Ako nosiť dvojičky v dome z 3-tieho posch. bez výťahu?

katrin
28. aug 2007

Ahojte baby,

potrebujem poradiť. Som z toho už zúfalá 🤐 Bývame na 3-ťom poschodí bez výťahu, máme dvojičky. Neviem, ako mám s nimi chodiť sama von. Vždy musím počkať na niekoho, kto mi pomôže. Chalani majú už 9mesiacov, vážia spolu cca 20kg. Kočík mám zložený v miestnosti dole pri vchode. Musí byť zložený, pretože kvôli 2cm neprejde cez dvere miestnosti. Kočík nie som ochotná nosiť hore-dole po schodoch, som rada, že je dole uzamknutý. Ak chcem ísť sama von, musím zísť 77 schodov, zobrať obidve deti spolu, musím vybrať a rozložiť kočík. Riešenie, žeby som najprv vybrala kočík, zniesla dole obidve deti, neprichádza do úvahy. Samozrejme ani to, že by som znášala deti postupne. Z pochopiteľných dôvodov, nenechám ani dieťa, ani kočík opustený vo vchode, pretože do vchodu sa dostane hocikto. Samozrejme, okrem dvoch detí musím niesť aj nejakú tašku + musím uzamknúť byt a otvoriť si miestnosť, kde je kočík... Deti sú už dosť pohyblivé, takže si neviem predstaviť, položiť jedného alebo druhého napríklad na zem. Prosím, ak ste sa niektorá stretli s takýmto problémom, napíšte mi svoje postrehy, rady... Budem vďačná za každú radu.

Ešte jedna vec, otravovať niekoho z domu nemá význam. Musím to riešiť nejak sama.

kili
28. aug 2007

a v autosedačke, trebárs aj starej, do ktorej sa už nezmestia sa zniesť nedajú? že znesieš jedného jedno poschodie, výjdeš pre druhého...
Alebo ti odporúčam ergo, do toho sa zmestia väčšie deti a nedáva sa zložito, mala by si jedného v ergu na boku a druhého v ruke na druhom boku. Možno tu trepem blbosti, ale to už posúď sama.

katrin
autor
28. aug 2007

Kili, majú skoro 20kg 😀 + autosedačka... ruky som ešte nevyhrala v lotérii... Keď už mali 5kg, už som ich nemohla nosiť hore-dole

Okrem iného, potrebujem riešenie, ktoré zvládnem sama, viazanie šatky, to neviem, či náhodou nepotrebuješ niekoho ďalšieho...

kili
28. aug 2007

katrin, no na viazanie šatky nepotrebuješ iného, ale ergo nie je šatka 😀

tu je:http://www.nosime.sk/kategoria33-ergo

katrin
autor
28. aug 2007

kili, ok, dík... ale zas aj to musím zvážiť, že materskú mám len 4440,- Sk 😠 🤐

kili
28. aug 2007

tak to ti ešte niečo zostane 😀

katrin
autor
28. aug 2007

Kili, ešte jedna vec, to znášanie by som ešte vydržala, ale ako mám rozložiť kočík, keď mám jedno dieťa v nejakom nosiči, druhé na rukách? 😕

zuzka111111
28. aug 2007

moja zlata mas to tazke no a keby si jeneho mala v klokanke alebo babyvaku?? a druhe na boku na rukach tak mas jednu no horko tazko ruku volnu aspon na zamknutie a zides dole ..a potom iba ak si tam na kociku nechas vzdy nejaku decku kde ich polozis zlozis kocik a posadis...

ja mam skoro rocnu dcerku a blok pri ktorom mam schody k vytahu potom dalsie od vytahu a potom dalsie z brany takze skoro 3 poschodia a lilku a kocik uz nosit nemozem kedze cakame druhe babo ..miestost na kociky zaplnena blbostami tak mam kocik v aute a toez to robim tak ze si ju dnesiem ovesam sa taskami alebo zoberiem babyvak a dam ju do auta do sedacky kym poskladam kocik .... 😉

zuzka111111
28. aug 2007

a babyvak je lacnejsiii 😉

katrin
autor
28. aug 2007

zuzka, ak by som jedného alebo druhého posadila alebo položila na deku, tak ho nájdem za tých 15 sek., čo rozložím ten kočík niekde v myšacej diere 🤐 alebo ho naháňam po pivnici 🤐

auto nemám k dispozícii každý deň, ak idem sama autom, je to v pohode, jeden do klokanky, druhý do ruky, auto otvorím aj zubami a šup toho jedného do sedačky...

katrin
autor
28. aug 2007

babyvak má nosnosť do max. 10kg 😒 to už zachvíľu prešvihneme

kili
28. aug 2007

katrin, tak v tej kočikárni či kde maj na neho nachystanú stoličku 😀 alebo tú starú autosedačku. No, snažím sa len náisť riešenie, ale je to fakt ťažké, keď takýto problém nemám.

maca793
28. aug 2007

ahoj katrin
ja som bývala na 4. poschodí bez výťahu. tiež som mala problém, ako ich zvládnuť, keď som išla s nimi von. takže. najprv som ich obliekla. dala som ich do postieľky, išla pre kočík do pivnice, vyniesť kočík z pivnice, zniesť ho po schodoch, nechať ho pred bytovkou, ísť rýchlo pre deti, obe do ruky, zamknúť byt, zniesť pomaly po schodoch ku kočíku a hop obe deti do kočíka. nebola to žiadna sranda, keďže v tom čase bola zima, ja naobliekaná, oni naobliekané. ruky som mala vyťahané až po zem, ale zvládla som to, to isté aj keď sme išli domov, najprv deti, a až po nejakých 10 min. von po kočík. sama som nevládala potom nič.

katrin
autor
28. aug 2007

Maca, toto by bolo možno riešenie, ale kočík nenechám bez dozoru, šak sama vieš, že to nebola lacná záležitosť

Baby, možno vyzerám ako blbá, ale fakt neviem nájsť riešenie.. 🤐 ☹

kili
28. aug 2007

to keď si človek u prostred varenia spomenie, že mu niečo chýba, tak to je prúser 😀

maca793
28. aug 2007

katrin
tiež som pri tom rozmýšľala nad klokankou, ale v tej dobe bola materská len 2740,- sk a prídavky na deti žiadne. k tomu som mala len výživné 2000,-sk na obe deti, takže, som mala hrozné a ťažké časy. musela som si z toho platiť bývanie 2000,, takže mi na mesiac ostávala len materska. najväčšiu položku robilo mlieko+plienky-1500,- na mesiac. a zo zvyšku som sa musela živiť a kupovať veci pre deti. ☹

katrin
autor
28. aug 2007

Kili, tak toto nie je vôbec až taká vtipné ako to vyzerá ... 🤐

kili
28. aug 2007

maca, tak to bolo fakt zlé, a čo si nepoužívala látkové plienky?

zuzka111111
28. aug 2007

katrin babyvak ma nosnost 50 kg 🙂 a v kocikarni nemozes mat nejaku ohradku kde ich das ?? alebo sedacku??

katrin
autor
28. aug 2007

maca, tak to teda bola hrozná situácia... 😔

Kili, možno aj preto, že aj látkové plienky stoja vodu, elektriku, energiu na ich žehlenie a pranie a hlavne čas, kt. asi venovala radšej deťom 😉

kili
28. aug 2007

tak už som ticho, keď to nie je vtipné 🤐

katrin
autor
28. aug 2007

zuzka, som rada, že tam mám dať kde kočík - zložený... celý dom tam má kopec haraburdia 🙄

kili
28. aug 2007

katrin, mne nemusíš vysvetlovať, aká je to "strašná robota" s látkovými 😉

katrin
autor
28. aug 2007

Kili, ja viem, toto je na inú tému, ale vieš, nie každý ma doma výpomoc

andrea.m
28. aug 2007

katrin a čo tak porozprávať sa s domovníkom(čkou)nech upozorni ostatných najomníkov že kočíkareň je pre kočíky a nie sklad haraburdia a potom to vyriešiť nejakou ohrádkou?

aneti78
28. aug 2007

Katrin, ja som pre ten isty dovod menila kocik na tandem - sedenie za sebou. siroky som potom uz aj predala, kedze deti uz v kociku nespali, pripadne zdriemnutie sa dalo aj v tandeme. neviem, ci by taketo riesenie pripadalo do uvahy u teba. nemusela by si ho skladat, to je to plus. ale ja som mala jeden stary tandem, na ktorom sme si vyskusali, ci budu chciet sediet takto jeden za druhym a bolo to v pohode.

wighy
28. aug 2007

ahoj Katrin,sadla si mi uplne do temy

my byvame na 4 poschodi bez vytahu, pomaly sa nam mala narodi

kupovala som co najlahsi kocik cca 14kg bez dietata, tym ze nemam ale fakt nemam moznost uskladnit kocik do pivnice tak ho budem musiet trepat hore na 4 poschodie a babom / co si fakt neviem predstavit ako to zvladnem, hlavne ked vezmeme ze su tam aj nejake tasky a tak ☹

takze budem velmi rada ak niekto kto ma podobny problem sem hodi nejaky dobry tip 😉

Katrin a ked zoberiem ty to mas ece tazsie kedze mas dvojcatka

a presne tak ako hovoris nie je mozne stale cakat na niekoho kto ti pomoze lebo to by som chodila s malou von tak 2x do tyzdna a to cez vikend ☹

claire
28. aug 2007

Katrin, já se nedivím, že jsi bezradná. Ale aniž chci být velký pesimista, tak se obávám, že to bez pomoci prostě řešení nemá a je potřeba se s tím smířit. Buď na někoho počkat (takže asi na manžela, až se vrátí z práce), nebo se sousedama v přízemí. Nebo se přestěhovat.

Wighy, 4poschoďový dům bez výtahu... Co byste dělali, kdybyste si třeba zlomili nohu? Nebo když máte těžkej nákup? To se takovej byt ještě dá na trhu udat? ☹

katrin
autor
28. aug 2007

Wighy, kamoška toto riešila s jedným takto:

mala kočík, ktorý sa dal zložiť úplne na ležato (ak chceš, zistím ti značku), konštrukciu si dala na plece, tašku cez plece a malého niesla vo vaničke hore...Keď už bol väčší, tak mala skladacie malé golfky a malého dávala do klokanky

Aneti, kočík potrebujem s veľkými nafukovacími kolieskami a tandem taký nie je pre dvojky

Andrea, myslím, že kým sa to tu uprace, tak malí budú sami chodiť hore-dolu po schodoch 🤐

wighy
28. aug 2007

claire, no dom je z r.1982 a vtedy asi ece nepotrebovali ludia vytah 😀

co sa tyka nakupov, tych mam plne zuby aj ja stale vlacim tasky jak magor a pritom sa snazim nakupovat len potrebne veci, pre ostatne velke nakupy chodime s manzelom

aneti78
28. aug 2007

ja mam ABC design tandem plus a ten ma dost velke kolesa nafukovacie, predne aretovacie. ci musia byt uplne velke? neviem, ale my sme s nim aj v zime chodili a nebol problem.