Ako obliekate dvojmesačného drobca na doma?

23. dec 2021

Žienky ako obliekate drobca 2m na doma? Máme vykurene len na 20stupnov a cez deň je snami v obyvacko-kuchyni, je to veľký priestor a vykurit viac sa tam bohužiaľ nedá.. má oblečené body s dlhým rukávom, ponozticky a na Tom má celotelová tenké dupky a rukavičky, ale stále má ľadové dlane a jemne studené aj chodidlá. Hlavu a zátylok má podľa mňa teplý, nie spotený ani horúci. Doktorka povedala že to je málo stupňov a že takto mu je zima.. len ja neviem čo mu ešte obliecť, prosím poraďte

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimi3008
23. dec 2021

@elizabet173
Rukavicky, aby sa nedoskriabal, len take tenke

elizabet173
23. dec 2021

@mimi3008 aj bez tých rukavičiek je veľmi naobliekané. Ako som písala vyššie, my sme mali studená odchov, ale teda nie 20 stupňov, okolo 22, 24 nikdy, a tak oblečené dieťa som mala len keď sme išli von. Rukavičky tvoje dieťatko nepotrebuje, už sa začne zoznamovať so svojimi rúčkami. Čím viac ho budeš otužovať, tým menej bude poznať kašeľ, sopeľ a ostatné detské choroby

majlo1234
23. dec 2021

My mame tiez studeny odchov, zvyknuta som aj z domu, pre syna nemam jedine tielko, dokonca ani overaly/dupacky. Odmalicka len body, ponozky a teplacky, mame cca 21 stupnov. A k tomu pri kazdom prebalovani vzdusny kupel 10-15 minut. To ze ma studene rucky a nozly, nie je vobec smerodatne.

mimi3008
23. dec 2021

@elizabet173
Starsi syn bol "odchovany" tiez v takom obleceni a pevy raz mal sopel, ked mal 2 roky. Ja som ale pod pojmom overalik myslela take tenke ruky nohy. Nie nieco hrube. Ked si predstavim, ze ja chodim po dome v tielku a trocha hrubsom tricku a v teplakoch a je mi akurat a to sa hybem...keby som len lezala, bolo by mi chladno. Takze nas maly ma pod tenkymi bavlnenymi teplackami tenky overalik

mimi3008
23. dec 2021

@danielina30
Preeesne, moja rec