Prváčka zabúda piť vodu

mili7
11. apr 2019

Ako naucit dieta pit? Dcera je prvacka na ZS a stale zabuda pit. Dnes mi dokonca priniesla plnu flasu, co mala rano zbalenu. Zje celu desiatu stale, ale s pitim mame problemy od mala. Pokial ju ja neupozornim, ze sa na napit, nejde. Vsetko ine je dolezitejsie a na to nepomysli. Cca 2 deci, co niekedy vypije za den je strasne malo ☹ Maju aj niektore vase deti s tym problem?

kristina2412
11. apr 2019

@mili7 kamatka zohnala niekde nálepky pohárikov,či fľašiek,už si presne nepamätám a lepila to synovi kade tade😉na obal zošitov,do peracnika,na desiatovy box,na struhatko..celkom fungovalo,vždy keď to zbadal a mohol,tak sa napil

evittam
11. apr 2019

@mili7 Napije sa ked bude smädna a tak to má byt.

andrejka1974
12. apr 2019

ahoj moja najmensia pila velmi malo tiez ako ty niekedy len ľéé ml za den ale plienky boli vzdy plne tak som to neriesila teraz ma ý7rokov a vypije viacej mozno 600ml skus sa poradit s lekarom a uvidis druhu dceru zasa musim krotit ta pije velmi aj niekolko litrov za den aj som jej dala skontrolovat krv ci nema cukrovku a vsetko ok takze neviem

h2
13. apr 2019

@mili7 Ahoj, presne, ako keby si o mojom synovi písala. 😀 Je druhák a pije strašne málo. Riešim to odkazmi kade-tade, raz má lístok v peračníku, potom v desiatovom boxe. Vyzerá to asi takto: "Milý Vilko, napi sa vody cez každú prestávku. Ďakujem. Tvoja Mama." "Ahoj Vilko, prosím Ťa, vypiješ má dnes celú? Tvoja vodička."
Možno to znie, že si robím srandu, keď to tak po sebe čítam, aj mne samej to znie absurdne, ale je to pravda. 😅

mili7
autor
13. apr 2019

@h2 To je pekne 😉
Moja niekedy vypije aj celu flasu, no niekedy strasne malo. Uvidim, ako to bude v lete, ci ju to teplo samu prinuti. Lebo to uz moze byt horsie, ako ked je este chladno. Alebo budem musiet zvolit aj ja nejaku pripomienku.

h2
13. apr 2019

@mili7 Tie odkazy celkom pomáhajú, keď mu napíšem nový, tak vždy všetko vypije. Ale po pár dňoch to už neúčinkuje, tak zase vymýšľam nový. Ale keď sme napríklad cez víkend doma, tak syna ani len nenapadne napiť sa, alebo si vypýtať. Musím mu to pripomenúť a aj vtedy si len odpojenie za hltík. 🙄