Ako odnaučiť dieťa zaspávať v kočíku?

pajinka21
13. apr 2019

Ahojte Mamini, vedeli by ste mi poradiť ako odnaucit môjho 15.mesacneho synčeka zaspávať v kočíku? Môj malý nikdy nebol veľký spáč a do 13.mesiacov sme boli každú noc hore. Malý keď sa v noci zobudil tak aj 4h trvalo pokiaľ zaspal, teraz 2 mesiace už spí dobre v noci, zobudí sa max 2x aj to iba na počuranu plienku, lenže musím ho uspavat v kočíku keďže sám nevie zaspať. viem, bola to moja vina naučiť ho na kočík ale v tedy som skúšala všetko možné a iba pohyb v kočíku zaberal a zaberá doteraz.. lenže, kočík je nám už malý a ja by som chcela aby malý pekne zaspaval vo svojej postieľke. Vždy keď som ho uspala v kočíku tak som ho preložila do jeho postieľky, lenže kočík je nám už malý a myslím si ze už je najvyšší čas aby zaspaval sám vo svojej postieľke. Viete mi prosím Vás poradiť vaše osobné skúsenosti ako ste naučili detičky zaspávať v postieľke? Ďakujem 😉😊

veronikaszabova
13. apr 2019

@pajinka21 fuuuha, uplietla si si na seba riadny bic. Treba ist na to nasilne, nedat ho do kocika. Vytrvat, nepolavit. Bude plakat, bude sa jedovat. Inak to asi nepojde. Riesit si to mala skorej, uz je dost velky :(

pajinka21
autor
13. apr 2019

@veronikaszabova viem, skúšala som to už aj skôr a plakal, jedoval sa veľmi, tak som povolila a to bola chyba

deniskap
13. apr 2019

Skús ísť na to postupne. To vozenie zmierni, skľudni pohyby. Nech cíti,že sa hýbe, ale nie tak intenzívne a stále zoslabuj a zoslabuj, až raz mu ten pohyb nebude chýbať a potom ho už len uložíš do postieľky a zaspí isto aj tam.

bobula46
13. apr 2019

Ja viem že už by mal zaspať bez pohybu ale môj syn má desať mesiacov a cez deň inak ako v kočíku nezaspí. Keby si skúsila kolieska na postieľku a len tam ho trošku pohupat. Dajú sa kúpiť univerzálne

renatka100
13. apr 2019

@pajinka21 moj ma 18 mesiacov a zaspava tiez iba v kociku - dcera zaspavala iba na rukach tak toto je urcite lepsi pripad. Mame velky kocik sportova cast na nohy sa da zvacsovat. Dceru preslo taketo zaspavanie tak v troch rokoch, a preto dufam ze maly bude v tomto sikovnejsi. Kto nezazil taketo deti, nevie si to predsravit a bude ta odsudzovat. Do postielky by som nasilim nikdy nedavala. Skus radsej na posteli obloz vankusmi a mozno to pomoze, aspon vecer ked bude unaveny. Drzim palce

verpav
14. apr 2019

@pajinka21 ahoj presne viem ako sa citis my sme mali ten istý problém. Inak ako v kočíku spať nechcel a aj keď zaspal už keď bol starší tak do postielky sa nedal presunúť vždy sa zobudil a kebyze ho necham tak v postielke tak by si tam asi rozbil hlavu. Tak som si povedala ze musí sám na to prísť ked mu bude v kociari zle už tam nebude chcieť byť. A tak aj bolo keď mal 14 mesiacov tak uz nechcel byť v kociari a odvtedy spi pri nás v posteli lebo postieľku stale ani vidieť ale mne ani manželovi to neprekáža lebo konečne po 14 mesiacov sa vyspim nemusím k nemu vstavat a ani ho voziť v kociari lebo od piatich mesiacov mu idu zuby a ked je pri prerezavani tak tie noci davali mi veľmi zabrat a teraz ma 17 mesiacov a ked ho chytia zuby hladkame ho a zaspi kým nemá silné bolesti že mu musim dať nurofen a potom tiež pekne zaspi. Takže treba vydrzat ked nebude v kočíku pohodlie nebude tam chcieť byť.

marguay
14. apr 2019

Ja ti dam lepsiu radu, kedze mas dieta co k zaspatiu potrebuje stimulaciu pohybom, tak sam od seba ti zaspi teraz asi tazko to je utopia. Kup si radsej satku alebo nosic, pohupuj sa s nim kym zaspi a potom ho zloz do postele

pajinka21
autor
14. apr 2019

@marguay v nosiči mi zlomí chrbát 😁 ma 13kg hehe

pajinka21
autor
14. apr 2019

@verpav ďakujem za radu

bucko555
14. apr 2019

Ahoj ja som malú uspavala asi do 15-18 mesiacov v kočíku už si presne nepamätám a jedného večera som bola úplne unavené nevládala som ani s kočíkom trast a tak som si ju dala do postele a odvtedy zaspáva pekné tak

luxus10
14. apr 2019

kup vacsi kocik, jeho to raz prejde...cam cortina je velikaaa a ide uplne do lahu,🙂

deniskap
15. apr 2019

Môj prvý spával cez deň len v kočíku, vo vnútri ani za svet. Aj keď som ho nechala plakať pol hodiny. V noci spával v postieľke úplne vpohode. Teraz druhý to isté, akurát že som ho odnaučila od vozenia. Stačí položiť do kočíka, nechám tak a o 5 min spí. A to som dosiahla práve tým postupným zoslabovaním. Ale malý má 5 mesiacov, preto je to jednoduchšie, ty budeš asi potrebovať viac času,ale uvidíš, že to dáš.

pajinka21
autor
15. apr 2019

Mamini, ďakujem za rady

spageta1
16. apr 2019

U nas kazdy prechod na nieco pre dieta nepohodlne trval cca 4 dni. Ono sice zaspavalo v postielke, ale tiez som neviem preco som zacala zostavat pri jeho posteli kym nezaspi. Az ked to presiahlo pre mna unosnu mieru (asi dve hodiny), tak som sa nastvala a povedala si ze stacilo. Proste som ho nasledujuce dni nechala revat - resp. podla mudrej knihy som prisla k nemu aj 10x pocas revu, ale zakazdym len na 30 sekund. A po par dnoch bol klud. Len treba vytrvat.

fiafia
16. apr 2019

@pajinka21 Moja mala mala tiež kocikovu fázu dokonca v ňom spala aj v noci. Všetky moje pokusy zlihali inde nezaspala tak som rezignovala. Kúpili sme jej kolotoč nad postieľku a jedného večera som ju dala do postieľky pustila kolotoč a zaspala. Sama od seba bez jedinej slzy. Podľa mňa sama pochopila kde je jej dobre. Mne sa najviac vyplatilo počkať kým dieťatko dozrie samo ako nechať revat a zlostit tak som nikdy nič nedosiahla. To platí aj na serbel sadla si tam sama keď bola pripravená atď... Držte sa