Ako naučiť bábätko bez zavinovačky?

timea1712
7. máj 2021

Baby mam 3 mesačnú dcérku ako ju mam naučiť zaspávať bez zavinovačky teda nie zaspávať ale spať.. Ona zaspinka na mne.. Ale keď ju položím hneď rozhodi rukamy pomooc.

alenah31
7. máj 2021

@timea1712 veď keď sa cíti bezpečnejšie v zavinovačke a lepšie sa jej tak spinká prečo jej ju nenecháš?

nykkushka
7. máj 2021

Myslim, že 3m bábätko je ešte malinke, zavinovačku "potrebuje" ako pocit bezpečia z maminho bruška a je to fajin pri morovom (neviem ci je nazov takýto) správny. Môže sa budiť presne kvôli nemu.
Naš od pôrodnice vyslovene odmietal zavinovačku a mam pocit, že kvôli tomu ma aj zlý spánok teraz 🤷‍♀️. Ja keby môžem určite nechám zavinovačku co najdlhšie...

lenka2710
7. máj 2021

@timea1712 aj môj bol dlho v zavinovacke, ako náhle bol nervózny, dala som ho do zavinovacky, krásne sa ukludnil a zaspal! Veď keď jej je v zavinovacke dobre prečo jej ju chceš zobrať? Staršia ta nechcela byť ani za mak v zavinovacke a keď si to tak spätne uvedomím, bola horší spáč ako je teraz mladší

lienka.7
7. máj 2021

@timea1712 preco jej beries zavinovacku? Este je malinka predsa 😔😔😔
Ja som zavinovacku pouzivala aj neskor, nakolko ked mala uz sibrinkovala rukami, tak sa vzdy samu seba buchla a koniec 😔😔😔
Dala som ju do zavinovacky na spanok a bol pokoj, pekne spinkala 🤗🤗🤗

hvolkovamirka
7. máj 2021

preco nechces aby spavala v zavinovacke? zjavne sa tak citi bezpecne a ty sa mozes o nieco viac vyspat 🙂

denden77
7. máj 2021

nasa presla zo zavinovacky do spacieho vaku uplne bez problemov 😊

elizabet173
7. máj 2021

@nykkushka
@lenka2710 nemusi to byt zavinovackou, moj odmietal v nej byt od narodenia a spaval vyborne. Kazde dieta je ine, jednemu je lepsie byt zavinutemu, inemu nie. Ak je dieta v zavinovacke spokojne, nebrala by som mu ju, preco vlastne?

kubkovamama
7. máj 2021

@timea1712 naco "ucit" bábätko tomu, co ho zrejme robi nestastnym.Stastne je v zavinovacke a citi sa bezpecne,preto ti pri polozeni rozhodi rucickami,to je reflex.Vacsina babatiek je rado zavinutych,pripomina im to maternicu.3mes je málinko.Moja ma tiez tolko a hadze sa vsetkymi smermi,bez objatia a zavinutia neprespi.Zavinovacka uz jej je mala,tak ju balim do deky ako do zamotku a je happy.Kludne ju zavinuj kym sa jej bude pacit a ty budes mat pokoj.Az strati tie reflexy rozhadzovania,mrvenia a mavania koncatinami potom skus vak alebo spanielsku deku.Moji predchadzajuci velkaci milovali spanielsku deku,babo je v nej take utopene a chranene🙂

elizabet173
7. máj 2021

@timea1712 neviem, preco jej chces brat zavinovacku, ked je v nej spokojna

katarina9593
7. máj 2021

@timea1712 naša bola skoro do 7m v zavinovačka a nič lepšie nebolo naozaj sa ukludnila a bola pokojná robievala som to aj tak že keď zaspinkala tak som ju rozviazala a rúčky si potom dala sama ako chcela ..a potom užclen v spacom vaku 🙂nechaj ju tak keď sa jej tak lepšie spinká ona ti dá najavo potom že už sa jej nepáči🙂

nykkushka
8. máj 2021

@elizabet173 ja si to myslím skrz toho, ako tu bolo spomínané. Maly sa často budil na to ako sa "trhol, mykol" a sem tam sa aj buchol. A má chvíľky , kedy sa mu to stane aj teraz, po roku... Preto si myslím, že keby je v perinke, morov reflex by taký výrazný nemal... Možno sa mýlim 🤷‍♀️

elizabet173
8. máj 2021

@nykkushka ja ti rozumiem, aj s tebou v podstate súhlasím, no môj chytal také amoky v zavinovačke, že v nej nebol vôbec. Keď som ho vybalila, šťastné, spokojné dieťa

livi_91
19. okt 2021

@denden77 a to akým spôsobom prosím? Poradíte? 🙂

denden77
19. okt 2021

@livi_91 netusim 😁 asi to bude tym, ze ona nikdy nemala taku tu pevnu zavinovacku ale len taku volnejsiu na suchy zips 😊