Ako ochrániť imunitu 2 mesačného bábätka?

milka1978
20. jan 2013

Ahojte .... mám doma dvoch synov .... jeden má 3 roky a druhý má 2 mesiace .... starší syn je chorý, má zápal priedušiek ..... poradíte mi ako mám ochrániť toho mladšieho 2 mesačného syna aby tiež nenakazil? Práve začatkom tohto týždňa prestal brať ten mladší syn ATB pretože mal poriadnu chrípku, no bojím sa aby nezačal zase kýchať, kašľať a nechytil si tiež priedušky ako ten starší.

cecil36
20. jan 2013

Do pol roka ma dieta este imunitu z bruska. Od pol roka si zacina budovat vlastnu. Navyse, ak dojcis, dietatko mas dostatocne chranene 😉 Ak vsak chces, pre pokoj duse mu mozes dat probiotika (crevo je najväcsi "imunitny" organ) 😉

milka1978
autor
20. jan 2013

@cecil36 no kojený nie je sme na UM od týždňa ..... a dávala som mu probiotiká Nutrolin B spolu s ATB keď bol chorý .... môžem mu ich dávať aj naďalej?

cecil36
20. jan 2013

@milka1978 pri dvojmesacnom nemas velmi na vyber co sa tyka preparatov na imunitu. Ale skus stale davat dophilus plus (ten je silnejsi ako obycajny dophilus aj ako nutrolin). To je asi tak vsetko co mozes pouzit, lebo rybi olej sa moze az od 6 mesiacov. Mozes este pridat C-cko. A vela vetrat. Probiotika sa mozu brat aj dlhodobejsie, ale naozaj skus silnejsie.

cerez
20. jan 2013

@milka1978 Každý deň prechádzky, pravidelné vetranie a my sme synovi nasadili kvapky Cebion.

milka1978
autor
20. jan 2013

@cerez kvapky Cebion myslíš dávať mladšiemu synovi však?

milka1978
autor
20. jan 2013

@cecil36 a také malé bábo môže C-čko?

cerez
20. jan 2013

Nám ich poradila dr., keď mi syn ako 5 mesačný ochorel. Od vtedy mu ich dávame skoro každý deň.

cerez
20. jan 2013

Ide o multivitamínový výživový doplnok určený pre dojčatá a malým deťom. Sú to kvapky.

kingstonka
20. jan 2013

ja drzim prsty, aby maly bol zdravucky ( my sme si presli tym, ze starsie dieta nosilo "bacily" mladsiemu zo skolky ( ale predsa len uz bol o nieco strasi-8m, ked nastupila starsia do skolky) ... tiez by som tie probiotika dlhodobo odporucala, nejake "silnejsie" a ma napadlo,ale nemam skusenost, ci by mu nepomohlo kolostrum .

milka1978
autor
20. jan 2013

@cerez teraz som si ich našla na nete ... pozerám, že sú skvelé najmä ak je dieťa choré alebo je vystavené chorobe v rodine ... zajtra ideme so starším synom k lekárke pre ATB a určite sa budem pýtať aj na tieto kvapky Cebion ... dúfam, že neochorie tiež ... už nech sa tie chrípky skončia ☹

cerez
20. jan 2013

Kľudne sa na ne spýtaj, možno ti poradí ešte niečo. Potom mi môžeš tiež poradiť. Rýchle uzdravenie! 🙂

milka1978
autor
20. jan 2013

@cerez určite sa Ti zajtra ozvem .... ráno ideme s oboma takže som zvedavá ak odopadneme ☹ pretože s tým najmenším ak by chytil niečo vážnejšie by sme museli ísť do nemocnice a to by som nechcela 😒

janinah
20. jan 2013

prečítaj si ako postupne sa imunita buduje,nikdy som do detí prípravky na zlepšenie imunity nepchala,aj detské choroby patria k životu,...vetranie,prechádzky,otužovanie...a nerobiť "blbosti" v zmysle brať bábetko do nákup. centra či inde,kde najviac lietajú bacily

cecil36
20. jan 2013

@milka1978 ja osobne by som cebion dietatu nedala lebo obsahuje glycerol. Radsej cisty vitamin C (ak vobec nieco). Ja by som dala iba tie probiotika, ak mate doma chripkovo-prieduskove obdobie. Inak nic. A suhlasim s @janinah, dieta si musi budovat prirodzenu imunitu.

kaja73
20. jan 2013

@milka1978 probiotika,plus c vitamin-ale nie cebion-ako pise cecil-obsahuje vela glycerolu. 😖
radsej kup cistu formu http://www.centralchem.sk/?IDe=40521 napr. toto/ ma to lekarensku kvalitu,nie len potravinarsku ako napr DM kovy ceckovy prasok/ a davkuj aspon 5 krat za den v malych mnozstvach
Jednorazovo vysie mnozstvo nema vyznam-len to vycika.
cebion je srac...ktora ma vysoku cenu,maly obsah cecka a velky glycerolu-zia to jedine je ofice na nasom trhu pre babatka 😠 -lebo ine netestovali,ale to neznamena ze ine je zle-ine je casto lepsie a lacnejsie,len to nema certifikat a farma lobby.
No to si uz musiss zvazit a premysliet sama.

cerez
20. jan 2013

Takže čo poradí lekár je vlastne zle. Podľa vás? Takže sa mi len fakt potvrdzuje, že chodiť k lekárovi po radu sa vôbec neoplatí, lebo lekár nelieči ale robí reklamu na lieky. Ženy, keby sme mali pri všetkom zisťovať čo všetko robí zle našim deťom alebo nám, tak nepijeme, nejeme, nedýchame. Oplatí sa nám žiť?

cecil36
20. jan 2013

@cerez lekar poradi, ja rozhodnem. A kedze sa rozhodujem o svojom dietati, ktore nadovsetko milujem, chcem sa rozhodnut spravne. A preto citam pribalove letaky a nejdem sa davom 😉

cerez
20. jan 2013

Najlepšie nečítať pribálové letáky. Čo potom hovoríš na homeopatiká?

milka1978
autor
20. jan 2013

@janinah otužujeme ho od narodenia a pravidelne každé ráno vetrám a pred spaním tiež ... teraz keď je straší syn chorý tak vetrám častejšie a pravidelné prechádzky máme tiež ... no predsa len sú to bratia a úplne vylúčiť kontakt jedného s druhým nemôžem a choroba tam tak či tak prepukne, skôr či neskôr .... no už mladší syn raz chorý bol a dalo nám to zabrať ... trápili sme sa st tým 3 týždne a teraz ked je konečne zdraví ochorie ten starší a neverím, že sa to zase na mladšieho neprenesie ... preto chcem tomu zabrániť ... aby sa konenče aj on netrápil ☹

milka1978
autor
20. jan 2013

@cecil36 práve to neviem, či môže také malé dieťa čisté C-čko na imunitu .... viem, že každoou chorobou si dieťa imunitu pestuje ... no podľa mňa je ešte strašne malý na to aby prekonal za 2 mesiace svojho života chrípku a ešte nedajbože aj priedušky .... to by bolo dosť aj na dospelého nie to ešte na dieťatko nie? 😕 keby mohol už papkať ako pol ročné detičky ovocie a zeleninku tak strach nemám ale teraz keď pije iba mliečko aj to ešte umelé a A.R.-kové kôli refluxu , tak strach mám 😢

milka1978
autor
20. jan 2013

@kaja73 a tú kyselinu kúpim aj bez predpisu? budem tak aj dávkovanie? nemám s tým vôbec skúsenosti ☹

milka1978
autor
20. jan 2013

Dievčence ja len dúfam, že sa môj starší syn rýchlo vylieči zo zápalu a mladší sa od neho nenaberiem 😒 radšej by vom vzala všetky ich choroby na seba ako keby sa mali oni dvaja trápiť ☹ preto sa snažím urobiť pre ich zdravie všetko , aby bacili už nemali žiadnu šancu 😠

cecil36
20. jan 2013

@cerez ak si sa to pytala mna, tak ak homeopatika niekomu pomozu, ok. Mne nezabrali ani raz, takze som v tomto skepticka 😉
@milka1978 no radsej ciste C- cko (napriklad v prasku) ako 85 % glycerolu v pripravku Cebion 😉 Kazdopadne, babo je este velmi malicke na nejake imunitne pripravky a jedine co moze su probiotika, oddelit maleho od starsieho, vetrat, prechadzky.... ale to vsetko poznas 😉 Nemyslim, ze by ti aj dr. nieco preventivne predpisala, pri takychto babätkach su lekari opatrni. Ak sa ti vsak zda, ze maly je castejsie chory, tak daj spravit testy na imunitu. Ale osobne si nemyslim, ze by to bolo nutne.

milka1978
autor
20. jan 2013

@cecil36 a čo je vlastne ten glycerol? prečo je tak nevhodný? a ešte oddeliť staršieho od mladšieho je ťažké v 2 izbovom dome 🙂 stále prerábame takže ešte nemá svoju vlastnú izbičku

cecil36
20. jan 2013

Glycerol je slabo jedovatý. V menších dávkach spôsobuje bolesti hlavy, žalúdočné problémy a zvracanie. Vo väčších dávkach môže spôsobiť poškodenie pečene. Najnižšia toxická dávka podaná orálne u človeka činí približne LDLo = 1,5 g/kg živej hmotnosti, čo znamená, že priemerný človek by ho musel požiť najmenej 90 až 120 g, aby sa u neho prejavili symptómy otravy. V nízkych koncentráciách je prakticky neškodný.
@milka1978 ja uz len dodavam, ze je rozdiel u dospeleho cloveka a u dvojmesacneho dietata. V cebione je ho az 85%, takze kolko je tam cisteho vitaminu C nechcem radsej ani pomysliet.....

kaja73
20. jan 2013

@milka1978 ono to pestovanie imunity kazdou chorobou nie je zrovna pravda 😝 -ak totiz davas antibiotika ci lieky na znizovanie horucky,tak imunitu praveze oslabujes 😖
Ale k veci-ak mozu novorodencovi,alebo aj tvojmu 2m babenu davat antibiotika,tak kludne moze pocas choroby aj ciste cecko-to na rozdiel od paralenu,nurofenu,ci antiobitk neublizi 😉
To z toho mojho linku asi vies objednat telefonicky-je tam kontakt a urcite je to bez predpisu-cecko je vzdy bez predpisu.
Davkuj-ale to je len moja rada-5 krat za den po cca 50mg c vitaminu-to bude mat za den 250mg cecka-tym neublizis a posilnis jeho imunitu.
Ale posilnuj imunitu hlavne starsiemu , aby nosil domov co najmenej chorob-tam mozes davat uz ovela vyssie davky cecka-tiez viac krat za den,ale uz aj po 200mg zakazdym.
Ja davam mojmu trojrocakovi-cca 1500mg za den rozdelenych do 5-6 davok. A ak je chory tak aj dva krat tolko.
A tomu starsiemu davaj aj decko-to je tiez na imunitu-nielen na kosti.

matozazzo
20. jan 2013

Mala som to podobne,tym,. ze som kojila, mali vsetky choroby lahsi priebeh, ale davala som aj vit. C v kvapkach, ale hned po prebudeni, lebo ak som dala pred spanim, nechcela spat - aj ked viem, ze to nie je dokazane, u nas to funguje ako povzbudzovac. A potom probiotika na striedacku s multivitaminom - tiez v kvapkach pre malicke deti. A snazila som sa, aby bola starsia pri malej co najmenej a miestnosti striekala Sanytolom...

matozazzo
20. jan 2013

@kaja73 Davka 1500mg pre 3 rocne dieta je prilis velka, moze to mat neskor dopad na oblicky a mocove cesty :( Ale tiez schvalujem "predavkovanie" C-ckom, ale max. 3x denne 250mg pre starsie 3r, nie pre 2m dietatko.

kaja73
20. jan 2013

@matozazzo dodnes nebol zaznamenani pripap kamenov z c vitaminu 😉 zato rozite travene z antibioitk ,utlm imunity ,alergie na ATB su uplne bezne a dennodenne zanamenavane.
A napr sa doprucaju az davky 7000mg intravenozne narazovo a opakovat to viec dni pri inefktoch-to su studie co teraz idu v lekarskych caskoch 😉 .ja si studujem uz vela okolo toho a mm je lekar-tak ma tiez dost info.

milka1978
autor
20. jan 2013

@cecil36 ou tak toto som nevedela ... no jedoznačne to nekúpim ked už viem čo glycerol sposobuje a hlavne že je až tak toxický