Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako naučiť dieťa na športový kočík?

tinacho
17. apr 2015

Chcela by som radu. Po včerajšej prechádzke mám totálnu depku. Som neschopná, alebo netrpezlivá???? ak chcem aby sa moja 7mes. dcéra prestala všetkého báť? Vytiahli sme športový kočík na prechádzku včera, keďže konečne bolo pekne. Malá len čo sme vyšli z domu jačala ako divá. Všetkého sa bála, aut, ľudí, zvierat......a to som si ju otočila k sebe, skúsila všetky polohy, hračky, plienku jej obľúbenú, dečku.....no nie ona tam jednoducho nebude. Tak sme sa vrátili systémom dostihového koňa, dieťa na rukách a ešte tlač kočík....a to bývam na kopci. Bola som z toho nešťastná.....a neviem čo urobiť aby sa jej tam páčilo...poraďte ak máte skúsenosti....ďakujem

monhla
17. apr 2015

Ak Ti to vyhovuje skús ergonomický nosič, či šatku. Ak nie, tak ju skús nechať v športovom kočíku smerom k sebe niekde doma a postupne choď do okolia /ak méte tak najprv na záhradu/
Inak moja mladšia bola do 8 mesiacov "nebojácne" dievčatko a potom tuším 2-3 mesiace nechcela ísť ani k tatinkovi, nieto ešte k niekomu cudziemu či sama. Mala také obdobie 😝 Tak som bola pri nej - zvykla si, že mama ju stále tu a postupne ju to prešlo. Teraz jej nechýbam ani trochu a keby som nezamkla dvere, tak uteče sama aj do sveta 😀

jjanulkaa3
17. apr 2015

Ahoj, sice som nemala taky problem s malou ale podla mna ked sa da tak skusat s tym sport kocikom chodievat iba pri dome aby ste sa mohli vratit spat ak bude zle a tak pomalicky ju na ten kocik ucit inak sa asi ani neda. My sme mali taky problem ale s nocnikom mala ked si na neho sadla roztriasla sa cela bala sa ho proste plakala atd... pomalicky kazdy den som ju davala a postupne sa prestala bat a zacala aj potrebu robit takze chce to cas a trpezlivost. Nech sa dari 🙂

maickamf
17. apr 2015

my sme dali športový kočík až na konci 8mesiaca, lebo skôr tam malá nechcela byť, a keď v hlbokom už sa sama posadila, tak som to znova vyskúšala, najprv len po dvore.ono všetko chce svoj čas, treba skúšať a nevzdávať sa. 😉

tinacho
autor
17. apr 2015

´dakujem za rady, fakt to asi inak nepôjde, moc som jej asi otvorila okolie, keď doteraz bola naučená len na hlboký....a tam si vždy spala. No budeme skúšať.

@jjanulkaa3 inak díky za radu a ak sa smiem spýtať na nočník si kedy začala dávať. Ja som už mala par krát dala, nebála sa, ale keďže ešte dobre nesedí nevie asi čo s tým......

jjanulkaa3
17. apr 2015

@tinacho tak davala som od cca 8 mesiaca ale to velmi nechcela a teraz od roka som zacala naozaj tak ze aj ked nechcela bala sa tak som ju chvilku nechala ukazovsla hracky a kazdym dnom to bolo lepsie uz mi kaka cika takze tak a hlavne najlepsie a najlahsie je zacat cez leto vtedy maju aj menej oblecenia na sebe...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli