Ako odnaučiť 2,5 ročné dieťa od cmúľania prstov?

elii5
27. feb 2020

Ahojte.
Maminky poraďte. Ako ste odnaučili deti od cmulania prstov a v akom veku ? Moja dcérka má už skoro 2,5 r a ešte stále pri zaspávaní, alebo pri spánku/ sledovaní rozpravok, si cumle prsty ( konkrétne prstenník a malíček). Robí to od 3 mesiaca a doteraz ju to neprešlo. Začína mať také nepekné tvrdé miesta na prstoch z toho cumlania, tak by som bola rada, keby prestane. Skúšala som už aj octom natrieť ( lebo to jej smrdí, tak vtedy ich do úst nedá),aj cumel som dávala stále, ten nechcela... aj dohovarať nech si ovonia prsty, že teraz jej budú smrdieť od slín, ale ona sa na Tom smeje. No neviem už čo robiť. Keď ju napomeniem, tak si ich hneď vytiahne von, ale keď je zahladená, alebo spíme, tak je neviem napomenúť. Iba jej vytiahnem.. Poraďte prosím, už som zúfalá 😁

rinsh
27. feb 2020

@elii5 dcérka síce mala cumeľ, ale známa to robila trochu drsnejším spôsobom. Namočila prsty do korenia a keď ani to, tak čili (to drží dlho) to naozaj fungovalo 😁😁 a určite s tým niečo rob pretože mám 8 ročnú sesternicu a ešte stále si cmúľa palec

elii5
autor
27. feb 2020

@rinsh to ma ani nestraš 😨😨 už som to čili počula viackrát, ale ja sa bojím toho, či si do očka nešťuchnr, či jej z toho nebude zle.. tak ja to ani neskúšam 😁

lusika33
27. feb 2020

neviem či to niečo pomôže pretože moja sestra tak robila až do 7 možno 8 rokov a mamina jej aj taký návlek na prst robila vždy to nejako zvliekla aj korenia, aj ocot aj kadečo.... ale napadlo ma, že lak na nechty proti ohrýzaniu je hnusný a drží dlho predsa len tie koreniny oblíže prvý raz ako dá do pusy...

elii5
autor
27. feb 2020

@lusika33 tak toto mi ešte nikto neporadil zatiaľ, na taký lak som ani nepomyslela. Idem si ho vygooglit, ďakujem 🙂

lusika33
27. feb 2020

@elii5 mňa tak napadol lebo syn ohrýzal nechty a neviem či mal aspoň 2 roky keď sme mu ho v lekárni kúpili na ohrýzanie síce nepomohol lebo si ich aj olamoval potom a kadečo skúšal ale na toto by mohol pomôcť lebo ten prst cucká stále a tá chuť horká ostáva...

rinsh
28. feb 2020

@elii5 tak čierne korenie 😊 proste niečo aby jej prestali "chutiť"