Ako odučiť 6 mesačnú dcéru od zaspávania v kočíku?

kolinia
5. máj 2012

Malá cez deň zaspáva v kočíku, lebo od narodenia nevie zaspávať, večer zaspáva u nás v posteli a potom ide do postieľky, z dní, kt. je na svete neplakala dokopy tak 10x! Ale stále sa mece, aj v kočíku nič moc, nedokážem si predstaviť, že v kľude zaspí, nevravte mi, že mám čakať do cca 3 či viac rokov, lebo ma už porazí. Bývame v paneláku s rodičmi zatiaľ, spíme v 1 izbe 3. Takže malá ešte nikdy sama v izbe pri zaspávaní nebola...dajte rady prosím len mamičky, kt. máte podobnú skúsenosť iba, nie také, kt. deti spávajú v podstate v pohode! Takých príspevkov tu totiž čítam dosť, čo iba nadávajú....Ďakujem!

sampo
5. máj 2012

Moja doteraz nevie zaspat sama..postielku sme davno zrusili, spava s nami 😉 Je este malicka, naozaj je taky problem, ked ju ide ulozit niekto z vas? Kazde dieta je ine, ja by som ziadnu metodu nechat vyplakat neskusala .. 😅 ber to tak, ze ta potrebuje. Svoju nervozitu prenasas aj na nu a je to zacarovany kruh

lilitela
5. máj 2012

Neporadim ti, ako to zvladnut, no mozno ti pomoze, ze nie si sama. Nasa cez den tiez iba v kociku a samozrejme musi sa hojdat. Vecer s nami v posteli, uspat mozem iba ja a na prsniku, inak reve o dusu. Zo zaciatku mi to velmi vadilo, unavovalo ma to, a najmä, musela som zalahnut spolu s nou uz o 19,30. Do dnes ma senzor: ked vstanem a odplizim sa, za chvilu sa zobudi. Casom som si zvykla a zmierila sa s tym, zariadila sa podla nej, lezim s nou a citam si a pod. Je este taka malicka, vidim, ze to potrebuje. Necham to na nu, az sa bude citit pripravena, prestane s tym sama.

vierka0
5. máj 2012

my tiez nemame velkeho spavca, ale zistila som, ze na moju malu funguje, ked ju trosku pred spanim ponosim, sa trosku ukludni, chodime po spalni, pozerame von oknom, prihovaram sa jej len tichucko a zvycajne zapnem cd s uspavankami..ked uz zacne byt taka unavena, ze si bud sucha ocka alebo sa tak o mna akoby otiera, tak ju dam do postielky a pol tvare jej prehodim dekou, ona sa tak uspava, no a hudbu uplne na minimum..ked place tak ju este chvilku ponosim..chvilu to trvalo, kym som prisla na to, co na nu funguje 🙂 druha vec je, ze niekedy jednoducho babo nie je unavene, ze sa chce este trosku unavit a az potom ist spat.. ale kazde dieta je ine, co vyhovuje mojmu, nemusi vyhovovat tvojmu..kazdopadne drzim palce 🙂

happy8051
5. máj 2012

mala som s dcerou rovnaky problem, ked som prestala kojit. su iste stereotypy, ktore si dioeta osvoji. prvym nasim stereotypom bolo zaspavanie pri kojeni a ked to zrazu nebolo, nasla si iny sposob - zaspavanie v kociku. akokolvek bola unavena, inak nezaspala. stacilo ju polozit do kocika, parkrat pohojdat a do piatich minut spala. nejde o nic ine len o zlozvyk.
a ako adnaucit? nie je ina cesta, len striktne kocik vylucit a pouzivat len na prechadzky. bude to tazke tak prvy tyzden. v postielke sama nezaspi doteraz ale mame takyto ritual:
kupel, potom ju objimem a chvilku sa s nou maznam, aby sa uzkludnila. potom dostame mlieko z flasky, krmim ju na obycajnom vankusi ktory mam polozeny v lone, tak som ju aj kojila, je na to zvyknuta. pocas pitia mlieka ju hladkam po hlavke a drzim za ruku. potom ju chvilku drzim na rukach, rovnako ako sa drzi novorodenec pri odgrgnuti. cize drzat aj hlavicku. takto ju hojdam par minut a pomaly ju preklapam do lahu 🙂 trva to cele cca desat minut a zaspi.
niekedy si lahnem k nej do velkej postele a zaspi tak.treba si najst svoj sposob, ale v dobrom ti radim, zrus kocik cim skor.. ja som to spravila tiez radikalne. bolo to tazke, ale podarilo sa. drzim palce

salma22
5. máj 2012

nasa dcerka tiez este nevie spat sama a ani sama nezaspi....zaspi len ked som pri nej ja drahy ma problem ju uspat lebo sa len santia 🙂 no uvidime ked bude starsia ...ale to je koli tomu ze drahy ju bral od malicka k nam do postele a chrumka zas nema problem ked sa poriadne napapa a je este hore tak zaspi aj sama v postielke ...a mozno este nechce spat sama ze je jej dobre pri vas skus s nou chodit peso vonku a zaspi vsade 🙂

tkmama
5. máj 2012

No, asi ťa nepoteším, ale aj teraz, keď toto píšem, jednou rukou poťahujem buginu, v ktorej spinká moja ročná princeznička. A ešte predtým, ako som ju dala do buginy, som ju "preduspala" dojčením a hojdaním na rukách. Mám slušne vyvinuté bicepsy a neslušne zhuntovaný chrbát, ale za tú hodinku pokoja a ticha mi to stojí. Inak zaspať, žiaľ, stále nevie. Môj malý princ bol na tom rovnako, náruč-dojčenie-bugina. teraz má 3,5 roka a zaspí tak, že leží vo svojej izbičke a cez otvorené dvere pozoruje, ako ťahám buginu so sestričkou po chodbe, spievam uspávanky, a tým vlastne uspím oboch 🙂

mandragora22
5. máj 2012

ahoj, u nas to bolo az do cca 14.mesiaca zivota. len v kociari. aj to len par minut (max. 30 spala), takze denne som 2-3x hojdala kociar hodinu, kym zaspala na polhodinu 😀 😀 😀 potom sa to zacalo zlepsovat. dalsi polrok spala raz denne cca 45 min. uz v posteli - hoci, uspavat musim stale ja, sama nezaspi. teraz ma vyse 2 rokov a stale uspavam, ale dokaze mi niekedy cez den pospat aj 1,5 hodiny, co povazujem za fantasticke oproti stavu spred roka 😉

hajanka
5. máj 2012

@kolinia vo vasom zaspavani vobec nevidim problem, z mojho pohladu je to uplne normalne, cez den zaspava v kociku (x deti takto zaspava), vecer u vas v posteli (takisto x deti takto zaspava) a potom ide do postielky... hlavne je ze zaspi, nie?
Nepride mi na tom nic zvlastne, ja viem ze maminy by chceli aby kazde babo od narodenia zaspalo same, bez placu, bez toho aby potrebovali mat niekoho pri sebe (comu vobec nerozumiem), ale v 8 pripadov z 10 to takto nie je, dieta potrebuje citit matku, vonu, hlas, blizkost rodica - cloveka ktoreho pozna a co je na tomto zle? Place mozno z precerpania, vela vnemom jej mozno brani okamzite zaspat, alebo z unavy, deti cim viac su unavene a chcu spinkat, tym tazsie sa im zaspava, preto potrebuju pomoc a kto im ju da ked nie mama?
Jedno dieta krasne zaspinka same, druhe potrebuje spolocnost. Jej cas este neprisiel ale urcite raz pride 🙂
Ak toto pochopis a zmieris sa s tym, zaspavanie sa stale ovela lahsim pre vas obe. Dieta citi z mamy nerovozitu a vsetko okolo toho, cim viac ty chces aby zaspala, tym nervoznejsia mala je...
Ja by ju na tvojom mieste urcite nestresovala este viac nejaky novymi praktikami a pokusmi o samostatne zaspavanie (nechat vyrevat a pod.), ale dala jej to co potrebuje, chce. Nie je to ziadne rozmaznavanie, ani "otrocenie" ako som to tu uz par krat citala. Raz pride jej cas, este je malicka a nedozrela dostatocne na to aby zaspala sama.
Ja som mojho syna uspavala na rukach do cca 1,5 roka, od malicka. Inak totizto zaspat nechcel, chcel byt pri mne, dala som mu to co chcel, preto som predsa mamou, nestazovala som sa, naopak som si to uzivala. Prisposobila som sa. Niekedy take uspavanie trvalo hodinu, neskor polhodinu. Ako rastol, intervaly zaspavania sa skracovali. Zaspal u mna do 2min. na rukach. Neskor po 1,5 roku stacilo si len k nemu lahnut a do 2 min. spal. Som si ista, ze ak by som sa pokusala ho/to zmenit, trvalo by to hodiny, mozno by nezaspal vobec, vystresovala by som jeho a tiez poriadne seba. A to som nepotrebovala 😉 ani ja ani on.
Sestrina mala zase od narodenia zaspava doma tak, ze si sestra k nej lahne, mala sa otoci na bok, v ruckach si zuzle oblubnu decku a takto zaspi. Teraz v 13 mesiacoch sa jej par krat podarilo uplne samej zaspat v postielke.
Takze moja rada znie, daj jej to co potrebuje 🙂 nesnaz sa ju zmenit podla svojho idealu.

blumka
5. máj 2012

mladsia dcera spavala cez den v kociari do 2 rokov..uz sa tam takmer nezmestila...ale skor nebolo mozne ju dat inde...proste sa jej to nepacilo a plakala...a zrazu v 2 rokoch som ju dala do postielky a odvtedy spi tam aj cez den. Sice prvy den nespala cez obed len si tam spievala ale od dalsieho dna zaspi behom 20 minut...sama.
Suhlasim s nazorom ze sa treba prisposobit tomu co chce dieta, prijat to a nerieist a hlavne neznervoznovat sa...ono to raz prejde. aj ked to nerada pocujes. Su deti ktore vedia zaspat same kdekolvek ich polozis ale ak take dieta nemas tak co? budes to silit a lamat lebo ti to nevyhovuje ako to je teraz?

brisilda
5. máj 2012

nic si s toho nerob ....moj syn bude mat teraz 2 r. a stale zaspava v autosedacke / vajicko/ 😀 ked zaspi tak ho prelozim na postel........obcas sa stane, ze si lahne na postel a zaspinka ale to sa stava mozno raz do tyzdna .....zatial to neriesim lebo som rada, ze vobec zaspi ale den co den sa do vajicka nevopcha a sam pride na to, ze je pohodlnejsia postel 😀

ikke
5. máj 2012

moj ma vyse dvoch rokov a tiez este nikdy pri zaspavani sam nebol. cim skor sa s tym zmieris a prisposobis dietatu, tym skor budes mat klud, dieta ti zacne rychlo zaspavat v tvojej pritomnosti. neboj, do osemnastich to trvat nebude, este ti bude za tymto vekom luto.
ale ano, mozes ist aj cestou striktneho zrusenia kocika a mozes dieta nechavat v postielke "vyplakat" az do vycerpania, kym same zaspi.
no poloz si otazku, co je prijemnejsie tebe - ked zaspavas vystresovana, sama, v tme, alebo v pokoji, s milovanou osobou v objati? 😉

lubicakovac
5. máj 2012

náš po pol roka spával v kočíku v zavinovačke, potom v zavinovačke v postieľke a tam nastal problém ako ho od toho odnaučiť, takže sme to riešili tak že sme ho nchávali sameho, ked plakal, prišli a utíšili, a pomaly naťahovali čas, najprv 2min, potom 5,10, atď. a po týždni si zvykol, teraz už má vyše 1,5 roka a zaspáva sám s tým, že niekedy pol, niekedy hodinu si rozpráva, a baví sa s perinou, či mackom čo tam má
podla mna deti nezaspia hned ako ich uložíte a čo som čítala tak do hodiny je to normálne, že sa prehadzuje 🙂

cacika
5. máj 2012

ahoj, moj syn zaspaval ako malinky na rukach, asi do 13 mes. skusala som vsetky mozne metody ako dieta naucit same zaspat, ale tie hodiny revu sa nedali vydrzat. a jedneho dna sa uz bol proste prilis velky a do naruce sa pohodlne ulozit nevedel, tak zacal sam od seba zaspavat v postielke a drzal ma len za ruku. potom mal zas obdobie zaspavania pri dojceni, a teraz ma dva a pol roka a staci mu vediet ze som vo vedlajsej izbe. niekedy vsak vyslovene vyzaduje aby som bola pri nom a strazila ho, ze vraj aby nepadol z postele 🙂 z mojej skusenost teda viem, ze je uplne neefektivne nutit nasilu dieta k niecomu co nie je schopne, iba co sa vynervujes. no a zaspavanie v kociku je celkom dobra varianta, aspon nemusis na rukach drzat a do postielky prekladat a v pripade potreby pohojdas. ja mam teraz s mladsou zas opacny problem, ze v kociku nechce byt ani za svet... tak kym tu ja odpovede jednou rukou vypisujem, ona spokojne dojciac sa spinka 🙂 hlavne ze mam chvilu pokoj, lebo kludne dieta - kludna mama ( a naopak ) 🙂

katren
5. máj 2012

a preco ju chces oducat zaspavat a spat v kociku???? Dominicka este donedavna spala obedny spanok vonku v kociku.....a Michal stale spava vonku v kociku doobeda aj poobede....v postielke mi vobec tolko nespi ako vonku v kociku 😅

fodorka
5. máj 2012

no ja ti takto poviem mala som presne tento "problem"moj prvy syn uspavali sme ho do 1roka v kociku cez den este aj na noc hroza inak mi nezaspal lenze to usdpavanie trvalo aj 45minut to bol problem!!!a teraz druhy tiez zacal vymslat ked mal nejak 5mesiacov lenze som s amusela venovat aj starsiemu takze nastal kamen urazu...mozno sa to bude zdat niekomu drasticke ale vyriesila som to tak ze som ho dala do postielky a nechala plakat ..plakal aj vyse hodinu a pol sem tam som ho prisla pohladkat ale nie moc...bolo to tazke ale vyriesilo to moje problemy na druhy den plackal pol hodku a ten dalsi asi 5minut a odvtedy uz vzdy ho dam do postielky akrasne sam zaspinka a uz ma 1rok aj dva mesiace.dufam ze som trosicku pomohla ....aj ked ako vravim nie kazdy ma nato usi ale kedze pri prvom som to nevedela takto zvladnut pri druhom nebolo vychodisko...

lucinkalu
6. máj 2012

Ahojky, ja som mala presne tento problém a opisovala som to už tu na koníkovi v téme "každé dieťa sa vie naučiť spať" Bolo to strašné dcérka sa nechala hojdať aj hodinu a v noci to chcela vkuse aj každých 15 minút bola som na dne z vyčerpania. Až raz som ju našla v kočiku stáť vyvlečenú z popruhov a povedala som KONIEC a naučila som ju spať. Ale veľa maminiek ma odsudilo.. Kukni tú tému

danusskaaa
6. máj 2012

nasa mala zaspava stale len pri hojdani na fit lopte. sesternica ma skoro 4 mesacnu dcerku, ktoru ked polozi do postielky a da jej svoju ruku na jej rucku, mala jej do 5min. zaspi. U nasej to nehrozi... ked ju nahodou dame do postielky reve ako besna!!! takze pekne ju uhojdame na fitke, prenesieme do postielky a tam pekne spi celu noc... ked sme niekde mimo domu a nie je tam fitka, mala celu noc spi len ako mys na vreci a nonstop ju budi uz aj to, ze sa niekto otoci z boku na bok.... takze nic neostava, len aj nadalej hojdat aby sme sa aj my dobre vyspali pocas noci 😀

mummy01
6. máj 2012

u nas to iste 😀
Dcerka spavala cez den v kociku do 19 mes. a syn do 14 mes. 😉 Ked som mala pocit ze uz im nieje pohodlne v kociku tak som skusila dat spinkat do posielky a oni spinkali v pohode.Pri oboch to bolo vtedy ked sme presli z 2 dennych spankov na 1 obedny....

vinifred
6. máj 2012

6 mesiacov je ešte v pohode..moji spali v kočíku až kým nevedeli sedieť a v podstate sa v ňom postavili,čo už bolo nebezpečné,v podstate som mala šťastie,že som akurát nakukla do izby..odvtedy šup do postieľky a pri nich,keď boli väčší,spávala som s nimi,aké to bolo dobrééé 🙂a večer na rukách na fitlopte tiež asi do 7,5 mesiaca,čo bolo nad naše sily a povedali sme si dosť,lebo akonáhle zaspala a syn takisto a preniesli sme ich do postieľky,tak v tom momente boli hore..a stačilo,šupli sme ich do postieľky,metali sa,aj poplakali,ale sedeli sme pri nich,buď ja,alebo manžel,držali za ruku,tíšili,hladkali až zaspali a potom to už išlo,ale v podstate sami zaspinkávajú až teraz a to majú 6 a 5..trpezlivosť,trpezlivosť a keď sa rozhodneš,nepopustiť..

mia551
6. máj 2012

"lebo ma uz porazí"...? je mi vobec z tvojej otazky smutno... dieta sa 9 mesiacov nosi u maminky pri srdiecku, citi jeho tlkot a Ty chces aby sa zo dna na den naucilo spavat same...? takto to bohuzial s rodicovstvom nefunguje. ja moju malu doteraz uspavam na rukach, v noci spi s nami inak by sa stale budila a nevyspali by sme sa ani my ani ona... a cez den nechcela nikdy spat ani v kociku nieto este v postielke (spavala len v manduce na mne alebo som musela spat spolu s nou) - takze neboj sa, presne viem o com pises a poznam to. ale vychutnavam si to, uz teraz mi je luto, ako ten cas rychlo leti, ako mala vyrastla a som presvedcena, ze raz pride cas, ked moje dieta dozreje natolko, aby zaspalo same a bez placu. dovtedy ho nemienim stresovat mojimi pokusmi, ako si "ulahcit zivot"... 😉

kbeata
7. máj 2012

normalne ju uspavaj podla potreby malej,vekom sa to bude menit,ved hojdat v kociku ju nebudes aj v skolskom veku 😉
prajem vela trpezlivosti 🙂

sharra
20. máj 2012

ahoj mam jedenast mesacneho syna a spava mi v kociku stale, ci cez leto ci v zime pokial su neni riadne mrazy, a spi mi tam obednajsi spanok a ptoom si este zdriemne ku veceru, spava mi velmi dobre vonku, vnutri sa mu nechce moc.. tak bud rada aspon je na cerstvom vzduchu,,

paris3
20. máj 2012

ja ta chapem.... aj moja spavala len v kociku do cca 6 mesiacov. ale bud rada, ze nie je vonku -15 ako v zime 😉 to ti poviem, ze moje nadsenie ist kocikovat 3x denne bolo tiez asi na takom bode mrazu 😀
potom sa nastastie naucila zaspat cez den pri kojeni so mnou v posteli.... takze ti poradim to... skus si s nou cez den lahnut doma a spat s nou.... moja, ked pochopila, ze aj ja vtedy spim, tak prestala mat s tym taky problem.
oddychnes si aj ty, mozes si citat, kym spi, alebo spat tiez.... hlavne to chce chladnu hlavu... je pravda, ze sa s tym treba zmierit. deti nie su presne podla nasich predstav, treba ich brat take, ake su...
ja tiez niekedy vecer uz penim, ked mi nechce zaspat, ale postupne sa to zlepsuje... pri detoch sa mame aj my co poducit, hlavne co sa tyka trpezlivosti, obetavosti, pochopenia, atd. ja sa tiez stale ucim 😉

mysti
20. máj 2012

Aj my sme mali take obdobie, ked sme striedali doma nase ruky+vsetko co malo aj nemalo kolesa. Nas maly mal fazy: najprv zaspaval pri kojeni, potom na rukach, potom v kosiku na kolieskach, potom prislo obdobie ked mal 3-4 mesiace, za nam po kupani plakal az do 23-tej a to sme ho s mm nosili na rukach a cicikali, zaspal asi chudak unaveny, no inak sa nedalo, robili me preto vsetko...dnes ma skoro 7 mesiacov, zaspava bud pri kojeni alebo so mnou v posteli a potom ho prekladam do postielky a vnoci spi uz tam (teraz zaspava medzi 20-20,30). Ale napr, minulu noc sa mi budil kazdu 1,5 hodinu, takze som spala dokopy asi 4 hodiny (ale na 99,9% mu idu zubky) a od pol piatej spal pri nas, tak to sme sa kus vyspali, lebo spinkal do pol osmej 😀
Kazde dietatko je ine, a my mame dokazeme aj nemozne len aby sa tie male krpce mali dobre 😵 a ver mi, ze je vela dni ked mam pocit, ze fungujem len na nejaky zalozny zdroj ( a to mi cez den spi maly dokopy len max 2 hodky) 🙄

alla24
20. máj 2012

ako nehnevajte sa ale kritizovat niekoho za to ze che aby jeho dieta spalo v postielke je doooooost od veci teda. Kazda sme ina mame iny pohlad na rodicovsto a aj iny zdravotny stav. Ja som napriklad chrbticu v sportke nevyhrala /bola som uz aj na lieceni/ a preto mi pride uplne scestne mat dieta v akejsi satke nonstom na sebe a to uz ani nehovorim o uspavani na fitlopte. Ale ani ma nenapadlo tu za to nejaku maminku napadat ze aka je matka lebo to robi. Ja svoju dceru milujem nadovsetko ale znicit sa teda nedam.
Zaspavat v postielke trebalo dieta ucit uz od malicka lebo ked si zvykne je to uz tazke to odnaucit a niekedy sa jednoducho ani inak neda co chapem. Mozno len skusat a skusat davat ju do postielky a tam ju hladkat mojkat pripadne spustit si zabranu a privinut sa k nej. U nas to funguje. Mece sa iba ked ju treba prebalit alebo este chce papat . Ale zaspavame stale spolu a ked ako tak zadriemne odchadzam z izby. samozrejme ze nazaspi na prvy krat ale dari sa nam to v podstate tvrdo zaspava sama. A ak to nepomoze tak asi fakt treba vyckat kym z toho vyrastie co nechces pocut... A mozno z toho ani nevyrastie. Ja som so svojou mamou spala kym som sa nevydala 😀 a prave preto sa snazim svoju malu ucit spat v postielke samu

kohutovci
20. máj 2012

tiez nechapem preco chces aby mala zaspavala sama.. moja mala najprv zaspavala pri papani.. teraz ju uspavam na rukach.. casto sa stava, ze je tak unavena, ze ma problem zaspat.. tak mi place, meta sa.. vtedy sa zacnem jemne pohubkavat a spievam jej.. po par minutkach sa upokoji, zaspinka a mozem ju ulozit do postielky.. mne to nevadi, ze ju musim uspavat.. naopak.. nedokazala by som kludne odist z izby kym mala nespinka..
skus ju cez den uspavat na rukach.. alebo si k nej lahni ako ti tu uz radili a hladkaj ju.. popripade jej daj nieco do postielky.. k comu sa moze pritulit.. mozno sa v kociku citi bezpecne..lebo je tam stiesnena.. hlavne sa uvolni.. nic neznasilnuj.. neboj.. nic netrva vecne. hlavne pri detoch nie 😉

euka210
25. máj 2012

neviem ci poradim, ale my sme mali so zaspavanim tiez od narodenia velky problem. Nas maly tiez od narodenia slabo spal a ked tak kratko, max pol hodky... Vyskusali sme vsetko mozne ... nosic, prsnik, moje tricko, na rukach, na brusku alebo v kociku. No este ked bol mini tak zaspaval na prsniku, ale to po 3m skoncilo :( ....tiez sme sa veru trapili. Potom sme zacali uspavat v kociku...vonku, ale aj dnu, lebo mame velku kuchynu...ale spociatku to bolo hodinu kocikovania a pol hodky spi...na nervy. Neskor sa to skratilo na 15 min, ale tiez to nebolo bez placu ci mrncania v tom lepsom pripade. Skusali sme okolo pol roku aj metodu 3,5,7, za co som tu bola samo ze sprdnuta, ze nechavam dieta plakat. Ale ked je clovek zufaly, vyskusa vsetko. Po tyzdni plakal 15min a spal 15min, tak som to nechala. Ale po pol roku postupne sa skratilo uspavanie v kociku na 15min. zacal nam spavat aj 1,5h...konecne bol vyspaty, kludny, sam sa zacal hravat a ja stihala domacnost 🙂 Tento raj na zemi trval asi mesiac....zrazu v kociku nie a nie zaspat, rev hrozny, A pritom som davala pozor na znamky unavy, aby som ho nedala prilis skoro. Ani kocik, ani prsnik....rano proste nespal par dni. Len vonku potom hej, vo vnutri nie. Asi to bolo tym, ze zacinal byt zvyknuty na to, ze v kociku sa sedi a lezat nechcel. Teraz uz ani vonku nezaspi, lebo vsetko je pre neho zaujimave a ani po hodine mi nespi. Tak sme to museli nejako riesit....kupili sme hraciu skrinku (hadam neskor uz bude stacit na uspavanie len ona)- uz ju registruje a spojil si, ze sa ide spat, lebo sa trochu ukludni a zacala som cez den uspavat tak ako na noc (to bol stale prsnik, s tym nebol az taky problem ako s dnom, hoci tiez je to stale tazsie a tazsie....spanok deti sa velmi meni, co viem treba vydrzat ten jeden rok....mam tu nadej, ze potom to bude zase lepsie a lepsie 🙂 )...takze momentalne zaspavame na prsniku (alebo cumel) systemom cucnem, otocim, pohram sa, cucnem a tak dokola (stvalo ma to, ze sa bavi, ale aj svagrinin rovnako zaspava...treba im cas kym sa ukludnia) trva 20-30min kym zaspi (na zaciatku bolo viac a aj plakal) a spi stale len tu pol hodku. Potom priletim, dam zase prsnik alebo cumel a zase zaspi...niekedy zase pol hodky, ale uz spal aj 3h. Som veru zvedava dokedy nam to vydrzi.
...skus mozno uspavat rovnako ako vecer (bude to pre nu zname, nie nieco nove)
...pozoruj znamky unavy...ked skoro- nebude chciet spat lebo nie je unavena, ked neskoro- tazsie je uspat....cas je ked ziva, velmi sa uz nehra, nas cucha ocka, ked bol mensi tak plakal tak len podla hodiniek som tipla, ze je cas...vydrzal 2h, teraz je to 2,5h....ale to je individualne.
...ked kojis skus na prsniku
...alebo hladkat po tvari ci drzat za rucku (moj to chce len ked uz skoro spi, inak len prsnik alebo cumel)
...skus nejaku uspavanku...moze aj nahrata (u nasho sme ani s tym nepochodili...az na tu hraciu skrinku, ktoru ma zatial ako sucast ritualu spania )
...zavedenie noveho uspavania bude trvat....bude protestovat ci plakat, musi si na nove zvyknut (ako aj my dospeli 🙂 )
spaniu zdar!

ala115
6. mar 2017

Nas 8 mesacny bol nauceny zaspavat iba hojdanim v kociari. Cez den aj vecer. V noci ked sa prebral, tak uz nevedel v posteli naspat zaspat, musela som ho nakojit alebo supnut do kocika a uspat. Cca v 6 mes som mu pri kazdom zaspavani zacala davat hracku ktora hrala uspavanky. Asi po mesiaci som ho skusila vecer (v ten den bol dost unaveny) polozit do postele, pustila som mu hracku a skoro som odpadla ked o 5 min spal. Chvilu sa poprehadzoval aj s tym psikom a zaspal a uz tak zaspava kazdy vecer. Cez den stale uspavam v kociari, aj v noci ak nevie naspat zaspat, ale uz to povazujem za obrovsky uspech 🙂😎

janush
6. mar 2017

podla mna ti nikto neporadi najlepsie, aj ja mam 6 mesacneho syna a uspavanie je vecny problem, navyse sa budi v noci a preplace aj 3 hodiny... takze asi tak ako pisu ostatne, vydrzat.. su aj horsie pripady