Ako obliekať novorodenca na spanie?

jajusa85
17. feb 2021

Kocky este jedna otazocka dnes, ako onliekate babatko na noc? Malinka bude mat tyzden. Vsade citam neprehriat babatko. Davam jej na noc body s dlhym rukavom bez nohavic a bez ponoziek, nozky ma hole a balim ju do zavinovacky, ta je taka tepla celkom, zvnutra je minki deka. Na hlavu capicku. V izbe mame stale okolo 23 az 24 stupnov, do rana klesne na 21 az 22. Takto byvala aj v porodnici oblecena. Je to tak ok? Sem tam sa stane ze ma spotene vlasky. Na druhunstranu nechcem aby prechladla. Dakujem za rady 😍

pribinak
17. feb 2021

Tak to máte dosť teplo, že 22 stupňov, ja by som caoicu vo vnútri nedávala

jajusa85
autor
17. feb 2021

@pribinak no kurime drevom a to sa neda uplne sto percentne regulovat. Bez capicky? Ani teraz na zaciatku?

qetka
17. feb 2021

@jajusa85 moja mala ciapocku akurat v porodnici na sale. Odvtedy uz vnutri nie, iba vonku ;)

ivanizna
17. feb 2021

Mne tiež vraveli, že čiapočku nie, že to je jediná možnosť, ako si také malé bábätko vie regulovať telesnú teplotu, a to cez hlávku. Ja som napríklad svoje bábätko nezavinovala, narodil sa tiež vo februári a v izbe bolo približne 22 stupňov. Vždy mal body s krátkym a na tom pyžamko s dlhým rukávom, nôžky vždy v pyžamku. Tiež som ho prikrývala s teplejšou dečkou, ale vždy tak, aby to bolo bezpečné a nemal možnosť nijako sa do nej zamotať, čiže len do polovice hrudníka, rúčky vonku 🙂

sandra151
17. feb 2021

Žienky mne sa má narodiť začiatkom júna,a v byte máme vtedy dosť teplo keďže sme na 12.poschodí.
Aké pyžamká kúpiť?
Mám nakúpené tenké overaly,také tie klasické dupačky. Bude v tom teplo?zavinovať ani zakrývať neplánujem.

ivanizna
17. feb 2021

@sandra151 Skús vymyslieť ako trochu ochladzovať izbu. My sme mali niekedy v dome až 28 stupňov, keď sa nám tam hrozne nalieklo. Vždy sme sa snažili ochladzovať, a ak teplota veľmi nešla dolu, tak som nechávala iba bavlnený overal. Väčšinou som mala aj tenučkú prikrývku, ale nikdy nespal nejaký poloholý a poodkrývaný 🙂

pribinak
17. feb 2021

@jajusa85 ak má spotení hlavičku, tak asi by som čapicu nedávala

elizabet173
17. feb 2021

@jajusa85 ciapocku som nedavala dnu nikdy a 24 stupnov sme tiez nikdy nemali. Na spanie 20-21 staci, najma ked je v zavinovacke. Cim viac ju budes obliekat, tym viac bude nachylna na choroby. Dietatu nevadi ani nizsia teplota, len na prievan daj pozor

viikkki
17. feb 2021

Ja by som dala pyžamko a do perinky ale kurenie by som stiahla na 20 stupňov toľko co mate vy je dosť

selest
17. feb 2021

Mne uz v nemocnici kazali nedavat ciapocku, len po kupani. Tiez bol tak obleceny body a perinka. Doma mam tensiu perinku tak davam pyzamko a perinku ale nemame tak teplo. Ak je teplucka tak je ok zima jej nebude. Ciapocku by som nedavala.

andreatytler
18. feb 2021

@jajusa85 Kedze sa poti, znamena ze jej je velmi teplo.
Ciapocku kludne vynechaj a kontroluj... kedze sa vam teplota meni pocas noci, tak v priebehu noci chyt jej krk zozadu a ak ma ten spoteny, stale jej je teplo a vymen perinku za nieco tensie.
Deticky to maju rozne... su take co su horkokrbne uz od narodenia a neznasaju ked su naobliekane a zase su take co su radi zababusene.
A tiez zalezi ci spava s vami alebo sama v postielke?
Nas syn ma rad teplo. Narodil sa v decembri a mali sme v izbe asi 21 stupnov a spal v body s kratkym rukavom, pizame s chodidlami a teplom spacom vaku. Spal sam v koliske.
Urcite to sleduj... prehriatie moze byt velmi nebezpecne pre tak malinke dieta.

ariannazara
18. feb 2021

@sandra151 môj sa narodil v júni dávala som mu klasicke pyžamá dlhé ruky aj nohy. Bez čiapky a zavinovačky a v pohode.

jajusa85
autor
18. feb 2021

@andreatytler sama spinka

jvasenka
18. feb 2021

@jajusa85 ciapka sa dava vonku alebo pri prievane ak nemate otvorene okno tak naco? Tak male dieta si nevie regulovat teplotu akurat sa tym prehreje...netreba to s obliekanim prehanat ..vseobecne sa radi ze dieta ma mat o 1 vrstvu oblecenia viac ako dospelak

andreatytler
19. feb 2021

@jajusa85 Tak na zaciatok skus len vynechat tu ciapku a uvidis ci sa bude stale potit.

Ale teraz citam este raz ze tvoja zavinovacka ma minky deku zvnutra... toto je problem... co ja viem tak tieto deky su z polyesteru a babatka nesmu mat na holom tele polyester. Toto si urcite pozri aky je ta deka material a ak je to skutocne polyester, nedavaj do toho spat babatko a uz vobec nie tak ze ma hole nozky.
Nasmu stacilo len lezat na polyesterovej deke a spotil sa z toho a pritom bol v bavlnenom pizame... odvtedy nepouzivam nic len 100% bavlnu.

jajusa85
autor
19. feb 2021

@andreatytler uz ju nedavam, dnes spinkala prvy krat len v pyzamku s dekou a ovela lepsie

andreatytler
19. feb 2021

@jajusa85 to som rada Ze Spinka lepsie. Ale deku si otestuj ci SA cez nu da dychat. Poskladaj na par krat, priloz k ustam a skus SA nadychnut. Ak to ide Tazsie, vymen deku za Inu. Najlepsie Su tie domace strikovane lebo Maju velke medzery medzi vlaknami.