Ako naučiť bábätko spať bez zavinovačky, keď sa budí rukami?

alexyytoo
1. okt 2022

Pekný deň prajem🙂 viete mi prosím poradiť ako naučiť moje 3mesacne bábätko spať bez zavinovačky? nakoľko mu už začína veľmi prekážať 🙈 ale stále veľmi sibrinkuje rukami a tým sa budí 😭 zaspí nachvíľu bez nej a potom ho tie neposlušné ručičky zobudia 😂
Ďakujem veľmi pekne 🙏

terezka1947
1. okt 2022

@alexyytoo ja som nechávala zaspávať na nej,či jemne zviazanú som ju mala a keď zaspal,rúčky som stiahla viac,lebo syn sa stále budil pohybom ručičiek a dookola som uspavala.

81anina
1. okt 2022

asi este vydrzat nas dokazal spat bez zviazanych ruk ked mal 4mesiace a tyzden. Vtedy sa uz zacal zlostit ked sme ho balili tak sme vyskusali bez toho a uz mu rucky nelietali. Asi potreboval dozriet.Inak kym sme ho balili stavalo sa ze este nebol celkom zviazany len otocil hlavku na bok a uz spal mal to rad ☺

alexyytoo
autor
1. okt 2022

@terezka1947
Veď práve že zavinovačka je istota spánku aj keď tomu predchádza kopa nervov 😭aj keď počas spánku sa občas zobudí a začne sa nervacit, ale ucicikam a spi ďalej 🙈

alexyytoo
autor
1. okt 2022

@81anina
No asi mi nič iné neostáva len prekonať tie jeho nervy a dúfat že čoskoro ho to prejde, lebo je mi to strašne ľúto keď vidím ako sa nervaci😭🙈 lebo my ho ešte do plienky najprv zavinieme a potom ešte zavinovačka, nakoľko len klasická zavinovačka nestačila 🙈 čiže je to tam úplne stiesneni a čím je už starší tak si to začína asi uvedomovať 🙈

81anina
1. okt 2022

@alexyytoo skusajte jedneho dna dokaze zaspat aj s volnymi rukami musi dozriet je to moorov reflex

koteska83
1. okt 2022

@alexyytoo moj ma 2 mesiace a tiez musi byt zavinuty ked bolo velmi teplo tak som davala len do perinky a len v bodicku bez rukavoch. Potom sme skusali ulitku tak ju chvilku toleroval ale neskor nechcel v nej byt tak zas sme dali do perinky. Teraz ho balim do ulitky a nasledne jemne zaviniem do perinky. Myslim ze asi este dlho budeme takto spavat lebo stale sibrinkuje rukami. Ale pekne prespi celu noc od 21 do 6 tej s jednym zobudenim.

81anina
1. okt 2022

@alexyytoo tu spal prvú noc bez zviazaných ručičiek

marianarem
1. okt 2022

@alexyytoo Ja som cakala kym to prejde same, okolo 2m sme presli od zavinovaciek k ulitkam a v tych spaval az do 8m. Obcas mi to bolo blbe, ze ho tak sputavame, ale na druhej strane krasne prespal noc, stalo to za to.

anavixy
1. okt 2022

Zavinovat by sa malo tak, ze su pevnejsie zavinute ruky a zbytok tela volny. Moro reflex sa zbytocne predlzuje pouzivanim zavinovaciek, no niektore deti ho maju velmi silny, bud ho len jemne viazte do vacsej tenkej plienky, alebo mu skuste dat do ruciciek chytit okraj deky, to fungovalo u mojej dcery. Samozrejme obcas tie rúčky vystrelia, ale bude sa to zlepsovat az reglex vymizne, nemalo by to uz dlho trvat 🍀

valdovalda
1. okt 2022

@alexyytoo s tymto som mala problem.aj ja. Potom som objavila ulitku, ta je ovela dlhsia. Ale je to vysoko navykove. Musela som syna od toho odnaucat. Bol uplne zavisly. Ani vam radsej nepisem ako to prebiehalo a ako dlho som ho v tom mala. Potom som mu uz len zavinovala ruky, nohy som mu dnu nedavala, kedze sa tam uz nezmestil 🙈

valdovalda
1. okt 2022

@marianarem ja tak isto, myslela som, ze som jedina vadna. Doteraz si pamätam tu hrozu v ociach mojej svokry, ked to videla prvykrat

duratlicka
1. okt 2022

@alexyytoo Nijak, uvidíš, príde to uplne samo zo dna na den mu to zacne vadit ako nasej.

barborienka123
15. máj 2023

@marianarem prosím Vás mate tip na ulitku pre 4m a viac ? Ta do 6m už mu je tesná. Dakujem

krava2
27. feb 2024

My mame z ulitkashop. Iba tam su na výber ulitky od 4 mesiacov az do roka a nohy su sice vo vaku ulitky ale su volne nie zviazane akokeby mal spaci vak. Suche zipsy su pevne ruky sa odtial nevyvlecu ani nahodou