Ako obliecť 4 mesačné dieťa v takomto počasí?

krenkova
22. okt 2011

Ahojte, chcela by som sa poradiť, ako obliekate dieťatko v takomto počasí. Naša malá má 4 mesiace, nechcem ju príliš prehrievať, ani jej dávať príliš veľa vrstiev, ale stretávam v týchto dňoch aj maminky s detičkami, ktoré sú oblečené v zimných overaloch alebo sú vo fusakoch. Ja síce malej tiež obliekam teplú vetrovku, pančušky, zateplené nohavice a je poriadne pozakrývaná. Tak skúste dať maminy nejaké tipy, ako obliekate svoje dieťatko vy 😉

lucik85
22. okt 2011

Ja obliekam maleho podla seba ,kolko vrstiev mam ja tolko dam jemu(plus teraz pancusky a ciapku) uz ma sice vyse roka ale robila som to tak od narodenia..ked je v kociku prikryjem teplou dekou..na fusaky a kombinezy je podla mna este cas ,vsak do coho ich budu davat ked budu vonku minusove teploty 🙂

katka1981
22. okt 2011

@krenkova, podla toho co pises ako obliekas malu, podla mna uplne super. Ved skus zatylok, ak ho ma teply jej jej dobre, ak ho ma horuci a mokry, poti sa, ak ho ma studeny, je jej zima. Ja som skusala vzdy aj teraz najprv na nosteku, ak je teply, je to ok, ak studeny, skusim zatylok, pokial je teply a len nostek studeny, je to ok. Neboj to sa naucis, hoci ja sa necitim ovela mudrejsia ako ked som mala tak male babo 🙂