Ako naučiť dieťa spať cez obed v postieľke?

zofinka88
19. sep 2019

Doteraz spava len v kociku. Dam ju do kocika a spi do par minut.
No chcem ju naucit spavat dnu v posteli. Ked sa ju snazim uspat dnu beha po izbe skace po posteli a vobec nezaspi. Som tam s nou aj dve hodiny a nic 🤦🏽‍♀️
Od jan ide do skolky bude mat 2,5 r a nechcem aby ju tam nutili nasilu lezat ze bude mat stres z celej skolky koli spaniu 🤷🏽‍♀️
Viem ze je viac mamiciek co maju rovnaky problem, ale bola by som rada kebyze sa najde mamicka co ho vyriesila🙏🏾🙏🏾
Dakujem za rady 😉

brna1989
19. sep 2019

@zofinka88 ahoj,ja by som skúsila,jej pred poobednym spánkom prečítať rozprávku,na to ju nahovoriš,sadnete si spolu do postele a budete mať taký rituál.samozrejme,ak nie je úplne priečna,že sa s ňou nedá..
Ak ti ani to nepomôže,vymyslí si bodový systém alebo nalepkovy,formou,že keď zaspinka,tak jej nalepis nálepku na nástenku alebo teda obyc.A4 a budeš jej tlieskať,teda môže si to lepiť sama alebo si tam budete nejaké symboly kresliť.skus aj s ňou vytvoriť ten A4 výkres/nástenku a vysvetlí jej,že keď bude pekne spinkať v postieľke spolu si tam niečo nakreslite/nalepite a spolu si zatlieskate a podobne.vystavte si nástenku/výkres,spolu s ňou do izbičky,nech si aj napr.ona sama vyberie miesto,kde by to chcela mať polozene...myslim,že to by ju mohlo zaujať .sama vieš,čo by na ňu mohlo platiť.vyskusaj niečo taketo

tasticka59
19. sep 2019

Treba ju aj v tej postely nejak zabavit. Isto ma nieco rada, ci uz pocuvanie rozpravky alebo ak jej citats tak citanie. Uz je dost velka na to, aby spavala poobede normalne v postielke a nie v kociari. Bude to tazsie, ale casom to isto pojde len nesmies povolit

brna1989
19. sep 2019

@zofinka88 a v škôlke možno budú začiatky ťažšie,ale neboj sa ,že by ju tam nejak do niečoho nútili.ona bude sledovať dav,spolužiakov a po čase sa k nim pridá ,tak isto sa v škôlke viacej unaví a možno si zvykne v škôlke aj spávať a nie len oddychovať.niekomu to ide rýchlejšie a niekomu to trvá ,sú nervy a plače.neboj nič.zvladnete to.
Ja by som dala radu,nepoukazovat ako a čo ostatné deti robia dobre a sú poslušne..ona to nerobí a podobne..chváliť a chváliť a chváliť
Nehovorím,že to samozrejme nerobíš,to som tým nechcela povedať,ale napr.ja za seba poviem,som malému po nastúpení do škôlky hovorila,ako toto a ono ostatné deti robia a ono sa mi to vypomstilo.
Dnes ho chvalim a snažím sa ho povzbudiť ,aj keď mu niečo nejde 🤗

brna1989
19. sep 2019

@zofinka88 a presne ako píše tasticka59,nepolavit
Na začiatku nebude spolupracovať hneď,ale je to len o zvyku,to isté ako škôlka.zvykne si,že to robíte každý deň a príde jej to časom normálne.napr.ja som malého vždy dávala spávať aj cez víkend,nerobila som mu tam zmenu.aj cez víkend sme si pekne išli poobede ľahnúť a robíme to dodnes,má 5,5roka

rozkosnica1
19. sep 2019

Obe deti sme od mala ucili na postieľku, ked mali tak 2 roky tak boli protesty ale ked nepomohlo pekne slovo tak pomohol krik, občas aj po plienke a hotovo. Par krat ked boli choré, tak spali s nami v posteli, inak v postieľke

zofinka88
autor
19. sep 2019

@brna1989 dalujem za rady, vyskusam👍🏽
Je dost priecna 🙄😂 aj s odplienkovanim mame problem 🙈 a to je moje 3 dieta ale ani jedno sme sa takto nenarobili akou s nou 😀 prieci sa vo vsetkom 😫

zofinka88
autor
19. sep 2019

@brna1989 ano vsak aj moje prve dve deti ziaden problem spavali same v postielke na obed sme
Si sli lahnut a spali 3 h . No len dako s najmladsou nejdeme pohnut 😅

zofinka88
autor
19. sep 2019

@rozkosnica1 u nas tak isto ked nepomoze
Pekne slovo je krik ale ako by to na nu vobec neplatilo urobi si 100. X podla
Seba 🤦🏽‍♀️Uplny opak starsich surodencov. No a ked ju aj dam
Do postielky ze vsak si poplac tak si vyskoci z
Postielky nekasle sa😈

norikaro
19. sep 2019

@zofinka88 ako neviem, ale kamoska ma v rovnakom veku a ona vzdy povie, ze ked sa vyspinka nieco krasne sa stane a nieco realne si vymysli a potom to splni a uz sa pyta aj sama spat do postele :D

zofinka88
autor
19. sep 2019

@norikaro haha woow tak to je u nas nerealne. Uz ju vidim jak namna kukne a vyprdi sa na to 👹
Aleeeee vyskusam 😊

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zofinka88
autor
19. sep 2019

@ptmt1011 a nezaspi vam potom o 5 nuekde len tak na gauci?

ola101
20. sep 2019

ono ako byt moze, ze proste nebude uz spavat. kolko je takych deti a potom prejdu v skolke na ako taky rezim, no ani tam nemusi spinkat, kolke deti tam len lezia na postielke

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zofinka88
autor
22. sep 2019

@ola101 ale ona nema problem zaspat v kociku alebo v aute do par minut 🤷🏽‍♀️