Ako naučiť dieťa samé zaspávať?

mata78
21. jan 2008

určite nie som jediná čo tak robila, a preto by som chcela poprosiť mamičky o radu. naša malá ma 15 m . večer mi zaspí takmer vždy sama počas krmenia, ale počas dňa je to horšie. uspávam ju na rukách. davam ju spať v tedy ked už vidím, že je veľmi unavená. položim ju do našej postele a ľahnem si k nej, ale ona začne zliezať a behať po izbe. skusala som ju položiť rovno do postieľky, ale tak plakala, že som ju musela vybrať. ale ked ju vezmem na ruky a parkrať počičíkam tak v priebuhu 5 min. mi spí. už mi je ťažká a som aj tehotná takže ju už takto nemôžem uspavať, ale zase ked ju necham iba ležať vedľa nma na posteli tak nikdy nezaspí. ona je hore a ja spím. čo robiť?

honzulka
4. máj 2008

Ahoj holky,můžete mi někdo poradit,jak naučit usínat samotné dítko ve dvou letech,když se mi snaží vylézat z postýlky? ☹ Dosud mi nějak navadilo si s ním jít lehnout,zkoušela jsem i se vzdalovat,takže z počátečního držení za ruku jsme teď od sebe cca 2 metry.Většinou usnul tak do 30 min.až hodiny,ale poslední dny převážně blbne a usíná třeba až za dvě hodiny a to se fakt už nedá. 😠 V postýlce nic nesnese,takže plyšák nehrozí,dnes bych i brečení zvládla,ale bojím se toho,že by přepadl z tý postýlky. 😕 Čekáme v srpnu druhé dítko,tak jsem zde taky četla zkušenost,že pak ten starší usínal sám,ale... ☹

lenerka
4. máj 2008

no já uvažuji že koupíme naší Kačce matraci z tý nespadne a pak velkou postel
zatím spí sama v postýlce a ještě neumí vylézat,ale to je otázka času a pak asi začne boj
teď jí večer dáváme spát a 10min. je řev, pak přijdu já pomazlím a chrupe
ale na manžela nezabírá u toho řve furt a nehrozí,že by jí uspal
zatím pohádky nevyžaduje jen klidný hlas a povídání o zážitcích co prožila přes den
🙂

honzulka
4. máj 2008

lenerka-my už o té madraci taky přemýšlíme...Z tý nespadne,ale bude boj ho udržet v pokoji.Jeník je dost živý a ještě jsem nezažila,že by si šel třeba sám lehnout.Vysloveně je na něm vidět,jak je unavený,ale sám si nelehne.Zvažuji i nastolení režimu,ale to by znamenalo ho budit v sedm,po obědě nechat spát max.1,5 hodiny.. ☹ a večer klasika.Uvidím,co bude teď.Vrátila se nám sousedka,kterou pořád volala-teta,tak třeba bude i lépe spát.. 😲 U nás pohádky máme zatím po obědě,ale moc u toho nevydrží a večer ho to nebaví vůbec.Dá si mlíko,pochovám,zaspíváme Houpy,houpy ...v náručí a jde do postýlky a ožívá.. 😠 Uvidíme co bude dál. 😔

lenerka
4. máj 2008

ahoj honzulko
kačenka spí ješte s náma v ložnici máme malý byt 2KK
Honzík jak jsem pochopila má svůj pokojík
po obědě nebo před oběděm kačenka spí jenom v kočárku nikdy mi přes den nespala v postýlce
ty mu můžeš aspoň dát mlíko z flašky ale mě nepije umělý,takže by se ani neudindala
já musím buď s kočárem ven nebo na chodbě v předíni a to spí jako dudek klíďo i přes hodinu
neumím si představit,že příští rok se nám možná narodí druhé mímo a bude s náma všema spát v jedné místnosti 😒

honzulka
4. máj 2008

lenerka-my máme 2+1,takže spí taky s náma a druhý čekáme už teď v srpnu.Ty to taky tedy nemáš jednoduchý,viď?? ☹ Já stále poslouchám okolí,jak by měl usínat sám,ale co mám dělat,když mám strach,že mi vypadne z tý postýlky? 😠 ☹ Já ho vlastně od miminka uspávala,ale teď jak je velký,tak se to komplikuje právě tím,že má každou chvíli nožičku přehozenou přes postýlku. ☹ Asi jediné řešení je ta madrace a čekat...Já mu sice mlíko dávám,ale aby se u něj udindal,tak by musel pít tak litr.. 😀 On je klidný u té flašky,ale pak ho jdu dát do postýlky a probere se,takže žádné řešení to není.I jsem zkoušela heřmánkový čaj na noc,zda ho to zklidní a nic.. ☹ A rady typu "utahat"zaberou pouze tehdy,kdyby nešel spát celý den,ale na to mi přijde dost malý a k večeru už je takový nemotorný,takže já ho pořád někde okřikuji a chytám.. ☹ Prostě doufejme,že s druhým se to naučí chodit spát sám..Teď mě ještě napadlo mu zkusit tu flašku dát do postýlky..Ale stejně by si pak měl krknout,tak nevím.. 🙄 🙄

mapris
5. máj 2008

ahojte maminy,
Terka uz "nastesti" zaspava sama. Nekdy zaplace, nekdy je to v pohode. Pres den ji davam do postylky, az kdyz je unavena. Za posledni dva dny mi pres den usina sama, ale spi jen jednou denne a to po obede a to tak hodku, max. hodku a pul a nazdar ... Nejak chytla energii ... V noci se obcas budi .. Nekdy tak po druhy, nekdy vydrzi i do 4, zkousim ji uspat, ze u ni chvili stojim a pak se snazim odejit, jenze to je rev ... Tak to vetsinou dopadne tak, ze si lehnu k ni - mame tam v jejim pokoji sedacku - a spime takhle do rana, treba i do pul osmy ... Jsme na umelym mliku a mam pocit, ze uz ji vecer nezasyti, JENZE, pije hypoalergenni a to musim davat tak do dvou let, takze to musim nejak vydrzet do listopadu a pak asi nasadim nejaky obyc sytejsi.

marorlinko
6. máj 2008

to moj sam nezaspi ani cez den ani v noci, iba mne na rukach, ked chce spat a je unaveny ,tak ma vola, nech ho vezmen na ruky,alebo pride sam a lezie namna, az ked zaspi, tak ho dam do postele, bo v postielke by sa hned zobudil a aj tak by preliezol ju a dostal sa na postel a hladal ma. uz som si aj zvykla za tie mesiace,ma 16mesacov a tiez by som bola rada,keby zaspal sam, ani hudba nepomoze, ma rad hudbu, ale zaspi iba somnou alebo s manzelom na posteli alebo na rukach. snad z toho vyrastie

jejke
6. máj 2008

Marorlinko, obavam sa ze nevyrastie, musis urobit zmenu teraz lebo neskor sa Ti to uz nepodari, budes s nim zaspavat az kym nebude 4-5 rocny. 😝
Nechat ho vyplakat, to sa na prvy pokus neda.Najprv na 5 minut,potom prist, pohladkat a zasa odist na 10 minut, dat sa mu napit, zaspievaj pesnicku a stale dlhsie intervaly,
ked isli mojim zubky tiez sme sa prechadzali po izbe o druhej rano aby sa nezobudili susedia,ale akonahle sa to ukludnilo, sup do postielky a NEVYBERAT VON, musi pochopit ze tam je jeho mesto, predstav si ze bude starsi, potom nanho bude stale platit"Obmakcim mamu placom".Lahko sa mi to pise ked to mam za sebou ale oplati sa 😉 Moj od 1 a pol roka zaspava sam a bez flasky. 😉
Drzim palce.

beli
11. máj 2008

Ahoj hozulko mi mame podobny problem vylieza nam z postielky a tak ze zakazdym sa buchne do hlavicky ☹ potvorka.Ja som na mojho certika skusila toto,vybrala som mu policky z boku a moze vyliezat tade predstav si teraz uz ho to prestalo bavit pretoze to asi nieje zaujmave ked som mu to dovolila no neviem ci to aj u vas zaberie ale priznavam ze nie vzdy zaspi v pohode niekedy proste musim pri nom stat a laskat ho ale je to lepsie ako zo zaciatku ja tvrdim ze pri tychto malych certikoch musime mat len pevne nervy 🙂 lebo asi to inak nejde oni uz vedia ze ich lubime a dost to vyuzivaju tak prajem vsetkym pevne nervy a skus nasu fintu mozno tiez zaberie drzim palce.

ivankaalenka
17. máj 2008

To ze si tehotna je problem, ano, ato neviem ako by som to riesila, ale po tom, co som si precitala knihu Rodicovstvo je veda, by som ju nikdy nenechala plakat a ani som nanechala. Neviem, musis sa rozhodnut.

daleja
19. máj 2008

Ahojte. Moja starsia dcera(2r3m) najprv vedela pekne zaspat sama, potom sa to zmenilo a od roka a pol chcela, aby sme lezali s nou, kym nezaspi. Potom sa to opat zmenilo, zaspavala pri flasi. Neskor zasa chcela mat niekoho pri sebe. Mame uz druhu dcerku(4m) a uz som to nezvladala ku koncu tehotenstva ahlavne teraz, ked mam ulozit obe. Jeden vecer som jej povedala razne, ale s leskou, ze je uz velka a ja mam este pracu, tak uz musi zaspavat sama. a ona sa otocila a spala. Uz to funguje 2 mesiace. Dufam, ze to tak ostane. Od 20 mesiacov spi na posteli svojej a stale k nam pribehla, kym sme k nej neprisli. Teraz si lezi, aj ked nespi, sama siporozprava a zaspi. Myslim, ze dieta sa stale meni a treba vystihnut ten spravny cas. Niekedy to proste neide a musi sa pockat.

mirka755
22. máj 2008

malá je od velikonoc sama v dětském pokoji, usíná sama od svých 6 měsíců-do té doby jsem jí uspávala na ruce. Jenomže když povyrostla, tak jsem neměla pohodlí já ani ona. A v pohodě, po koupání ví že se má jít spát a je to. Je to naše zlatíčko 😉

janika79
1. okt 2008

ahoj
můžete mi poradit?
Malou uspávám u prsa. Usne v posteli a ja ji přendám do postýlky, vždy pak spala 3 až 4 hodky do dalšího kojení.
Jenže ted poslední dobou když ji přendám do postýlky normálně tvrdě spí a najednou za 20 minut řev je vzhůru. Tak zas znovu...Třeba takhle 3krát. Dudlíka odmítá.Už nevim co mám dělat. Metodu vybrečet praktikovat nechci.
Přes den usne také u prsa a nebo v kočárku...
Můžete mi poradit zkušenosti, jak naučit mimčo na postýlku:Jak to bylo u vás.Nebo vyčkat a později si zvykne??

lenka34
6. okt 2008

janika-chce to čas-môj malý bol ten istý prípad-len u prsa alebo v kočíku a to som musela kočíkovať len v tichých uličkách lebo sa na všetko zobudil-traktor,motorka,pes.Posledné tri týždne doma cez deň vypije 60ml čaju, škrabkám ho na chrbátik, spievam a za 10min.spí a to aj 2hod. večer nakojím uložím do postieľky a zasa škrabkám a spievam- keby mi to niekto povedal pred 1,5mesiacom že bude takto spať tak by som neverila

greta24
6. okt 2008

moj maly tiez cez den zaspi len pri kojeni, ako uspat bez kojenia ?

ladybird1l
6. okt 2008

ahojte, pridavam svoju starost,moja mala ma 21 mesiacov a do kazdeho spania ju musim nutit. Vecer este ako tak do pol hodinky zaspi, zaspava tym stylom, ze si vypije mliecko z flasky,popritom jej citam rozpravku a ked dopije, tak ju necham samu v izbe pri slabom svetle. Lenze ona, nezbedka, aj sto krat za nami pribehne do druhej izby, aby nas vypusinkovala, aj sto krat zleze z postele, aby sa vycurala do serbla, no vsetko ine robi, len aby nemusela lezat a spat. Ked nic nepomaha, tak si k nej lahnem, ale to je pre nu dalsia veselica aby nespala, i ked sa tvarim ze spim. Ale vecer je to este pohoda, ale cez den jej trva aj hodinu - dve kym zaspi, jednoducho nechce, vymysla, zdrha z postele, alebo si dovlecie do postele taku hracku, pri ktorej zarucene nezaspi, niekedy uz stracam pri nej nervy. Myslim, ze je este vo veku, kedy musi este cez den spat, ale ako ju uspat? Kolko krat mame aj taky program doobeda aby sa unavila a zaspala, ale na nu nic neposobi...

ladybird1l
6. okt 2008

...a este by som chcela prosit o radu.. moja mala zaspava na obed s flaskou cajika a vecer s flaskou mlieka...je dobre tak zaspavat? myslim, ze ci uz nie je velka baba na take zaspavanie, alebo uz mame prejst na klasicke zaspavanie - umyt zubky, precitat rozpravku a spat ?

lili91
11. okt 2008

ladybird, aj my mame taku "nezmarku"...uz davno spime len raz za den a tiez mame so zaspavanim problem. tiez sa snazim, aby bol doobeda taky program, ze sa mala unavi a ona nic...vecer to iste. ma tolko energie, ze cez obed (alebo aj do 14h) este nie je dost unavena, ale nema jej dosta na to, aby vydrzala cely den. a ked zaspi o 15stej na 2 hodiny, tak vecer nie a nie zaspat. vtedy zaspi aj o 22-22,30h. skusila som ju uz aj nedat spat cez den, ale to potom zaspala o 18stej 😉 no ked to tak bolo dva dni po sebe, v noci sa okolo 1 zobudila vyspinkana 😒 takze to sa tiez neosvedcilo...ved je este mala, musi este spinkat. tak ju zvyknem cez obed nalozit do kocika a tam vacsinou zaspi v pohode, len mne to nie je pohodlne 🙂 no svokra hovori, ze moj manzel od 1 roka cez den vobec nespaval ! a vecer o 19 uz spal az do rana.... 😵

bebek
10. dec 2008

ahojte, ja mam tiez problem s malou .vecer jej to trva aj 2 hodiny. Nemusim pri nej lezat, ona ma sama posiela , aby som sla vedla. Keby aspon ticho lezala, alebo si ticho rozpravala, ale ona spieva alebo vykrikuje. Niekedy jej bohuzial musim dat na zadok, ma este plienku na noc. A tiez este pije mlieko vecer z flase vecer a caj cez den. Budem to riesit, az v lete myslim tie flase, v septembri ju chcem dat do skolky, takze...

zrzulka
14. máj 2009

pridavame sa do klubu. nasa dcera sa prave odstavila a tym nastal problem so zaspavanim kedze zaspavala na prsniku. Teraz zaspi bud tak ze ju uhojdame na rukach alebo ked ani tak tak ju zoberieme ku nam, dame do stolicky a o par minut spi. Vobec sa mi to nepaci ale zase lepsie akoby sme ju uspavali dve hodiny. Verim ze raz zaspi aj sama ale zatial ma take obdobie ze sama zaspat nevie. Musi byt s nami. Tak no nesilim, ved raz sa nauci.... A aby zaspavala sama a s placom tak takato predstava ma tiez netesi.
Prajem pevne nervy!!!

majcik
15. máj 2009

Pozdravujem Vas vsetky.
Nas Pato ma 13 mesiacov a tiez sme mali problemy hlavne vecer so zaspavanim. Okolo 20-tej hodiny vypil kasu z flase po okupani, potom som ho dala do postielky, ale tam sa vacsinou este hral aj polhodinku, ci hodinu, niekedy aj viac, ked zacal byt mrzuty, dala som si ho na prsnik a za chvilku zaspal. No musela som byt v izbe pri nom, takze to bolo take viazane na neho. Az raz prisiel jeden pekny den, ze zaspal sam. Bola som s nim v izbe, nieco som si robila, nevsimala som si ho a zrazu pozeram, ze on spi ... skoro som odpadla. A od toho casu - je to asi mesiac zaspava sam. Zo zaciatku potreboval, aby bol niekto v izbe, ale teraz to uz netreba. Proste dam ho do postielky po najedeni, on sa tam niekedy este hra alebo sedi ci stoji a potom si lahne, mrnka si, putuje po celej postielke, az kym nezaspi, castokrat v smiesnych polohach, potom napravam vypuceny zadok a podobne 😀 . Takze som veeelmi rada, ze sa naucil vecer zaspavat sam, len cez den je to horsie, to sa nedari. Asi ma na to vplyv aj svetlo. Lebo vecer necham zapnute iba malinke svetielko, vonku je tma, je to OK. Ale cez den je to ine, mame sice zaluzie, ale tie prepustia dost vela svetla cez okno, takze tento faktor je mimo. Chcela by som uz prestat kojit, ale najprv by bolo dobre, keby sa naucil zaspavat sam aj cez den ... Teraz zaspava bud na prsniku alebo na rukach, inac nie.

zrzulka
15. máj 2009

majcik my praveze cez den v pohode, uz sme si nasli system aj na vecer. takze pohoda. tiez si putuje po posteliach. zhadzuje veci z parapetu a zrazu zaspi v takej polohe ze s muzom len cumime. Ale tiez tam musime byt s nou. vcera to dopadlo tak ze sme sa uz z postele nepohli. Clovek sa chysta uspat dieta a uspi sam seba🙂)))

majcik
16. máj 2009

Zrzulka - aj to pozname 🙂 Moj ocino tak chodieval napriklad v sobotu, nedelu pobede s najmladsou sestrou ju uspavat a velakrat sa stalo, ze ocino zaspal a sestra prisla s tym, ze uz ocko spi 🙂)) Ale to bola uz vacsia ako nasi krpci.

iliria
24. máj 2009

ahojte...
Prave som docitala tuto diskusiu a nie som z toho mudrejsia... Asi kolko deti - tolko sposobov...
Teraz prave ucime malu zaspavat samu a nemam z toho dobry pocit... ale uz som musela povedat dost, lebo nase uspavanie prekrocilo unosnu hranicu. Mala zvykla zaspat tak do polhodinky - sedela som pri nej, pred casom som ju aj hupala, ale s tym som sekla, lebo velakrat ma uz bolela ruka a ona este nespala 😎
Lenze v poslednom case sa nam to natiahlo na 2 hodiny a viac a to fakt nie som ochotna - sediet pri nej a ani sa nehybat, lebo hned vyskakovala, potom tam nejako skrutena zaspim a boli ma chrbat.
Vcera sme s tym teda zacali a bol poriadny rev - asi hodinu. dnes pokracujeme. Zdalo sa mi ze zaspala rychlejsie, ale zase ten rev. asi som na to makka, nechcem aby chytila nejaky hysak a bala sa spania. a ako sa este na mna zufalo vesala, ked som tam prisla 😢 dokonca volala tatinka, ktoreho inak na spanie nikdy nechcela.

lejla77
28. máj 2009

iliria:
ako pokracujete? Tvoj prispevok ako keby mi z ust vypadol. Aj my tak zaspavame a tiez ma to uz nebavi. 😖

katty137
28. máj 2009

Tak u nás to išlo "skoro" samo... Sťahovali sme sa, keď mala naša babula 13 mesiacov, dovtedy od 9 mesiacov spávala s nami v posteli, lebo v postielke byť nechcela, srdcervúci strach a panika len čo videla postielku, tak sme to vzdali, to však postupom času začalo mamičke, čiže mne 😀 , poriadne liezť na nervy, lebo som nemohla spávať a stále sme sa kojili, takže sa stále budila na mliečko a ja som bola už vyčerpaná, využila som situácie a pri sťahovaní sme kúpili novú veľkú posteľ a šup s ňou do postele, to sme sa však stáááále museli uspávať tak, že som ležala pri nej. Niekedy som z toho dlhého čakania, kým zaspí bola sama nervózna, tak som sa pomaličky smerovala k samozaspávaniu. Najprv to bolo tak, že som vedľa nej ležala, ale už sme sa nedržali, potom som si k nej len sadla do postele a čakala tam, kým zaspí, neksôr som sa presunula na stoličku pri posteli, aby nespadla a na ňu pozerala ako zaspáva, potom som sa otočila a nakoniec sme prišli k tomu, že sme sa položili a zaspala krásne sama, takže od 15 mesiacov zaspáva nádherne sama, nepomáhali žiadne rozprávky, žiadne plyšáky, teraz, keď je už väčšia, obľúbila si bábiku a medvedíka (vraj pú, tak mu hovorí 🙂 ) a zaspáva a hrá sa ešte s nimi. Cez deň sme sa ešte uspávali o niečo dlhšie, ale tam som raz vyskúšala ju dať do postele, odísť a keď som robila poriadny hrmot, nechávala som si vždy na tento čas umývanie riadu, tak vedela, že som tam a neodišla som a naučila sa takto zaspávať aj poobede, postupne sme upustili od hrmotu, aj keď jej nevadí, ale skrátka zaspáva sama... Odnaúčanie nám trvalo na noc cca 2-3 týždne, ale bolo s kľudom, bez jediného plaču a trápenia a sme spokojné obe... Takže dúfam, že aj vám sa to čoskoro podarí a budete mať večerný samostatný kľud a baby, uspávanie na rukách je pohroma, viem, o čom hvorím, nevravím o vlastnom dieťati, ale zažila som si a NIKDY viac, je to trápenie a dieťa si na to veeeeľmi ľahko zvyká a čím viac rozumu, tým horšie odvykanie... Dávajte si na to bacha... 😉 😅

wiwienne
29. máj 2009

Ahojte, ja mam dvojtyzdnoveho krpceka a nechce mi vobc spat, ci je den alebo noc, v noci je to hrozne, ak by to bolo mozne, tiez by som vam bola velmi vdacna za tu knihu 😕

sakura77
29. máj 2009

wiwienne,skor ako prejde tych kritickych prvych 6 tyzdnov to este vobec nema vyznam 😉 on si este len tvori svoj rezim a prisposobuje sa,takze to treba len vydrzat-ale potom uz zacni,je to dobre naucit babo spinkat hned od zaciatku,ja som tiez naucila od 2 mesiacov a krasne vecer zaspava doteraz-a naucil sa rychlo,len treba vydrzat,pekne ulozit,potulkat,zhasnut a odist,ak place prist po chvili,ukludnit,pripadne dat cumlik ak mava,-ale za ziadnych okolnosti nevyberat na ruky a hompalat,zas odist a takto to rob kym si nezvykne(ale vzdy rob dlhsie a dlhsie intervalvy,ked za nim pojdes-neutekaj hned ked zaplace) -zvlast take male babo si zvykne rychlo 🙂 nam sa to podarilo behom par dni,mozno 1-2 tyzdne a odvtedy nemam problem

audri
29. máj 2009

Každé mimi je fakt jiné. Malá usínala jen na rukou, na baloně, nechtěla jsem jsem ji nechávat vyplakat. Ani kvůli zvyku, ani kvůli sousedům.. a z ničeho nic, to jí byl necelý rok, si řekla, že chce usínat sama. Prostě se začala vzpouzet a vztekat, tak jsem ji dali do postýlky a ona sama usnula. Od té doby (asi dva měsíce) usíná sama i odpoledne. Jsem ráda, že si tak řekla a jsem moc ráda, že jsme ji nenechali trápit křičením. I když prakticky celý rok jsme ji 2-4x denně uspávali v kočárku nebo na rukou.

iliria
30. máj 2009

Uz je to tyzden a zlepsuje sa to. Teraz pomrnci, ale zaspi sama. Niekedy si este rozprava, ale potom je ticho. Po 2 dnoch sme to chceli vzdat, lebo sa to nedalo pocuvat, ale kamosi nam poradili, aby sme to vydrzali tyzden, a ak to nezaberie, dlhsie to nema zmysel. Ale jedna vec sa mi neosvedcila, a to ked ju idem pozriet ja - akoze ukludnit ju - ma to opacny efekt - mala sa rozoberie a reve odznova. Radsej len na nu zdola kricim, ze som tu a nema sa bat, nech spinka, alebo tam poslem manzela. Za nim tolko nereve 😎 .