Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako naučiť na nočník 2,5 ročného chlapca?

12. aug 2021

Baby ja som už zúfalá...syn má dva a pol roka na nočník sme dávali ešte pred tým než mal rok...potom som ale ostala tehotná mala som problémy a priznám sa mala som menej času na to ale už dlho dávame cez deň bez plienok iba na spanie lenze on sa nepýta...vysvetľujem stále ale on nič. Keď ho posadím tak sa hneď vycika postaví a ide preč teda pokiaľ chce cikať len niekedy sa riadne jeduje že nechce ísť na nočník...vonku postojačky nechce. Mňa štve že on sa nepýta aj keď moc potrebuje on trochu cvrkne w potom drží a napríklad bavila plný nočník...čiže udržať to udrží aj vie čo má robiť ale nepýta sa jedine občas večer keď sa chce dostať z postieľky...ja už som zúfalá on je dosť netrpezlivý nemá pozornosť vie sa dosť jedovat a neviem už ako mu to povedať :(

1aduliatko1
12. aug 2021

chce to veľa trpezlivosti a trénovať, zobrať plienku a dávať ho cikať cez cez deň. za pár dní, týždnov 🙂 pochopí a začne sa pýtať

autor
12. aug 2021

@1aduliatko1 už je niekoľko týždňov možno aj mesiacov bez plienky cez deň ale on sa sám nevypyta...no teda krátky čas som sa žiaľ vrátila k plienky cez deň pretože sme boli na dovolenke a on sa postojavky nevycika a boli sme celý deň v zoo takže nosiť nočník pri sebe bolo dosť nepraktické aj keď to asi bola chyba...ale aj odvtedy prešlo tri týždne a nič nepýta sa sám vycika sa keď ho dám ja ale sám sa nevypyta

autor
12. aug 2021

A keď sa ho opýtam či chce cikať vždy povie nie alebo sa jeduje lebo si nechce sadnúť a to povie aj keď sa mu chce...

zabina27
12. aug 2021

skus nejake odmeny, lentilky, nalepky, nieco, co ma rad - za kazde vypytanie sam od seba, najlepsie rovno do wc, nech sa nauci aj postojacky

1aduliatko1
12. aug 2021

žiaľ inak to nepôjde, iba trénovať a trénovať...alebo počkať, kým to zo dňa na deň pochopí možno v 3 rokoch.

autor
12. aug 2021

@zabina27 už aj odmenu som skúšala ale nič :( keď on je taký že jeho človek ťažko upúta len by behal napríklad ani knihy keď čítam nechce počúvať skáče mi do toho nebaví ho to na druhú stranu púšťame mu pesničky na YouTube a on je fakt šikovný v tancovaní aj veľa sa tam naučil on pozná toho veľa aj spievať aj keď ešte nerozpráva pekne to je ďalší problém že mu ešte moc nie je rozumieť...ťažko mu niečo vysvetliť lebo moc nepočúva niekedy mám pocit že má svoj svet je netrpezlivý ale nie je hlúpy. S ním je problém s veľa vecami...aj s papanim nepapa pekne sám veľa veci ani nechce nechce sedieť pri jedle :( a keď od neho chceme.nieco čo on nechce tak len vrieska jeduje sa ale zas nie je zlý on je väčšinou vysmiaty...dosť má strach z nových veci a v poslednej dobe neviem prečo začal v noci zle spávať zobudí sa a je hore skoro do rána...to som už odbehla. Mám pocit že žiarli na mladšieho a začal po ňom opakovať napríklad loziť vyplazovat jazyk vyskat tak ako mladší...ako keby žiarli neviem

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilope
12. aug 2021

Mňa by zaujímalo ako naučiť cikať do nočníka 2 ročné dievčatko, ktoré rozumie funkcií nočníka, aj na ňom dokáže sedieť dlhé minúty, no nevyciká sa. Celý deň je bez plienky a vydrží necikať aj niekoľko hodín (5-6) a zadržiava moč, čo vôbec nie je zdravé. Vyciká sa len do plienky s tým, že si ju vypýta, že už jej treba cikať, no do nočníka nie. Neviete poradiť ako to riešiť, prečo má blok cikať do nočníka?