Ako odnaučiť trojmesačné bábood uspávania na rukách?

zuzanadolyx
9. nov 2018

Podarilo sa to tu niekomu? Ak hej ako? My sme malu museli uspavat na rukach kvoli kolikam, nic ine nezabralo. Teraz zaspi jedine v kociku alebo na rukach. Zaujima ma ci niekomu pomohla napriklad zavinovacka a koliska, ze ju dieta akceptovalo namiesto ruk. Uz sme tych veci ponakupovali tolko.. tak neviem ci este aj kolisku vyskusat a naucit ju tak postupne aby sama zaspala aj bez hojdania

river_song
9. nov 2018

@zuzanadolyx trojmesačné bábätko je malilinke, má narok zaspávať na rukách 😊 aj ja som uspavala na rukach ked boli koliky, zaberalo nosenie, no tak som nosila.. 50koleciek okolo obývačky.. to časom prejde samé

pininka
9. nov 2018

@zuzanadolyx nám pomohol nosič, do 8 mesiacov som ju tak uspavania,potom už som ju dala.do.postielky a spala sama

myj
9. nov 2018

Mne zacala v postielke sama od 8mesiacov,inak som sedela a mala na rukach a hojdala
@river_song uplne suhlasim,babo je este malinke a potrebuje tvoju naruc a citit ta ked zaspava,zbytocne nieco kupovat,vyhodene peniaze.

kika6956
9. nov 2018

My sme boli tak isto kvoli kolikam zaspavala na rukach. Uspavala sim ju na fitt lopte do uplneho spanku ale postupne som ju davala skor do postielky. Chvilu to trvalo kym zaspala,ale podarilo sa a odvtedy mi uz ani nezaspi na rukach. Drzim palce

romiada
9. nov 2018

@zuzanadolyx my sme pri druhom bejby pouzili šatku. Spokojne dieťa (na maminom tele), spokojna mama (voľne ruky). Takto som varila, žehlila....😉

kika831
9. nov 2018

@zuzanadolyx my sme mali toto pri prvom synovi- vecer zaspaval len na rukach- pri konkretnej pesnicke. Podla mna to netreba nijako riesit. Uvidis jedneho dna uz nebude chciet zaspavat na rukach. Nas okolo 5. mesiaca jednoducho zo dna na den nechcel uz zaspavat na rukach. Viem ze je to narocne, ale ak mozem poradit, uzivajte si blizkost malinkeho babatka. Jednoducho vas potrebuje- chce vas citit pri sebe.

zuzikak
9. nov 2018

Take malilinkate babatko neodnaucis. Chce ta citit, chce byt s tebou, preto sa chce nosit. Skus si zabezpecit nejaku satku, ci vhodny nosic. Mne zachranil ruky. Obe deti mi tak zaspavali. Zaspali na mne lebo citili moje srdce, pohojdavala som ich, ked som len tak kracala po byte alebo vonku, ked bolo teplo a potom ked zaspali som ich prelozila do kocika, ci postielky. Neviem, ci pomoze zavinovacka. Moje obe deti sa z nej vzdy doslova vykopali. Koliska tiez nie je velmi riesenie lebo babo nechce kolisat. Chce citit teba. Neboj, nauci sa zaspavat aj same ale este je na to malicke. Skus satku, neskor nosit a ked bude vacsie lahnes si k nemu, pritulis si ho a zaspinka.

zuzanadolyx
autor
9. nov 2018

Ďakujem za vase skusenosti..

siska53
9. nov 2018

@zuzanadolyx take malinke este potrebuje citit maminku. Ja som dlho nosila,ale nebolo treba tolko natriasat. Az ked mi boli tazki,tak sme.pri tom.sedeli a neskor som nich polozila a lezala pri mich,hladkala chrbatik a spievala. To bolo okolo roku (maly aj skor,ten bol tazsi).

malinajahoda
9. nov 2018

Ja som takisto dcérku nosila na rukách pri zaspavani. A nielen pri nom. Mala reflux, takže som malú nosila po každom Božom kŕmení 20-30min v perinke. A nerobilo mi to problém. A teraz? Pekne zaspinká sama.

alzbeta222
9. nov 2018

Nám pomohol ergo nosič, ale v 4.mesiaci sa naučila zaspať pri kojeni. Ľahla som si s ňou, hladkala som ju a papala. Všade bolo ticho a zaspinkala. Odvtedy ju uspávam tak. Keď to nejde tak nosic je istota