Ako odnaučiť trojtýždňové bábo spávať so mnou v posteli?

eliska1309
22. nov 2013

Dobry den vie mi niekto poradit ako odnaucit skoro 3-tyzdnove babo spavat v noci somnou a manzelom v posteli? Cez den sa velmi pekne vyspinka aj v koliske ale v noci len co ho do nej polozim tak uz ma ocka otvorene a dozaduje sa cicikania. A este ako ho mam naucit aby pekne sam zaspal v postielke bez toho aby som ho musela natriasat cely cas na rukach? kazda rada sa mi zide. Dakujem

alameda2011
10. dec 2013

Precitaj si knihu KAZDE DITE MUZE DOBRE SPAT. (vydal COMPUTER PRESS) Su tam odpovede na vsetky tvoje otazky . Vsetci co ju citali a aplikovali, si nevedia knihu vynachvalit. Su tam priklady, rady, vysvetlenia, neskutocne mi pomohla. Kiezby som ju mala uz od narodenia, ale lepsie neskor, ako nikdy. Ona ti povie ako postupovat -pre rodicov a ich deti od narodenia po 8 rokov.

julinkaz
10. dec 2013

@alameda2011 kde sa da prosim zohnat ta kniha? Dakujem🙂

mamcucha
18. dec 2013

Možno sa do mňa všetky pustíte, ale podľa mňa dieťa do postele rodičov cez noc nepatrí. Jedine v prípade, že je choré alebo má nejaké problémy. Mala som rovnaký problém, ale nie od narodenia, ale keď som si nechala poradiť od mamy, že nemusím k malej vstávať a budem ju mať na kojenie "po ruke". CHYBA!!! Nikdy viac. 🙂

euka210
3. jan 2014

skusaj, skusaj, na nieco sa chyti a potom z toho bude zvyk 🙂 Kazde ma inu potrebu, nas v noci zatial dobre spi, je jedno ci je pri nas ci v postielke. Ale cez den uz zaspi najlepsie v aute, kociku ci nosici, lebo aj ked zaspi na prsniku, tak ked ho polozim tak o 5-10min je hore. 20min spanku je uz rekord 🙂 A to prve tyzdne spal skoro cely den...mala som nadej, ze bude iny ako prvy...ale uz je to velmi podobne ako sme sa trapili s prvym.
Urcite sa na to nenaucilo, ale ma taku potrebu. O oducani od zvykov ci navykov mozme hovorit v pol roku, nie v 3t.