Ako obliecť deti pri teplote 10 stupňov v babyšatke?

kattija
16. mar 2011

Ahojte zaujimalo by ma ako deticky obliekate ked ich nosite po vonku v babysatke, neviem sa nikdy rozhodnut co mam drobcovi obliect, pretoze mne je teplo z neho a nechcem aby sa aj on spotil ako ja 🙂 ale aby mu bolo prijemne, dakujem mamicky NOSICKY 🙂 za odpovede, papa

sue
16. mar 2011

@kattija Macíka sme nosili oblečeného rovnako ako sme boli my + návleky na nohy, príp. štrikované papuče alebo niečo také - proste na častiach tela, ktoré mu trčali von mal o vrstvu viac, ale to fakt max do 10stupňov... inak mal väčšinou menej ako ja, keďže ja som zimomravá a on je eskimák 🙂

azarijka
16. mar 2011

@kattija puncosky, teplaciky, ponozky, papucky (lebo nohy vysia zo satky tak preto ich viac obliekam) a vrch len body a niekedy aj nejaky tenky svetrik alebo tricko s dlhym rukavom.... moc neobliekam lebo aj tak ma na sebe este tri vrstvy satky, zpredu ju hrejem ja, a ked je zamracene pripadne fuka dam aj ochrannu kapsu na seba.... a ciapocku samozrejme... toto pri teplote cca 10stup. 😉

lagoonka
16. mar 2011

Ja tiež drobca obliekam ako seba 🙂

miskinadamko
16. mar 2011

dietata je dobre obliekat tak isto ako seba + o jednu vrstvu naviac ako mas ty.napr ty mas tricko a bundu tak jemu das tricko,mikinka a bunda. ale osobne si myslim ze by si mala sama najlepsie vediet resp.citit co by bolo vhodne obliect si matka. tvoja mama sa tiez nikoho nepytala co ti ma obliect.trosku samostatnosti by dnesným mamam nezaskodilo 😉 🙂

shira_
16. mar 2011

miskinadamko ako vieš čo sa jej mama pýtala? to že sa staneš matkou neznamená že vieš alebo cítiš najlepšie všetko, čo je v hodné, chce to aj trošku skúsenosti. obliekanie do nosičov je špecifickejšie a dokonca som našla samostatné články na nete, ktoré sa tejto problematike venujú, tak asi to také samozrejmé nie je. lepšie opýtať sa alebo naštudovať, ja som to robila metódou pokusu a omylu, kým sme našli také kombinácie aby malý nebol spotený ako myš. v tomto počasí ked je každú chvílu ináč aj o sebe dost dlho uvažujem, čo na seba, aby mi bolo tak akurát aj pri nosení, čo už ja považujem za fyzickú aktivitu 😀 😕

kinsi
16. mar 2011

Dávam jej body a froté pančušky + teplé ponožky, čiapka, či kuklička. Ak je fakt veľká zima, pridám flisový svetrík. Nosila som takto v zime často, hriali sme sa navzájom, chodili sme na dlho a nikdy nebola prechladnutá, chorá. No, ale samozrejme, ak bola zima, dala som si ešte vačšiu vetrovku do ktorej sa mi malá v šatke vošla.
Teraz, ak je cca 10st., už dávam len pančušky a body s dlhým rukávom, ponožky.