Ako nosiť dvojičky v dome z 3-tieho posch. bez výťahu?

katrin
28. aug 2007

Ahojte baby,

potrebujem poradiť. Som z toho už zúfalá 🤐 Bývame na 3-ťom poschodí bez výťahu, máme dvojičky. Neviem, ako mám s nimi chodiť sama von. Vždy musím počkať na niekoho, kto mi pomôže. Chalani majú už 9mesiacov, vážia spolu cca 20kg. Kočík mám zložený v miestnosti dole pri vchode. Musí byť zložený, pretože kvôli 2cm neprejde cez dvere miestnosti. Kočík nie som ochotná nosiť hore-dole po schodoch, som rada, že je dole uzamknutý. Ak chcem ísť sama von, musím zísť 77 schodov, zobrať obidve deti spolu, musím vybrať a rozložiť kočík. Riešenie, žeby som najprv vybrala kočík, zniesla dole obidve deti, neprichádza do úvahy. Samozrejme ani to, že by som znášala deti postupne. Z pochopiteľných dôvodov, nenechám ani dieťa, ani kočík opustený vo vchode, pretože do vchodu sa dostane hocikto. Samozrejme, okrem dvoch detí musím niesť aj nejakú tašku + musím uzamknúť byt a otvoriť si miestnosť, kde je kočík... Deti sú už dosť pohyblivé, takže si neviem predstaviť, položiť jedného alebo druhého napríklad na zem. Prosím, ak ste sa niektorá stretli s takýmto problémom, napíšte mi svoje postrehy, rady... Budem vďačná za každú radu.

Ešte jedna vec, otravovať niekoho z domu nemá význam. Musím to riešiť nejak sama.

andrea.m
28. aug 2007

ja bývam v 3 poschodovom bez výťahu ale mám iba jedno dieťa.teda dve ale každe sólo.Filipko začal ako 9 mesačný račkovať tak som ho naučila chodiť po schodoch po štyroch lebo som ho už nevládala nosiť.teraz to mám s Tamarkou.ked ideme s prechádzky spojenej s nákupom tak najprv vynesiem hore ju a potom ked zaspí idem dole po nákup,teraz cez prázdniny stráži Filipko tak to mám trošku jednoduchšie.pamelák bez výťahu ktorý nemá kočikareň je fakt blby.

pappo
28. aug 2007

caute ja tiez byvam na stvrtom bez vytahu a teraz mam co robit aby som sa tam dostala neviem si predstavit wighy ze budes tahat hore dieta aj koc naraz to je podla mna nemozne. aspon ja by som to nezvladla ked si predstavim ze mas aj tasku ku kocu no des.
kedze byvame na 4 bez vytahu tak jedine co mi zostava je kocik nechavat dole pri schrankach je tam vchod do pivnice kde su sklenene dvere a kocik dam za dvere na zamok alebo tak a deti bud v sedackach alebo v satke pripadne v klokanke. ale ako odlozit jedno kym zlozis alebo odlozis kocik ked druhe mas na rukach len tak to je velky problem. riesenie neexistuje.
podla mna jedine riesenie je nas byt prenajat a za tu cenu ist byvat niekam kde je vytah. proste nemam iny napad. aj ked so nebola tehotna a bolo treba vyniest nakup tak to bolo dost ist az na stvrte. bez zataze je to pohoda.
asi som vam moce npomohla ale tiez som zvedava na riesenie, ku ktoremu urcite dojdeme.

claire
28. aug 2007

Pappo: Já souhlasím. Bytová potřeba člověka s dítětem, a vůbec se dvěma, stejně jako bytová potřeba člověka starého nebo na vozíku je výtah nebo přízemí.

pappo
28. aug 2007

napadlo ze dake riesenie bolo v knihe o dvojickach doma sa pozriem

ena
28. aug 2007

katrin: mna ked som este len citala prispevky ostatnych napadlo jedine to co uz baby spominali, ohradku do tej miestnosti s kocikom, ale hned na to som si precitala, ze tam nie je miesto..
Ja by som asi zvolila moznost, ze skusim najst v dome nejaku milu tetu 🙂 ak sa tam taka najde, proste nejaku babcu, co je vacsinu casu doma a najlepsie ak by byvala na prizemi a ta by ti postrazila rozlozeny kocik, kym by si doniesla na prizemie deti.. chces si vystacit sama, ale asi to pojde fakt tazko, kedze este chvilu potrva, kym ti deti najprv vyjdu a potom aj pojdu dolu po schodoch same.. ( Filip to uz zvladne, ale minule sme isli 4 poschodia peso smerom hore, kym sa znova nerozbehol vytah a to len ja a maly a ziadne veci, tasky a pod.. a dalo to zabrat 🙂) .. a kedze sme na 12 tom, tak vyjst az hore by bol asi celodenny vylet ;) )

No a chalani uz bud cim dalej tym len tazsi 😉

Ak fakt taku susedku nemas a nechces cakat, kym dojde manzel z roboty, aby si Ty mohla ist s detmi von.. tak ma napadlo este jedno trosku blaznive riesenie... pisala si, ze deti by sa ti na deke rozliezli.. tak mozno deku na zem, zaroven im dat popruhy s voditkom, my mame take od canpol babies.. stali tusim 120 sk... a k tomu jendu skobu a tu prichytit co ja viem o mrezu ak mate na dverach alebo nieco.. Sice, boli by na chvilku uviazani ako mali psici.. ale za ten cas by si vytiahla a rozlozila kocik, ich by si mala na ociach a nerozliezli by sa ti.. akurat by to asi dost blbo vyzeralo a keby to nejaky sused komentoval, aspon budes mat prilezitost povedat mu, ze nabuduce Ti moze pomoct, pripadne si odpravat haraburdy z tej kocikovej miestnosti...

katrin
autor
28. aug 2007

ena, celkom dobry napad s tym voditkom 😀 aj ked neviem, ci ma niekto neudá 😀 😀 myslim, ze si to dooost dobre pochopila s tym, ze nechcem nejaké fin. náročné riešenia 😉

to vodítko je aj s popruhmi alebo tie si mala zvlášť?

andrea.m
28. aug 2007

jééééj to je super s tým vodítkom to je fakt milé...katrin potom ich odfoť...určite budú podarení 😀

katrin
autor
28. aug 2007

Andrea, myslím, že nielen ja, ale aj celý koník sa počúra od smiechu 😀 😀 😀 😀 😀

mucosin
28. aug 2007

katrin: ahojda, koukám, že se debata ujala a rozjela 🙂 Nápad eny popruhami mi přijde dobrý. Třeba se ještě trochu vypiluje a budeš mít po problému 😉 Držím palce, abys pro sebe a pro kluky našla rozumné řešení 🙂

andrea.m
28. aug 2007

tak nech veselo čurajú...hlavne že tebe bude ľahšie 🙂 😉

wighy
28. aug 2007

katrin diky, to je riesenie, vlastne le to budem vediet ze znesiem dole kontrukciu, malu necham v ohradke a potom znesiem vanicku aj s malou ine riesenie nie je len to bude dotn namahave kedze ja som dost malinka ledva mam 50 kg samozrejme nie teraz v tehu 😀

katrin
autor
28. aug 2007

mucosin, ďakujem 🙂

wighy
28. aug 2007

nooo tie popruhy musia byt super 😀 😀 k tomu sa ti mali zacnu hrat na spikov tak mas vyhrate 😉

dashak
28. aug 2007

Katrin a zámek na kočárek nepřichází do úvahy? Že by si nachystala kluky a nechala je doma v ohrádce nebo postýlce, pak šla dolů a poskládala kočár a zamkla ho někde u schránek - obyč. zámkem co je na kolo, prodávají se takové ty pružinové dlouhé a pak jen vyšla 3 patra pro kluky, což by ti nemuselo zabrat tolik času. Ty popruhy co píše ena máme, teda snad myslí to co já - normální šráky do kočáru a dá se k tomu přidělat i to "vodítko" pro začínající chodící dítě.

sisstin
28. aug 2007

dashak: to je gut nápad 😀

katrin
autor
28. aug 2007

dashak, my máme schránky o poschodie vyššie (v podstate hlavný vchod spravili z pivnice ) a nemám to kam uzamknúť. Už ak náhodou by tam aj manžel urobil nejakú skobu, tak by som radšej používala tie popruhy, čo spomína ena, aj keď o kľučku to ide priviazať tiež... Nechcem nechávať chalošov bez dozoru (samých v byte, čo i len 5 minút)

sisstin
28. aug 2007

katrin: no mám obavy, že je to fakt neřešitelné..jedině se přestěhovat..podle mě se nic jiného nedá..nebo se s tím smířit, že holt budeš odkázaná na cizí lidi..a sama to nezvládneš..jen mě udivuje, že to začínáte řešit až teď..a ne už v těhotenství 😉 nic ve zlém 😉

katrin
autor
28. aug 2007

sisstin, ja to riešim už cca 4 mesiace, keď boli malí, zvládla som to hravo, lebo boli v taškách, ktoré sa dali položiť na zem a nevyliezli z nich... Teraz, ako začali loziť je situácia o to ťažšia.. Sťahovať sa nemienime z určitých dôvodov to proste nejde. Ak by to šlo, tak už tu dávno nebývame..

sisstin
28. aug 2007

katrin: no je to fakt zlé..když si vezmu, tak od nás z domu by mi taky nikdo cizí nepomohl..jsou tu samí důchodci..nebo lidi, co chodí do práce 😕 tak asi fakt jedině čekat na manžela..teda pokud je vůbec doma... 😕 jestli c hodí až večer...tak to je na nic..no fakt nevím, co bych ti poradila..a zatím jsi veškeré návrhy zamítla, že nejsou proveditelné..fakt nevim..ale držim pěsti 😉

katrin
autor
28. aug 2007

sisstin, tie popruhy a vodítko sú dobrý nápad 😉 to sa mi zdá zrealizovateľné.. ostatné veci som odmietla.. a možno to fakt vyzerá, že nechcem niečo riešiť, ale chcem, ver mi 😉 🙂

sisstin
28. aug 2007

katrin: já si to vůbec neumím představit, já budu mít, co dělat..abych svezla kočárek jen po tom nájezdu, co je ke vchodovým dveřím, protože je to strašně prudké..a pak máme docela malý výtah..a když se přiblížíš k té cloně..tak to zapípá a výtah se zastaví 😠

maca793
28. aug 2007

látkové plienky som používala, ale len zriedka, lebo som bývala len 1-izb. byte bez balkona a tam sušenie nebolo možné. von z okna som ich nemohla dávať, pretože bola zima a ja som plienky potrebovala denne. denne som minula aj 50 plienok, veĎ DETI V TOM čASE MALI 5-6 MESIAcov, tak cikali a kalali jedna radosť. tak do úvahy pripadali len pampersky. našťastie som sa po mesiaci presťahovala do 2-izbáku a tam sušenie bolo možné v byte. v tom 1-izb. byte som potom od sušenia mala vlhko a robila sa mi pleseň. ☹

ena
28. aug 2007

a toto nema chybu.. ale to uz len tak, ze co vsetko existuje ;)

http://www.synergysafety.com/BabyChange/WallSea...
http://www.directbabychangers.co.uk/images/Baby...
http://www.gro-group.co.uk/images/uploads/chair...

a toto uz fakt ber ako taku srandicku, ak nechces aby sa ti zaspinili 🙂)
http://hang-gliders.eu/shop/images/Baby.jpg

a este ma napadlo, ze ak by ste mali doma nejaku staru rozkladaciu stolicku s operadlom, my mame taku tusim z hornbachu, tak ak by vam do tej miestnosti kde je kocik vosla, tak supnut je niekde za dvere a este k tomu vymysliet a usit nejake popruh z latky a priputat aspon jedneho chalana tam..

a uz stacilo z mojho kreativneho okienka 🙂
lebo aj tak my vysli ako nalacnejsia moznost tie canpol babies popruhy

tilly
28. aug 2007

no, možno je to blbý nápad, ale čo takto vymeniť byt???

4a
29. aug 2007

dámy omyl, já kluky na vodítku měla. Když začínali chodit. Šli totiž každý zásadně jinam. Nestojí moc, asi 140 Kč. A vřele doporučuju na procházky.

katrin
autor
29. aug 2007

4a, ty mi ideš ako do rany... Myslím, že si tiež spomínala niečo o tom, ako ste bývali bez výťahu. Ako si to riešila ty? 😕

ena
29. aug 2007

4a: uz tu niekde tema o tych popruhoch bola a nakoniec bola z toho pomaly bitka, pre a proti.. ako pomaly v kazdej teme...ale mna ziadne ine riesenie v katrininom pripade nenapadlo.

4a
29. aug 2007

katrin,
já je nosila. Kočár jsem měla v autě asi 50-80 m od vchodu. Jednoho jsem měla na břiše v klokance a druhýho v ruce skoro na boku. Dala jsem pak jednoho do auta a s druhým na břiše rozložila kočár. Anebo dala oba do auta a rozložila kočár. Nahoru mi většinou pomohl manžel, chodívala jsem vyzvednout manžela. Když ne, tak obrácený postup. Děti do auta, složit kočár a jeden do klokanky a druhej do ruky. Zpocená, ale šlo to. Pak když začínali chodit, tak rádi slezli schody. Dole jsem jim omyla ruce. Byli špinavý, i když byli na vodítku a nahoru lezli s gustem po všech čtyřech. 😀

gerta
30. aug 2007

Wighy, ja to mam tak isto ako ty, tretie poschodie a musela som trepat hore aj kocik aj malu. Kedze mala bola aj je taka ziva ze som sa ju vzdy bala nechat hore v byte samu, tak som bud nechavala kocik v aute a ked som auto nemala (co bolo skoro vzdy) tak som s nou vsade chodila bez kocika v babyvaku. Aspon mam dobru kondicku 🙂 .