Ako naučiť dieťa na cumlík?

krpcek
17. apr 2012

Ahojte, mozte mi poradit nejaky sposob ako naucit dieta na cumlik? Uz som vyskusala finticky, co zabrali pri dcere, ale pri synovi nejako nezaberaju, stale mi ho vypluva. Chcela by som aby mal cumlik, lebo len cumlanim sa vie pekne upokojit a zaspinkat, takto stale cumle moj prsnik (co sa nie vzdy da - napr. dnes pocas jazdy autom). Len mi prosim nepiste, ze mam byt rada, ze ho nechce a ze aspon nemusim oducat neskor.
Vdaka za kazdu radu. 🙂

lebo5
28. máj 2012

@krpcek tak nechcem ta sklamať ale asi to nepôjde, jasom moju tiež chcela všelijako oklamať ale to proste nešlo a ani doteraz ho nemá, čo mi tiež každy hovoril že bud rada ale čo je to týžden odúčania oproti 1 roku nervov, tak by mi ten cumel ušetril kopec nervov ale tak čo už, zvládli sme to ale pri druhom budem múdrejšia a hned v porodnici ho vrazím do pusky

krpcek
autor
28. máj 2012

@lebo5 asi si sa este nedocitala dalej - uz ho maaaame!
ale som povedala, ze tretiemu ho vrazim hned ako vyjde z maternice. 😉 😀 😀 😀

lebo5
28. máj 2012

@krpcek aha 😀 tak blahoželám, tak to veru aj ja 😀

drabantovazuzana
28. máj 2012

@krpcek ahoj, moja dcéra je tiež strašne cumľová a keď sa narodil synček, tiež som ho nevedela naučiť na cumlík... Je to síce blbý zvyk, ale ja som tiež jednoducho potrebovala občas "zapchať pusinku cumlíkom", aby som mohla ísť aspoň na WC. Potom som prišla na to, že konkrétny cumlík, ktorý som mu ponúkala, bol preňho veľký a dávil ho... Tak sme vymenili značku, sem-tam zatlačili do pusinky aby nevypľúval a teraz už cumle jedna radosť a občas sa s ním aj pekne vyhrá a ja môžem aspoň navariť polievku 🙂 🙂 🙂 Hovorím ti to len preto, aby si sa netrápila niektorými názormi na cumlík. Jednoducho občas aj my mamy potrebujeme nejaké tie zlepšováčiky, aby sme si mohli od uplakancov troška oddýchnuť a momentálne sa my doma tiež trápime s odúčaním staršej dcérky, ale zatiaľ neúspešne 🙂 Možno bude môj príspevok tu úplne zbytočný, lebo vidím, že problém ste už vyriešili, ale len som chcela pridať svoju maličkú skúsenosť 😀 Niekto naučí dieťatko na cumlík a potom rieši problém ako odnaučiť, niekto cumlík nedá a dieťatko si začne cumľať palček...V určitom veku už ani jedno ani druhé nie je pekné, ale čo narobíme? Veď potom by sme nemali čo riešiť a bola by tááákááá nuda 😀 😀 😀

ceresnicka18
30. máj 2012

@krpcek vies co nechapem, preco si ten cumlik nedas rovno do vaginy a mas po probleme 😀 😝 nemusis ani cakat kym vyjde z maternice 😠

krpcek
autor
30. máj 2012

@ceresnicka18 dobry napad! Alebo ho prehltnem, ked zistim, ze som v tom, co povies?

drabantovazuzana
30. máj 2012

@ceresnicka18 o ježiši, toto bolo fakt dosť nechutné....