Ako nestratiť nervy? Pomôžte!

evka39
22. feb 2008

Prosím o radu ako nestratiť nervy pri trojhodinovom uspávaní mojej dcérky.Stále vymýšľa,štípe ma ,kope...Skončí to mojim výbuchom a tým,že ju nechám samú v izbe a ja si potom vyčítam aká som zlá mama a že nezvládam výchovu.Malá je od narodenia poriadny čertík a niekedy už neviem,čo s ňou.ĎAKUJEM

monkula
22. feb 2008

Evka, čím viac ju budeš nútiť spať, tým viac bude Emka protestovať...
Skús ju nechať dlhšie hore, pohrajte sa, okúpte sa, asi sa jej ešte nechce spať, keď tak vymýšľa, aj moja malá je taká, tá mi zaspí len na cicíku, aj to ma škriabe po prsiach, kope mi do nosa, proste hrôza...
A určite nie si zlá mama, deti vycítia nervozitu a ty asi si nervózna, ty už vlastne nervózna vchádzaš do spálne, ako nestratiť nervy? To je ťažká otázka, a odpoveď na ňu nemám, ja by som ju skúsila dať spať neskôr...

certica
22. feb 2008

evi a to myslis vecer alebo cez den to uspavanie? kolko ti vlastne celkovo spi? nas maly chodi spavat pred polnocou, ale verim, ze ked pojde do skolky, tak sa ten rezim trochu upravi a poposuva. je pravda, ze cez den mi spi take 2 hodky, ale mne to zas dobre padne, taka pauza. rano vstava medzi 7.30 -8h

rusovcanka
22. feb 2008

evka,súhlasím s monkulou 😀 Skús malú nechať dlhšie hore,trošku si zablbnite,nech sa vyjaší a potom to možno pôjde lepšie.

evka39
autor
22. feb 2008

Myslela som hlavne spanie cez ďen.Napr.dnes je hore od 6:30 teraz je už 13:30 a nič.Skúšala som ísť s ňou každý Den tú istú hodinu aby mala režim ale u nás niečo funguje týždeň a potom si zase niečo vymyslí.Keď už zaspí,tak spí tak hodinku aj štvrť viac len výnimočne.Tiež chce na spanie cici ale keď ho drumble 10 min a nič,tak jej ho zoberiem lebo sa ju chystám odstaviť a nechcem si to sťažovať tým že bude na mne zaspávať aj hodinu...

kukona1
22. feb 2008

Evka ja mám tiež taký problé,malú pravidelne uspávam 2 hodiny...Ale robím to tak,že sa k nej otočím chrbtom a poviem aby bola tichúčko,že mama ide hajat.Niekedy zaspí už po hodine dnes zaspala hned po 5 minútach ale to sme boli 2 hodiny vonku,peši.Niekedy vkuse reve až sa unaví a to sa snažím ju vobec nevšímat-a niekedy to po 2 hodinách vzdám,ešte sa pohrá chvílu a potom sa aj sama vypýta spat.Občas som na nervy z toho aj ja.Ale je fakt pravda,že to dieta vycíti našu nervozitu.
večer s nou ale vobec nie sú problémy,chodí pravidelne o deviatej spávat,sama.Aj to zaspáva sama odkedy sme ju dali spávat samú do detskej...
už som aj ja pochopila že nemá význam nútit dieta spat,lebo ja som potom nervozna z toho že nespí a čo všetko som potrebovala medzitým porobit....ona je nervozna zo mna a potom plače a mrnčí celý den.Teraz mi stačí ked si hodinku poleží v klude na posteli a nemusí ani spat...aspon lepšie v noci spí. 😀
ale každé dieta je iné,treba skúšat..držím palce 🙂

helka101
22. feb 2008

ahoj evka39, no tak ja som mala akurát dnes ten zlý pocit, dve hodiny som malého uspávala, on sa mi škeril, oči červené, už tak chcel spať! nakoniec sa pustil do takého plaču, že koniec,tak mi hodinku plakal,,ja som mu spievala, a nakoniec zaspal, ale ja ho uspávam v takej hojdacej sedačke (dokým sa mi do nej zmestí) cez den mi ináč ani nezaspí!!!!! Večer si idem sním ľahnúť, ležíme v tme,ho hladkám po hlavičke a nakoniec o 10minút už spinká.. s režimom to nemá nič spoločné, malá ťa podľa mna skúša! vie že ak bude vymýšľať maminka stratí kus hlavu,a má vyhraté a nemusí spinkať, vyskúšaj kočík, alebo niečo také ako máme my.. Nezvykne si šuchať plienočkou očká?! ja som mu ju dala, a on si šuchá a tým mi aj zaspáva!

alami
22. feb 2008

evka39 - mala som so zaspávaním to čo ty. Raz som si povedala - a dosť. strčila som ho do postielky a nechala vyrevať až od únavy zaspal. Od vtedy som to robila tak, až si na to zvykol a už to išlo aj bez revu. Strčiť do postieľky a odísť. Okolo postielky som dávala periny, ak by sa pokúsil vyliezť, aj som ho sledovala, cez slabučko pootvorené dvere. Ale aj sa pokúšal, ale nemal odvahu.

digysa
22. feb 2008

EVKA39: Ked ti mala nezaspi po hodine a pol, tak ju jednoducho nedvaj spat....Niektore deti su take hyperkativne a plne energie,ze nemusia spat kazdy den.
Aj ja som mala taky problem....ale ja som to videla uz ako stratu casu, ked po hodine/dvoch nezaspal....Tiez s nim doteraz chodim spat.
Ked spaval v postielke, tak som to robila ako alami, nechala som ho tam, ale velmi neplakala iba si pomrncal tak 5 min.
Ked zacal vyliezat z postielky a spavat na posteli, tak som mala zabrany na dvere, aby sa nedostal z izby von.
Ked aj to preliezol, tak uz mi nezostalo nic ine, ako si s nim lahnut ako to robi kukona1- tichucko lezime, obcas sa mu otocim chrbtom, alebo ho hladkam...

Ale ja ho davam spat okolo 12:40-01:00 hod poobede a ked do 3-tej hod nezaspi, tak to ho uz vobec nedam spat, lebo by nesiel spat vecer.

prasiatko30
22. feb 2008

tiez si myslim ze pokial nezaspi do tej pol hodiny hodinky tak by si ju mala nechat tak. ja som co sa tyka spania cez den neni az taka striktna - tiez mala je este velmi mala(16m) ale niekedy mi zaspi v kociku pri navrate z mesta okolo 1nej a spi trebars len pol hod a zobudi sa a uz potom nechce spat a zase okolo 6tej ju ja nechcem dat spat ja lebo potom by nezaspala vecer a zase na druhy den zaspi okolo tej 1,30 - 2hej a spi aj 2 hodiny - v podstate ten denny spanok nechavam na nu - podla jej potrieb - to hej vecer okolo deviatej je nasackovana v posteli a odtial sa uz nedostane co by co bolo 🙂 😉

miriam79
23. feb 2008

Ahoj Evka39 ..prepac ze to takto sformulujem ale normalne ma tvoja otazka a dalsie prispevky v istom zmysle potesili 😀 lebo som takto zistila ze nie som sama ..mame obdobne problemy so zaspavanim..a to hlavne cez den... ak ju nenatankujem do kociara zaspi len s odretymi usami a to si dobra a sklanam ti obdiv ze to dokazes tahat 3 hodiny ja som ako tiger 😠 po 10minutach a po jendom kopanci do nosa ustipnuti bradavky a neskutocneho usmevu na tvari mojej dcery..
no a co s tym.... je to bohuzial len na nas.. tie male potvory nas vytocia skor ako my ich.. obcas som mala aj "svetly" den a to vtedy ked bol na man zoslany "pokoj z Hora".. a jednoducho som si stale opakovala ze "ved raz zaspis , raz ta zalomi ,,raz zaspis..." a tak dokola.. a snazila som si ju nevsimat lezala som vedla nej a ked sa postavila bez solov som ju ulozila nazad..a dokola ..postupne sa skludnovala a zaspala..asi po hod. a pol... a raz som ju nechala tak nech sa mota a sama dosla na ruky a na cici zaspala hned.. aj ked no bolo uz pred tretou poobede..(co uz nevidom velmi pozitivne lebo potom tahala do noci) cize moja jednoznacna rada: za kazdu cenu si trvaj na svojom ale ostan kludna v pohode ..alebo upust a prestan naliehat tvar sa ze nic a ju snad zmohne ta unava.. tak ti prajem vela sily a "pokoja z Hora" a vsetko sa casom spravi a zlepsi..ahojky a drz sa

evka39
autor
23. feb 2008

Ahojte,v prvom rade sa chcem poďakovať za rady,pomohli.Momentálne sme na tom tak,že Emka včera,ani dnes cez deň nespala a večer zaspala už pred ôsmou a dnes dokonca slečnu uspal ocino,čo sa za rok aj 9 mes.ešte nestalo.Takže vďaka ale je mi ľúto keď vidím,aké má večer červené a unavené očká...A nemám cez deň čas na oddych nočo už..Budem dúfať,že si aspoň sem tam bude chcieť zdriemnuť.Pekný večer pa pa