Ako nosiť dvojičky v dome z 3-tieho posch. bez výťahu?

katrin
28. aug 2007

Ahojte baby,

potrebujem poradiť. Som z toho už zúfalá 🤐 Bývame na 3-ťom poschodí bez výťahu, máme dvojičky. Neviem, ako mám s nimi chodiť sama von. Vždy musím počkať na niekoho, kto mi pomôže. Chalani majú už 9mesiacov, vážia spolu cca 20kg. Kočík mám zložený v miestnosti dole pri vchode. Musí byť zložený, pretože kvôli 2cm neprejde cez dvere miestnosti. Kočík nie som ochotná nosiť hore-dole po schodoch, som rada, že je dole uzamknutý. Ak chcem ísť sama von, musím zísť 77 schodov, zobrať obidve deti spolu, musím vybrať a rozložiť kočík. Riešenie, žeby som najprv vybrala kočík, zniesla dole obidve deti, neprichádza do úvahy. Samozrejme ani to, že by som znášala deti postupne. Z pochopiteľných dôvodov, nenechám ani dieťa, ani kočík opustený vo vchode, pretože do vchodu sa dostane hocikto. Samozrejme, okrem dvoch detí musím niesť aj nejakú tašku + musím uzamknúť byt a otvoriť si miestnosť, kde je kočík... Deti sú už dosť pohyblivé, takže si neviem predstaviť, položiť jedného alebo druhého napríklad na zem. Prosím, ak ste sa niektorá stretli s takýmto problémom, napíšte mi svoje postrehy, rady... Budem vďačná za každú radu.

Ešte jedna vec, otravovať niekoho z domu nemá význam. Musím to riešiť nejak sama.

milhaus
30. aug 2007

čo som mala prvy kočik tak ten šiel na milimeter medzi dvere a tento ma asi tak 1 cm volnost, neviem ako to stavali tie bytovky, čo kedysi neboli kočare?
ked bola mala v perunke vynasala som ju i nakup zvlast, teraz to všetko ide dolu do pivnice a odtial nakupy v jednej ruke a pod pazou mala, svokra hovori ako ju to nesiem ale čo už ked nevie ešte chodit, maximalne stoji ked ju držim a to len chvilu a ked ju položim stvornožky chodi po celom byte a niekedy jej mam dost i samej a nie to ešte dvojičiek, to by ma už asi porazilo

ronie
30. aug 2007

holky slovenky co je to pivnice(to je jako sklep?) 🙂 jen že bych si rozšířila jazykové znalosti-u nás je teda pivnice něco jinýho takže mě to přijde legrační, že kočár dáváte do pivnice 😀

jinak taky nemáme výtah a jsme 4.patro, ale jen jedno dítě-obdivuju dvojčatové maminky to si nedokážu představit. My máme kočár bud v autě takže položim dítě do auta a složim kočár nebo máme podvozek na mezipatře na balkoně v přízemí-to pak snesu korbus dítěte, dám jí před v chodové dveře, jdu na balkon pro podvozek, složim venku podvozek a nasadim korbu, zpátky s nákupem je to horší to někdy musim nechat tašky na balkoně, dát dítě na deku do bytu a vrátit se pro tašky..je to šílený a to je nám teprv 2 a půl měsíce-máme ovšem 7kilo. Kočár máme inglesinu takže strašně jednoduše sládá, ale je hodně těžkej, zato se nám do něj cvalík vejde 😀 Budeme se ale snad brzy stěhovat🙂

Popruhy jsou dobrý nápad a mě hodně zaujalo to sedátko s popruhama jak tu někdo hodil odkaz-to by se dalo i nějak vyrobit, když by byl muž zručnej 😉 🙂

zebricka
30. aug 2007

Katrin, verim, ze je to "zahul", na druhej strane, je to uz len par mesiacov, co budu chodit sami, cize dole nejako zidete, tam ich postavis na vlastne, rozlozis kocik a hajde.... teda dufam, ze ocenujes takuto optimisticku predpoved... 😉 😀

katrin
autor
30. aug 2007

zebricka, 100 bodov 😀 a dovtedy tu zhnijem alebo ma rovno odvezu nohami dopredu 😀 😀 😀 😝

ena
30. aug 2007

ronie: to sedatko mi pripada nieco ako prebalovacie pulty co maju v prebalovacich miestnostiach v IKEA.. teda na taky styl, plast, sklapa sa to a k tomu popruhy..

zebricka: ved to, je to na par mesiacov.. ale filip ma napriklad skoro 19- nast a ako som uz pisala, minule sme sli po schodoch peso len na 4te a mala som dost 🙂on chce ist sam, ale treba davat pozor, aby niekde nezakopol a nescupital dole.. a potom na kazdom poschodi uz chcel zabocit do chodby k bytom, takze vsade zastavky a tak..
a to iste krat 2, tak dakujem pekne.. a ak k tomu este nejaky nakup a veci pre malych.. tak jedine batoh a chrbat..

a prave kvoli tomu,ze to bude par mesiacov, si myslim, ze katrin sa do toho neoplati vela investovat.. nie to este menit kvoli tomu byt.. v inom by zas mozno mala vytah, ale cely den by jej tam vrtali susedia do stien a mali by nemohli spat, alebo nieco podobne .. sak to poznate ;)

gedren
30. aug 2007

Ahoj,

diskusi jsem jen prolitla. Podle me je resenim jakekoli libovolne obycejne nositko, do ktereho (na bricho nebo na zada) posadis jednoho, druheho do ruky, pozdeji za ruku, a jdes.

No a nositko si vyberes podle toho, aby se Ti snadno nasazovalo, uneslo Tve deti a bylo co nejlevnejsi. Podle me staci uplne nejobycejnejsi bazarova klokanka za par stovek, i kdyz teda nevim, jakou maji nosnost. Na dlouhodobe noseni klokanku rozhodne nedoporucuji (neni dobra pro dite ani pro zada maminy), ale na takovehle docasne poponaseni se asi hodi nejlip, nebudes se prece jen kvuli schodum vazat s satkem, o cene nemluve. Mozna si muzes pocist na strance http://www.nosenideti.cz a vybrat nejake vhodne nositko vyhovujici vasim potrebam.

4a
30. aug 2007

ena,
já budu vždy zastánce popruhů/kšírek. Když máš dvojky a zkusíš to s nima a bez, tak se jejich zastáncem staneš taky 😀

dorotka
31. aug 2007

katrin ja len poopravim moj babyvak ma nosnost 20kg a stal 1200 je to ten so skobou
ena mas moju poklonu co ty nevyhrabes tie stolicky stoja za to

najjulinka
31. aug 2007

Tak to moja svokra za mladí sa bála nakupovať: Raz sa jej stalo toto: Spravila veľký nákup. Príde k výťahu a proste nejde 😀 Bývali určite vyššie ako na ôsmom (nepamätám sa na ktorom to vravela, len sme sa bavili, že tak vysoko sa našťastie u nás v bloku ani u švagrinej nedá 😉 )... Poskladané dvojčatové golfky si zavesila na jedno predlaktie, na druhé predlaktie zavesila veľký nákup, jedno decko pod jednu pazuchu a druhé pod druhú pazuchu... A hore sa... Že nejaká suseda ju videla, tak jej chcela pomôcť, tak časť toho nákladu jej vzala, ale po dvoch poschodiach to suseda zadychčaná vzdala 😖 (dievčatá boli trošku väčšie ale už ako tvoji chlapci, takže aj ťažšie)... Že odvtedy nerobila nikdy veľký nákup, že proste sa bála...
Inak ona nechcela cestovať ani MHD s dvojkočiarom hlbokým vtedy, lebo raz sa zasekol vo dverách a šofér so všetkými mužským spolucestujúcimi kočiar nevedeli vybrať... Deti v ňom... Ona ako cudzinka nevedela ani riadne slovensky... Proste strach a panika...
My sme našťastie bývali len na treťom, ale aj tak obdivujem mamku ako to s nami zvládala (dvojčatový kočiar mamka tiež nechávala v kočikárni a tam mala na prevoz výťahom sólo kočiar, napchala nás tam oboch a musela trošku ho akokeby zložiť, lebo do tých výťahov ani sólo nevošlo - predsa len výťah je super, aj keď malilinkatý)

ena
31. aug 2007

4a: ja nemam nic proti popruhom, aj my ich mame 🙂

zefa
4. aug 2009

ahojte baby..ja sama som dvojmama a problém ma zaujal..ja bývam na 5 posch.s výťahom a tiež to nieje bohvieaká výhra..ja musím mať solo kočiare,pretože sa ledva jeden vojde do výťahu..mám to ľahšie ako katrin,pretože od narodenia detí mi pomáha s nimi von mama..býva o dva baráky dalej

katrin som chodila s deťmi sama až ked sme začali používať špotové skladacie..jeden zložený do výťahu a v rozloženom obe deti,ja, taška..vybrať deti z výť.zložiť 2 kočík,spojiť oba spojkami...tiež fuška..a susedia?tiež škoda reči

ale ma napadlo..na chrbát taký nosič ako batoh do hôr..to býva pre deti..druhé v klokanke na brucho..v rukách taška..vybrať a poskladať kočík..dať deti..ja som zvyknutá mať veľkú časť vecí na von,pripravené už od večera..takže len pitie doložím a idem..nemohla by si si aspoň plienky,hračky,vlhčené ut., a neviem čo berieš von nechať v pivnici?mala by si menej nosenia
ak máte auto fakt je dobre mať kočík tam..aj kamoška oproti má dvojky a kočík v aute..ja nie som šofér a manža potrebuje auto do roboty,takže kočíky máme doma v špajzi

naši bývajú na 4 bez výťahu a kočíky som nechávala bud za dverami ,alebo pod schodami..lenže tam bývajú dobrý ľudia,ktorý moje deti milujú,takže neni problem

jednoducho to asi ináč nepôjde..budeš tie deti vláčiť na rukách ešte dosť dlho..aj ja som odpadávala už ked sme prišli z pôr.domov..ale to ta príroda fakt neako vyrieši aj so silou,pretože ich vláčim koľkokrát aj teraz oboch na rukách a to má každý 12 kg..a ja vážim 58 kg..

diddi
4. aug 2009

zefa,tema z pred dvoch rokov 😉 ...ale neva...my byvame na 12.posch a bezne sa stava,ze velky,nakladny vytah nejde...nastastie mam kupene super golfky,ktore sa poskladaju a vezieme sa....ale stalo sa nam,ze nesiel ani jeden...a to fakt nervy!!!!!....este ze mame babicku o ulicu vedla

tinkatin4
6. aug 2009

Ahojte prídam sa do témy spred 2 rokov 😀 ...treba troška oprášiť 😀 no nie? 🙂 ...ale téma je to super...my práve ideme kupovať byt na 3poschodí bez výťahu...ale dúfam že my to až tak hrozné mať nebudeme...máme 1dieťa ešte používame kočík ale už našťastie nie až tak intenzívne ako zo začiatku..teraz cez leto skôr frčíme na bicykli 😎 ...aj to máme + že máme aj kočíkareň a aj samotnú velkú pivnicu..takže tam budeme mať kočík aj bicykle 🙂 ..takže uvidíme

jonatanka
6. aug 2009

teda ja som donedavna byvala na 3 poschodi bez vytahu, s dvojcatami to bola riadna fuska, mala som stary kociar ktory mal asi 20 kil bez deti, kym som deti zniesla a vyniesla hore som bola spotena ako mys, a to som este musela ist s kocikarne vytiahnut ten kocik, hotova drina, potom som vymenila kociar a mam super skladne golfky pre deti su lahke ahlavne prestahovali sme sa sice byvame teraz na piatom poschodi ale s vytahom a co je hlavne golfky sa mi zmestia do vytahu a prejdem cez dvere do ochodu, 😀 😀 😀

monyka81
6. aug 2009

ja mam tiez problem ,byvam na 4 poschodi a ked idem von je to hroza jedneho si musim dat do klokanky a to druhe na ruky .Dole je mi lahsie ale ked idem hore som spotena az za usami a ktomu mam psika toho berem tiez von .Som sama manzel chodi domov az o 18 hod.mne nema kto pomahat .Nastastie mam kocik pod schodama

adrolka
6. aug 2009

no tak téma pre mňa a pre moju celú rodinu. ja som na toto celé tiež sama, MM je lodník, mesiac je preč, mesiac doma. keď je v v robote, chodí mi každý!!! deň pomáhať buď mama lebo otec, od narodenia detí. bývame presne tak, na 3.posch.bez výťahu. kočík som mávala pred domom v kufri auta, lebo pivnica je o ničom-blé, potkany, atď. najprv sme ich vláčili v tých hlbokých častiach kočíka dole/hore. potom sme ich vláčili vo vajíčkach- to až do ich 1 roka. To už ale boli ťažké, tak vajíčka sa predali, odvtedy ich nosíme na rukách. Najhoršie je, že už 1,5 roka som odkázaná stále každý deň na niekoho pomoc- to ma najviac privádza o nervy. Naši bývajú v rodinnom dome asi 10min. od nás peši. Takže to je aspoň výhoda. Ale to vláčenie každý deň pre môjho 72ročného otca, alebo aj mamu to je o hubu, vám poviem. Teraz už baby vyjdú hore aj samé za ruky- ak nie sú veľmi unavené. Ale dole ešte nie. A bohvie dokedy to takto ešte bude. Každý deň odchádzame z domu o 11tej a prídeme domov večer o 6tej. To kvôli tomu aby sme ich nemuseli navlačovať neviemkoľkokrát za deň. Takže doma nie sme celý deň- sme u našich.
Jaj a bombónik je, keď okrem obligátnej tašky, kde mám veci pre deti a +svoje, mám napríklad ešte na cestu dole schodmi 2 vrecia smetí (pliekny vedia byť sakra ťažké), no a pri ťeperení sa hore domov mám nákup, lebo aj to treba niekedy nakúpiť. Moja, mamina a otcova chrbtica je v ri.i.Mama a ja už beháme po svete s kozmodiskom 😀 , minulý rok som ho dostala na narodeniny 😀 😀
Keď sme mali tie vajíčka, tak keď bol MM doma, vláčil ich hore/dole sám každý deň, aby som si ja oddýchla 😀. kosmodisk nosí už aj on 😀

haslerkaaa
7. feb 2011

@aneti78 Ahoj Aneti, chcela by som ta poprosit, tvoj prispevok o tomto kociku je sice dost stary, ale tiez momentalne zvazujem tento kocik, a chcem sa spytat ako si s nim bola spokojna, resp. co ti na nom nevyhovovalo. Dakujem za odpoved a pekny vecer!

aneti78
7. feb 2011

@haslerkaaa ahoj. ja som bola max. spokojna, nasi za sebou chceli sediet, vsade som s nim vosla, okrem vytahu. pre mna bol max. vyhovujuci 😉

lenkakrskova04
3. júl 2014

@katrin ja tiez cakam dvojicky a kupila som kocik ktory neprejde cez dvere jedine riesenie na ktore som prisla je ze najskor znesiem dole konstrukciu pred vchod a deti potom naraz vo vanickach len este neviem ako mi to pojde 🙂 ja byvam na 7kocik mozem mat jedine v byte ale vytah nastastie mam horsie bude ked uz budu v sportovych sedackach tie su tazssie a deti budu tiez

sunnyday28
3. júl 2014

Katrin, nestiham citat vsetky odpovede, tak sa ospravedlnujem ak to tu uz niekto radil... My sme byvali na druhom poschodi bez vitahu, mala som svoje dieta, ktore sice chodit uz vedelo, ale po schodoch ste nie, a starala som sa o dalsie dve - jedno chodit nevedelo a nastastie druhe uz ano a to aj po schodoch. Cize som potrebovala dostat dole tri deti, jeden kociar, jeden skuter, tasku s vecami a pripadne aj nejaku loptu kazdy den sama, lebo ved na vzduch treba chodit kazdy den hehe. Riesila som to takto - jedno dieta vpredu na hrudniku v baby satke, druhe dieta na chrbte v ergo nosici. Pod tym vsetkym krizom cez plece taska z kociara s vecami. Zlozeny kocik som tlacila pred sebou jednou rukou a v nom skuter a druhou rukou som drzala najstarsie dieta za ruku. Co Ti poviem... odstahovali sme sa 😀 Neskor to bolo jednoduchsie ked som uz kociar nemusela brat so sebou, ale ta pohoda trvala len par tyzdnov. Potom uz najstarsi vedel behat po schodoch tak rychlo, ze kym som sa zgulala s ostatnymi dvoma, tak som bola v strese ci niekto nenechal vchodove dvere otvorene a ci najstarsieho uz nebudem muset nahanat niekde na ulici 😔 Ergo nosic je sice drahy, keby si mala kupovat dva tak je to dost velka polozka, ale vyuzila som ho kazdy den a az doteraz. A muz tiez. Ak si zrucna a mas chvilku cas (neviem teda pri dvojickach), mozes si usit mei tai dva krat a jedneho priviazat na chrbat a druheho dopredu. Tak Ti ostanu ruky volne a budes prekvapena kolko kilov zvladnes odniest 😉 to by som videla ako lacnejsiu alternativu oproti Ergu baby. Drzim palce v kazdom pripade!

sunnyday28
3. júl 2014

Hehe az teraz som si vsimla ze to je aka stara tema 😅 Tu strasim, mozno niekomu zase pomoze... 😀

katrin
autor
3. júl 2014

@sunnyday28 ďakujem, moje deti budú čochvíľa maturovať, kým to vyriešime 😀 😀 😀 😀