Ako odnaučiť dieťa zaspávať hojdaním na fitlopte?

bobket
16. aug 2010

Potrebujem od Vas veeelku pomoc! Je tu niekto kto s tym ma skusenost? Mam dieta ktore sa radi do kategorie "narocnych deti".uz od maleho mimca mal vobec problem spat a zaspavat. ked mi poradili fitloptu a maly ako tak zaspal bolo to pre nas stastie, no nevedeli sme co cinime co sa tyka buducnosti. teraz je to straaaasny problem. zaspava iba na rukach a hojdanim na fitlopte, ked to skusam tak ze ho dam k sebe na postel tak jeho zaspavanie trva 1hodinu a viac a cestuje po posteli, place, chodi a pod. ked ho dam do postielky tak sa brutalne rozplace. jeho problem je tiez v tom ze nevie len tak lezat. aj ked ho dam na chrbatik aby som dala plienku tak to je katastrofa. Som z toho uz dost nestastna lebo je to dosta velky problem,spava 3-4krat za den a taketo uspavanie je katastrofa a bojim sa ze to bude este dlho trvat a nehovoriac ake to bolo na dovolenke alebo u svokry kde som nemala fitloptu! Prosim o radu som zufala 😖

marthuska
16. aug 2010

@bobket ahoj, no treba ist na to postupne, ked pises, ze babatko je narocne, postupne, krocik za krockom zkracovat cas na rukach alebo na fitlopte, vlozit ho do postielky ale byt pri nom, hladkat ho, vysvetlovat mu kludnym tonom. a treba sa obrnit trpezlivostou. a neupustit. drzim palce.

skuste1983
16. aug 2010

Ahoj. my sme tiež uspávali na fitke (2 deti). Naša skúsenosť je asi taká, že sme uhojdali do "skorospánku" a ešte nie celkom spiace dieťa dali do postielky. Uvedomil si kde je, ale už nemal "sily" na vzopretie. Teraz uspávam tak (už len ja, pri manželovi nechce), že si jeho hlavičku položím na ruku medzi rameno a lakeť a jeho telíčko vedľa svojho (poležiačky obaja), zakryjem očká plienkou a spievam. Nedovolím mu sa prevrátiť sa na bruško ani chrbátik.
Inak neviem, ale môj keď mal 9 mesiacov, tak spával 2x denne (maximálne) ☹. Možno by si ho mohla nejako zabaviť a dať spať len 2x? 😖
A veľa som ich oboch vozila v kočíku - pri spaní.
Prajem ti veľa síl a trpezlivosti nielen pri uspávaní.

livijja
16. aug 2010

@bobket ahojky ja som mala taky isty problem a povedala som si dost mozno to bude zniet drasticky ale inac sa nedalo , kazdy den som maleho uspavala honbanim na rukach a cela chrbtica sa mi znicila , na to ho naucili moji rodicia no nikdy viam, tak som to spravila tak byvame uz s priatelom sami bude to hnusne co napisem ale naozaj to pomohlo , ak chcel ist maly spat plakal jeden den pol hod drhy den pol hodinu a na treti den zaspal ako babo sam bez hombikania natriasania, dieta len skusa co si moze dovolit a teraz spapka mlickoecitam mu rozpravocku zapnem mu pesnicky a zaspava krasne sam , a som stasna , bolelo ma to velmi ked plackal ale musela som to spravit maly ma dva rocky a hombikat ho bola riadna drina, skuste to ajked to srdce trha ale ma to ucinok ,

nerobte si nazor o mne ze som zla maminka ale inac sa naozaj nedalo malemu aj modre z neba dam ale toto uz bolo privela na mna