Ako naučiť dieťa spať doobeda?

danuella
26. jún 2013

Maminky poradte moj 6 mesacny syn mi doobeda spi tak maximalne 30 minut, zaspi bez problemov a potom sa vysmiaty zobudi. nic by na tom nebolo keby sa o pol hodinu nepytal znovu spat ale to uz zaspava dlhsie a obcas si aj poplace, spi tak 30 min. viem ze chce jednoducho spat, to uz poznam. rada by som vsak bola keby sa mu tieto dva doobedne spanky spojili do jedneho dlhsieho. aj ja by som si nieco porobila.ako by ste to robili vy? vdaka

evabb35
26. jún 2013

Neviem, ako ti spí v noci a kedy sa budí ráno. Moje šesťmesačné dieťa sa budilo v noci ešte 2-3-krát, domáce práce som si robila v noci, ráno sa zobudilo okolo 5 h, potom išlo spať okolo 8,30 h a spalo do 11,00 h. Takže vlastne sa budilo každé 2-3 h vo dne aj v noci.

lenkakrcahova
26. jún 2013

Ja by som to nechala tak..Bábo si ešte stále robí svoj režim a nemá zmysel udržiavať ho hore alebo ukladať nasilu.O dáky mesiac to pominie a čím bude staršie,tak bude menej buvinať 😉

rebeka7501
26. jún 2013

Každé dieťa je individuálne. Moja dcéra spala od dvoch týždňov tak, že jeden celý deň skoro prespala, druhý deň bola stále hore. Takto sa to striedalo. V jasliach (od 7 mesiacov) bolo z nej na prášky, lebo za celý deň spala po obede cca 20 min. Asi 2 x im spala 3 hodiny a to sa chodili pozerať, či žije. Maminky žiadne dieťa nie je podľa knižiek a tabuliek.

kacena4
26. jún 2013

neboj casom sa to ustali a bude spinkat doobeda aj poobede 1x a nasledne len 1x cez obed zalezi od dietata nezmenis ho len vystresujes ked mu budes pretahovat doobedny spanok na neskor a bude este viac placlivy lebo nebude vediet vobec zaspat

sammy
26. jún 2013

Mam 5-mesacnu a spi 4x po polhodine cez den. Nerobim s tym nic, ked je velmi unavena, pospi aj dlhsie, ked nie, tak proste nie. Musi sa sama naucit kedy jej treba spat a pospi si a kedy nie a to pride u niektorych deti jedine vekom. Mam odskusane na starsich dcerach 😉

basburianka
26. jún 2013

Juj, toto sú tvrdé oriešky ;) Neviem, ako uspávaš, ale keď sa zobudí po prvom spánku, nedal by sa ešte znovu uspať? (Toto ale funguje asi len ak mamina dojčí, ak sa dieťatko priskoro zobudí, tak mu môže ponúknuť prsník a ak je ešte unavené, tak zvykne znova zaspať. Alebo ak ste na umelom mliečku a používate dudulu, tak možno aj cumlík by ho mohol upokojiť. Ale to si už určite skúšala a asi to nefunguje...) Môžeš vyskúšať uložiť ho na prvý spánok o nejakú polhodinku neskôr, možno ho väčšia únava prinúti spať dlhšie. U nás celkom funguje byť vonku, tam sa deti dobre zabavia a nie sú také mrzuté, keď už ide na ne únava. Takto sa mi podarí trošku posunúť čas ukladania a potom zväčša spí dlhšie v kuse. Ale pozor, lebo na niektoré deti to má presne opačný účinok, ak sú príliš unavené zaspávajú ešte ťažšie a spia horšie...Ak budeš testovať nejakú novú metódu, daj tomu aspoň týždeň, kým vyhodnotíš, či vám to sedí alebo nie - prestavenie spánkového režimu chce nejaký čas. Alebo môžeš vyskúšať aj iný prístup - proste to nechať na neho a druhé doobedné zaspávanie mu spríjemniť a uľahčiť napr. nosením v nejakom ergonomickom nosiči. Neboj, je to asi len prechodné, takéto veci sa strašne rýchlo menia ;)

alena0305
26. jún 2013

To je tým, že maličké deti prechádzajú po 20-30 minútach z fázy tvrdého spánku do ľahkého a tieto fázy sa im striedajú. Čím je dieťa väčšie - tak je tých fáz menej - preto ročné deti už spia lepšie. Skús jeden-dva dni vyskúšať napr. si tú polhodinu ľahnúť k nemu a keď sa bude preberať - tak pohladkať alebo niečo iné čo mu pomáha zaspať - jednoducho znova uspať aby sa neprebral úplne a možno pospí ďalšiu hodinu. Alebo kým sa stav nezmení - domáce práce plánovať na 30min. úseky - nepoteším - aj u nás to tak bolo. Spala 3-5krát denne po 20-40min. - či bola doma alebo sa vozila v kočíku. A syn (teraz 6ročný) - keď sa vozil - tak spal 3-4 hodiny.

petribela
26. jún 2013

ja mám 6mesačného,papá mi každé 4hod s prikrmami a do dvoch hodín od zobudenia cez deň mi zaspinká pekne sám cez deň potiahne aj 2hodinky,ale večer zase skôr ako o desiatej mi nezaspí lebo by sa jašil a v noci sa mi stále budí na papanie,,,,niektoré mamičky píšu,že by si chceli cez deň porobiť a ja by som sa už konečne chcela vyspať...Každé dieťatko je úplne iné,ale budme radi,že ich máme.

andrejka1974
26. jún 2013

tak moja starsia dcerka spavala do pol roka za cely den len 2 krat 20 minut a to este stihla plakat od 15.00 do 2.00 v kuse ☹ ☹ ☹ ☹ nedalo sa s tim nic robit, asi si viete predstavit ako som fungovala , ked som mala na starosti este 3 starsich synov 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 po polroku sa to postupne zlepsovalo a zacala mat aspon jeden 2 hodinovy spanok v kuse 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a teraz ma 4 a pol roka a ked ju dam po obede spinkat spi aj 3 hodiny 🙂 🙂 🙂 🙂 ver mi kazde dieta je ine mam, este od nej mladsiu dcerku a ta je vzorova, cez den spinkala doobeda 2 hodinkuy aj poobede a v noci sa budilka kazde 3 hodinky najedlo a hned zaspinkala, teraz ma 14 mesiacov a cez den ma stale dva spanky a v noci sa zobudi o 23.00 a o6.00 🙂 🙂 🙂 🙂 a najstarsi syn ten bol tiez v tomto expert on mal vymeneny rezim a to tak cez den spal a od 21.00 do 5.00 bol hore a mu to zostalo doteraz a to ma uz skoro 20 v noci buntosi, cez den spi aj do 13.00 uz mna po maturite tak moze 🙂 🙂 🙂 🙂 neboj sa je este malicky, nechaj ho on sa nauci casom spinkat viacej

nikolet_89
27. jún 2013

ani ja by som to este neriesila, vyskusaj s nim ist von mozno pospi dlhsie...u nas si zacala mala robit rezim, ked mala 12 mesiacov od vtedy som ju zacala davat spat raz denne tiez mi pred tym spala po 30 min...vydrzali sme 2 dni ju nedat spat zo zatatimi zubami, ale naucila sa a teraz pospi od 1 hodiny do 3