Ako naučiť dieťa na nočník?

little_honeybee
16. jún 2018

Ahojte ako a v ktorom mesiaci ste zacali ucit babo na nocnik? Kedy sa podarilo? Mame vyse roka a nicika sa boji. Je len "dalsia hracka" , na ktoru dava sedavat macika, ale sama vystrasene place ked ju posadim :-/

mijunik
16. jún 2018

Ešte mi napadlo- pre dcérku som mala nočník, ktorý hral melódiu, keď doň prišlo to, čo tam malo prísť. No a teda výnimočne sa jej zadarilo aj do šerbla dať nádielku. A po jednom takom úspechu šerbel oslavne hral, ja som vyliala obsah, umyla šerbel, utrela dosucha... lenže šerbel hral ďalej. 😮 Pochytila som fén a usilovne sušila. Šerbel bol ale vytrvalejší. Keď ani fén neuspel a otravná melódia sa niesla atmosférou nášho domu, vytiahla som zbraň ťažkého kalibru. Začala som šerbel mlátiť o stôl. Dievčatá, predstavte si, ako matka s pološialeným výrazom v tvári tlčie šerblom o kuchynský stôl a ten šerbel hrá a hrá... 🤣😂🤣😂🤣😂 Vtedy tam pozvať psychiatra-zrejme by spozornel... 😁 😁 Nakoniec to ale milý šerbel vzdal a stíchol. Asi som ho umlátila, lebo už nikdy nedokázal zahrať... 🙂

pininka
16. jún 2018

@mijunik ja som tak z neho raz v noci vytrhla kable, ked sa spustil neviem preco. Si predstav uprostred noci na cely dom Pre Elisku.....

asia83
16. jún 2018

@little_honeybee Každé dieťa má na to svoje výrazy, väčšinou opakujúce po rodičoch. Naša hovorí na cikanie "čúrať" a na kakanie "aa".

mijunik
16. jún 2018

@pininka 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Eliškaaaaaaa... Náš šerbel sa nedal rozmontovať, preto som ho musela umlátiť. 🤣

jany149
16. jún 2018

@little_honeybee
@katulka1992
Ženy netrápte sa, majú ešte čas....a hlavne nič nesilit...
A okolie neriešiť.,..ja som sa tiež napocuvala rád....
My sme začali tesne pred 2.nar...
Mala som pocit, že "tlačím na pílu"...
Ešte teraz 30.4 sme boli na zápise v MŠ s plienkou... niektoré mamičky zazerali, že ešte ma plienku
A nakoniec to prišlo zo dňa na deň mesiac pred 3.nar....

petrakl
16. jún 2018

@lenkakravcova ahoj fandím Ti...myslím...že je to v maminkach 🙂 Niektorí ľudia sú až príliš pohodlné.. no ja som toho názoru, že bábo je lepšie bez plienky.
Áno dávala som pampers pants ..keď sme niekam šli...ale väčšinou som ich nakoniec vyhadzovali čisté..lebo vždy sme ho niekde dali piskat...vonku na trávu..v obchode na vc...Nuž a pri dlhej ceste autom sme aj zastali a dali ho.Mala som obrovskú pomoc a podporu aj u manžela. Držím palce..bábätká sú rozumné a šikovné 🙂

bucko555
16. jún 2018

@petrakl tak ja som potom moc pohodlná ale.mne je ľahšie prebaliť ako dávať pozor kedy sa jej chce curat a stále.ju kontrolovat

3009
16. jún 2018

Naša vnučka mala 2 roky a 10 mes. keď jedného dňa povedala, že plienku nechce a odvtedy ju nemá, len na noc. A na noc ju má skoro vždy suchú. My sme tiež začali niečo po roku s odplienkovaním a nešlo to. Potom sme robili pokusy tak po 2-3 mesiacoch, ale bezúspešne. Nič nepomáhalo - a to sme skúšali a skúšali. Netreba z toho robiť prestížnu záležitosť, aby sa mamička mohla pochváliť. Každý sme iný, jeden skôr rozpráva, druhý skôr chodí, tretí je skôr bez plienky. Ak by dieťa malo ísť do školy s plienkou to je problém, ale nikde nebude mať zapísané, že kedy sa prvýkrát postavilo, vycikalo do nočníka či záchodu. Myslím, že len teraz mamičky sa potrebujú chváliť na fórach alebo ihriskách, čo ich "geniálne dieťa" už stihlo urobiť, aby neviem si čo dokazovali.

hettinka
16. jún 2018

@little_honeybee obe moje deti sa naučili okolo 2 rokov, dcéra trochu po 2. narodeninách, syn pred. Ale ani jedného som na nočník neposadzala od pol roka, keď prišiel ich čas, naučili sa to za pár dni a behom týždňa sme boli 100% bez plienok aj v noci.

nela6
16. jún 2018

@little_honeybee ja som svojho naucila v 25m za dva dni... Proste to uz chápal, jeden den zacal navolno curat a prihodila som nočník, a na druhy den zacal, stopol a behal na nočník... Na treti mi iba oznamil ze ide a sam odisiel a este sa tesil

petrakl
17. jún 2018

@3009 nemyslím.. že maminky sa potrebujú chváliť...skôr si myslím, že maminka ktorá sa bábätku venuje, tak ho naučí v rámci jeho pohodlie a hygieny bez plienky čo najskôr. Mám tri deti všetky sú iné a medzi najstarším a najmladším je takmer 17 rokov rozdiel...a všetkých troch som odnaucila skoro..je to o trpezlivosti a venovani sa dietatku..nie o chvaleni...Človek to robí pre deti nie pre okolitý svet...Myslím..že nechať plienky do troch rokov dieťatku je o pohodli maminky.
Pri prvom synovi som si povedala jednu vec..keď som v 12 tich rokoch dokázala dvojmesacneho psíka chodiť robiť potrebu von....prečo by som nenaučila dieťa.. Detičky sú šikovné len ich treba naučiť povzbudiť a pochvalit.
Môj názor ...snáď ma chápete..

petrakl
17. jún 2018

@bucko555 nuž je to o trpezlivosti...zo začiatku je to o tebe ...no cca v 15 tich mesiacoch to dieťatko príde ako samozrejma vec...Ide len o to zosuladit sa s dietatkom.Môj Misko si už aj vonku sam vyberie a vypisa sa ..

kratulka
17. jún 2018

No ja prve dve deti zmakla resp.oni to dali do 18 mesiacov...a tretia bude mat 23 a ach jemine...hlási az po funuse...keď ju davam sama ide vycika...ale pytat sa nie. Kazde diera je ine ale myslim ze do 2.5 by to deti mali dat

l1991
17. jún 2018

Nas mal presne 22 m ked som mu so dna na den dala dole plienku vysvetlila kam ma ist kedy a bolo, ziadne posadzanie kazdu pol hodinu hodinu sa nekonalo. Od tej doby hlasil ked mu trebalo v podstate bezal sadnut sam doma behal spodok na holo. V pohode hlasil aj vonku. Nikdy inokedy sme to predtym neskusali.
Podla mna je nezmysel dieta od 6 m posadzat na nocnik aj tak nevie co ma robit vzdy to je sikovnost mamiciek nie deti(cest vynimkam).

mirien22
17. jún 2018

Môj ma 2 roky a nočník ho vôbec nezaujíma, nevie sa pýtať, ja ho nenútim, časom to príde 🙂

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slnecnica82
17. jún 2018

@petrakl súhlasím, pravda 😃

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laska201
17. jún 2018

Mala mi mala v marci 2 roky a od noveho roku som nedala ani jednu plienku.teda cez den sa pekne naucila no cez noc to bolo horsie veru tu mi pomohla len trpezlivost ze kedy to pride a rano sucha.Po par mesiacoch to prislo aj ked sa jej sem tam este stane hlavne vtedy ked pred spinkanim nejde cikat.A hlavne som jej hovorila ciky kaky take lahke slova co mi povie sama.

mijunik
17. jún 2018

@lenkakravcova áno... 😂😂 Ak by niekto váhal, či kúpiť hrací šerbel, tak ak túži po dobrodružstve, jednoznačne odprúčam. 😁😁

janulik2008
17. jún 2018

@mijunik aj my máme hrajúci a zatial pohoda ale dá sa maštástie vypnut zvuk 🙂🙂🙂

hettinka
17. jún 2018

@petrakl 2-mesačný psík je v tomto na úrovni toho 2-3 ročného dieťaťa. Psov som mala roky, viem o com píšem. Pohlavne je zrelý v 1 roku (aj skôr), dieťa v 12-15 rokoch, to sa nedá vôbec porovnávať.
Ovládanie zvierača nie je o šikovnosti a inteligencii dieťaťa, skôr o vývoji a fyziológii.
Čakať do 3 rokov sa aj mne zdá pridlho, ale zasa polročne nepochopí, o vo ide. Ten vek 1,5-2 roky je taký ideál, keď treba dieťaťu nočník ukázať a skúšať.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz