Ako naučiť dieťa spať v postielke?

mkg
24. nov 2008

Mám 15mesačného syna, ktorý doteraz cez deň spával len v kočíku, lebo v postieľke strááášne plače a v kočíku ho minútku povozím a spí. Ale teraz keď sa už ochladzuje a vzhľadom na jeho vek sa mi v to spanie v kočíku moc nepáči, lebo predsa nevie sa tam ani pretočiť....ale neviem ako ho naučiť na postieľku aj večer sa tam poriadne vyreve, najradšej by spal u nás v posteli, ale to je tiež môj problém, veď potrebujem večer žehliť a podobne a nemôžem ho nechať spať na veľkej posteli, lebo on by raz dva spadol.. Prosím Vás ako ste to naučili detičky? to fakt ho mám nechať aj 2hodiny vyrevať? veď mi už srdce puká pri 20minútach. Prosím poradte 😒

jankapiknova
12. máj 2010

Ahojte, tak naš maly spal v postielke asi do 10 mesiaca a potom už len s nami v manželskej posteli, mame mali byt tak som dala postielku preč už a niejak to neriešim, tento rok menime byt za vačši,tak už to vyriešim detskou izbou a postelou pre neho,nech si postupne zvyka.
Ani mi to moc nevadi,som rada že ho mam pri sebe,ved ked bude starši už somnou nikdy nebude chciet spinkat 😀 ,tak teraz si to uživam naplno... 😉

leelo
12. máj 2010

ahojte, tu je k tejto teme krasny clanok:

http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/11/o-dojc...

nnell25
14. máj 2010

ahojte, chcem sa este spytat na jednu vec. Je normalne ze po polhodine spanku sa zobudi a nic ine nepomaha iba prsnik?To uz neni normalne, dnes som ho teda uz uspavala v spalni v nasej posteli, krasne zaspinkal pol hodku vydrzal a plac. Tak som mu ho nechcela dat ze vsak to si len cucka a bol rev ze som ho nemohla zastavit hodinu a nakoniec skoncil na prsniku. Robi to aj vecer a robil to aj v kociku na balkone ale tam stacilo iba pokocikovat a bolo dobre. Co moze znamenat?Alebo mam hned po pol hodine zobrat z postele a nenutit ho spat?Prosim poradte...Ale uz viem ze druhe babo bude mat pevnejsiu ruku. 🙂

ivika18
14. máj 2010

mnell, my jsme to tak měli, dokud jsme kojili (do 16 měsíců), večer jsem nikam nemohla, protože malý sice pěkně usnul u prsa, ale nikdy jsem nevěděla, kdy se vzbudí - bývalo to několikrát za večer, dokud jsem nešla spát a nevzala si ho k sobě. No a pevnější ruku na druhý jsem taky plánovala, ale myslím, že jsme právě na nejlepší cestě k tomu samému 😝 . Asi se jim hold líp spí, když nás mají na blízku. Ale abych tě uklidnila, tak starší teď měl 2 roky a spí sám v posteli celou noc, někdy k ránu chce za náma. Akorát teda na usnutí si s ním musíme lehnout, ale to je tak čtvrt hodina, takže jedna dvě pohádky.

mmacko
10. júl 2010

Ahojte,prosim o radu, mam rocnu dcerku. Do pol roka sama zaspavala v postielke aj tam prespala celu noc. Odvtedy akoby utal, uspavat sa musi vo velkej posteli s nami, aj ked ju prelozime, do polnoci je hore 3 krat a potom uz nie a nie ostat v postielke, reve, stavia sa, musim ju dat medzi nas.
Ked ju dam ze zaspat do postielky, tak reve ako tur, stoji, hadze veci o zem.
Skusala som ju tak uspat, ze som ju dala do postielky a sadla som si k nej s knizkou rozpravok, tak chvilu to vyzeralo, ze zabere, uz si aj sama lazkala, ale potom zas utalo, postavila sa a vrieskala.
Prosim, poradte, ako ju donutit, nech zaspi v postielke a
ako ju tam udrzat celu noc.
Ja som bola vzdy zastanca, ze dieta ma spat vo vlastnej postielke, neviem, preco sa nam to nedari ☹

Dakujem

fem
10. júl 2010

mila mmacko, dcerka moze teraz prechadzat dalsou fazou separacie, my sme mali ten isty problem, ale uz to odznieva a zacal opat zaspavat sam bez nasej pritomnosti...a zaklad je dietatko nikdy nevyberat, ak si to spravila, tak bude pri zaspavani 3 4 dni hrozne plakat, ale nikdy ju neopustaj a nevyberaj, stale sa jej prihovaraj...milo , mozes sa ku nej nahnut , hladkat a tisko do ucha nie uplne priamo sepkat, ak sa postavi, stale dat lahnut, to moze trvat dlho...ale zaklad je neopustat, aby dietatko nemalo sok...neskor, ak si opat zvykne na postielku a pochopi, ze ju z nej nevyberies (to moze trvat tyzden)...tak mozes postupne ju ucit samu zaspat...ja som pouzivala tuto metodu : http://www.babywhispererforums.com/index.php?to..., ta druha v poradi, je pre problematicke situacie, ale funguje to stale postupne znizujes svoj vplyv na zaspavani dietatka, ale zaroven nenechavas dietato same zufalo plakat...
a aby som nezabudla , ak sa bude v noci tiez dozadovat vybrat, nikdy nevyberat....po tyzdni by to malo odzniet a potom mozes zacat s tou metodou, vela trpezlivosti prajem , ale funguje to, a hlavne to nie je proti babatku...a nestratis doveru

ak uz sa ti dietatko v postielke ukludni a prestane plackat, tak nemusis hladit, staci stat nad nou...ak je nekludne opat utisit a ubezpecit ju, ze sa nemusi bat

v podstate, ak prebehne dobre separacia a dietatko nestrati doveru v mamicku tak sa moze stat potom istejsie aj samo v sebe a bude uplne samo zaspavat

fem
10. júl 2010

@mmacko v podstate si to robila dobre s tou knizkou...len treba vydrzat pri jednom a tom istom rituali, vacsinou my sme taketo veci riesili viac ako 1 tyzden, ale dolezite je stale rovnako to robit a nemiast dietata, rozhodnut sa pre jeden ritual a ten stale dokola kazdy den opakovat...ono sa ti to mnohonasobne vrati...ak raz precitas knizocku, pohladkas, povies dobru noc a dietatko ani nezamrnci...odides, ked este nebude spinkat, ale ono zaspi uplne samo

kristi
10. júl 2010

nase, ac ma svou postylku u nas v loznici, tak spi proste s nami a asi jeste dlouho bude...ja si to uzivam, ona voni, kope me nohou do ksichtu a vubec je to s ni sranda..... 🙂

mmacko
10. júl 2010

Fem, Kristi, dakujem za nazory, urcite skusim to s tou rovnakou frazou a rovnakym ritualom kazdy den.
Kristi, no jedna cast mojho ja je tiez za to, ze nech je mala s nami kolko bude chciet, predsa len skor ci neskor pride cas, ked bude samostatna a nebude potrebovat tak velmi mamu, ale na druhej strane, podla mna je spravne, ked dieta spi vo svojej postielke, zvlast, ked do roka planujeme surodenca. A 2 deti v postely a aj manzela si fakt neviem predstavit 😉

kristi
10. júl 2010

@mmacko jasne, to chapu. My se pokouseli a pokouseli a nakonec jsme to vzdali, proste jakmile ji dam do postele, tak je po 3 hodinach u nas a ja na to,abych tech 15 kg prenasela 5x v noci fakt nemam. Rikaji, ze snad do tech 4 let uz by to melo samo odeznit, ze sami budou chtit spat samy, tak nam zbyva jeste pul roku a uvidime

mmacko
10. júl 2010

Kristi, presne, aj nasa je v polke noci uz u nas, v postielke sa stavia a place, u nas zaspi v sekunde.

Nnell 25, mne mala spi cez den len v kociku, aj doobeda aj poobede, v pohode v sportaku, len nesmies mat ten "naklapaci", kde nelezi babo rovno. Toto neriesim, horsie je, ze aj ked zaspava v kociku, tak musi mat uplne klud, spava na balkone a ked prejde okolo auto, tak sa posadi a kuka. Na vsetko je zvedava, aby jej nic neuslo 😉.

petulka_1
3. aug 2010

Prosim vas skuste mi poradit. Moj maly 2 tt chlapcek nechce cez den spat v postielke. Nachovam ho aj zaspi a ked ho prelozim do postielky tak sa o chvilu zobudi a place. Ked ho dam do sedacky tak zachvilu zaspi. V noci spi v postielke, ale len ked ho nakojim a zaspi a prelozim ho.

ivika18
3. aug 2010

@petulka_1 zkus mu v postýlce udělat "pelíšek", když v sedačce spí, tak se na rovném asi necítí bezpečně, je malinký a potřebuje ten ohraničený prostor, na který byl zvyklý v bříšku. Nebo mu tam přidej svoje tričko, aby tě cítil. No a my jsme skončili na spaní přes den v šátku, mně nechtěl spát malý nikde 😉

adka12
5. aug 2010

baby potrebujem poradiť, my sme už postielku zrušili, lebo dcéra v nej nechcela spávať spáva sama v izbe asi týždeň, zatiaľ super, len by som jej chcela kúpiť lepšiu postel aj s nejakými zábranami aby nespadla, nakoľko má len 13 mesiacov...

fem
6. aug 2010

@adka12
adka len musis zhodnotit ci je zrela na tu velku postel, podla motoriky, ako zvlada lezenie z postele, a spät...atd.
ono cez den moze byt v pohode, ale v noci ak si zrazu sadne a napadne ju zliezt, este moze byt slaba a spadnut...atd. tak ako my ked sme rozospati, tak sa aj niekde buchneme... a tiez ci uz je v tej motorike ukludnena v noci ci ti nezvykne z nicoho nic sa postavit, sadnut si a pritom dalej spi....to je bezne...ono to prejde...ale kazde dietatko to ma ine, niektore skor, niektore neskor 🙂

a este zalezi ci budete mat tu jej postel v izbe, ci dokazes este dohliadnut , keby nieco....

adka12
6. aug 2010

@fem ahoj no dcéra už má vlastnú izbu, všetci sa tak lepšie vyspíme. s tou motorikou máš pravdu, no preto by som chcela ten bočné ochrany na posteľ aby nespadla.

fem
6. aug 2010

@adka12
tak to je super, my sa tiez chystame, ale nas este nie je pripraveny, ja sa chystam kupit z ikey aj tu zabranu aj postel, postel predlzovaciu, aj predlzovaci matrac...inak ta cas matracu , co sa nepouziva tak vlastne sa da opriet na celo postele, cize aj to je maksie...aj tak sa ma matrac dost casto menit, takze neskor kupim normalnu velkost na tu max. dlzku... zabrana sa len nasuva, neostavaju diery po vrtani, rozmyslasom, ze snad , sa da dat, este nieco aj maksie aspon na tu vonkajsiu , stranu, nejako presit hniezdo, alebo nieco take, aspon na tu zabranu... 🙂 ale tiez uz chcem mat pripravenu tu postel...inak ta predlzitelna vydrzi aj do skoly aj dlhsie....inak ja chcem drevenu...nie drevotriesku 🙂

berika
7. aug 2010

Ani moja dérka nikdy nechcela spávať v postieľke, jednoducho jej tam nebolo dobre, keď mala cca 20 mesiacov, dala som ju do detskej na postel so zábranou, dovtedy spala s nami v posteli (zábrana je len do polovice, čiže vie aj bez problémov zliezť) a odvtedy spí oveľa lepšie. Dvere na izbách máme dokorán a počujem keď zaplače, prípadne vie prísť aj sama k nám do izby.

beru30
8. aug 2010

Ani nas maly nechcel spavat v postielke, ale cez den. Uz viac ako mesiac spava, stalo sa to vlastne nahodou, kedze je dost akcny a to sa len plazi, potrebovala som si odskocit, tak som ho dala do postielky a kym som sa vratila tak zaspal. Odvtedy ho tam davam, obcas si aj poplace, ale netrva to dlha a zapsi, som rada 🙂

takyna
18. dec 2011

@renuliq čítala som na začiatku o vašom probléme pri zaspávani, my sme teraz 17 mesačný tiež, mám dcérku a zo dňa na deň začala štrajkovať pri zaspávaní, trvá to zatiaľ 3 dni.., idú nám tiež očné zuby, usprávame ju aj par hodín a stále spí nekludne..., pred 10 dnami ju ockovali na osýpky, mums, rubeolu, neviem dufam, ze to nemá suvislost 🙄 , som s toho uz na prášky, bojím sa strasne o nu
neviete mi poradit?
dakujem za odpovede vsetkym 🙂

ewisam
25. jan 2012

Ahojte idem sa opytat aku mate skusenost so spanim deti s rodicmi? Teraz s tym nemam problem, vyhovuje mi v noci otocit sa na bok nakrmit a spat dalej, ale obavam sa aby nam postielka nebola zachvilu zbytocna, kedze sa nauci spavat v manzelskej posteli... Navyse nech robim co robim pokusy ho prelozit do postielky zlyhavaju, otvori oci a uz dospal..A nechce sa mi veru rano o druhej hrat sa a santit, tak som zacala robievat veci potme. Potme prebalujem, krmim. Hold smola babo buva len pri prsniku ☹ Poradite?

carodejnica
25. jan 2012

@ewisam Ahoj, neviem koľko rokov/mesiacov má tvoje bábo, ale moja (stále dojčená) 2,5 ročná dcéra v manželskej spí doteraz, ja to beriem tak, že neriešim naučí /nenaučí , aj tak raz z toho vyrastie, predpokladám, že v 18ke už so mnou spať nebude chcieť. 😅

ewisam
25. jan 2012

@carodejnica drobec ma 5 mesiacov. To hadam nie, len potom mam zbytocny kus nabytku a na druhej strane sa velmi nevyspim, stale v pohotovosti aby som neublizila

carodejnica
25. jan 2012

@ewisam No to je riziko podnikania, ja mám napríklad z postieľky úložný priestor, má tam naukladaných plyšákov... 😎 Kým bola menšia, tak tam spinkávala asi do pol roka, potom sa začala častejšie dojčiť, tak som si ju k sebe nasáčkovala. So spánkom však na rozdiel od teba nemám problém. Veď možno ti niekto poradí, ja som dala môj pohľad na vec 🙂

sawmy
27. jan 2012

Jeje my mame stejnej problem a uz si nevym rady Liamek ma 11mesicu a taky ne a ne v postilce po koupely ho nakojim a chvilku chovam a pak dam do postilky pac je unavenej tak tam spi ,ale po 01.00hodine rano to zacne sedne si tam a brble a place pak si stoupne a tak krici ze se to neda musim ho vzit nemuzu ho nechat kricet pac manzel brzo rano vztava do prace a to by se uz vubec nevyspal.No nic nakojim a dam ho zpet za pul hodky je vzhuru zas a takhle se to opakuje do te doby nez ho dam k sobe mezi nas dva.To ale neni vse za 2hodky se zase vzbudi a neliby se mu ze spi na postely on chce spat na ME tak to je to nejhorsi splha se vali se a kdyz nenajde tu svou polohu tak samozdrejme rve .Teda tohle se my opakuje obden a sem opravdu unavena a ze vseho otravena PROSIM mate nejakej tip co s tim mam delat?

handm
2. mar 2012

Ahoj, obnovím trošku tuhle diskusi. Malému bude za 14 dní 1,5 roku, co jsme přišli z porodnice odmítá přes den spát v postýlce. Vždy když jsem ho tam dala, byl do 20 minut vzhůru, takže jsem ho dávala do kočárku a tam přes den spí doted. A tedy luxusně - i tři hodiny v kuse. Když ho třeba zkusím přendat do postýlky, je za hodku vzhůru. Večer v postýlce usíná sám, bez řevu - v 98 % případů - a spinká už celou noc, budí se výjimečně. Navíc je od 7 mesíců ve svém pokojíčku sám.
Už ale fakt nevím,j ak ho přes den uvnitř naučit spát. Když ho zkouším uspat v postýlce, tak je to klidně hodina řevu, anebo tam klidně vydrží 1,5 hodiny sedět a vykládat si,a le prostě neusne. Zkoušela jsem tam s ním být, vyprávět, zpívat, i tam byl sám, ale nic prostě nezabírá. Chci se tedy zeptat, zda pomohla velká postel - jedeme ji kupovat ted o víkendu a vidím to jako už jedinou možnost?! V létě čekáme druhé a kočárek budu potřebovat 😉🙂