Ako odučiť dieťa od uspávania v hačke?

maz1985
14. máj 2016

Zaujimalo by ma, vás, ktoré máte skúsenosť, ako ste oducali dieťa od uspávania v hačke? Mala ma takmer pol roka. Zaspáva výlučne v hačke. Ale chcela by som ju naučiť zaspávať na posteli, aby zaspavala spolu s bratom (3 roky). Nemáte niektorá podobnú skúsenosť?

maz1985
autor
16. máj 2016

@monika_123 tak to ste mali super 🙂 mozno aj u nas to tak bude 🙂 uvidíme 🙂

katrin21
16. máj 2016

@maz1985 no, tak potom vyrobca nevie po slovensky 😀

johanka_de_arko
16. máj 2016

@maz1985 vyplakať? hovorím o troch minútach plaču. ak sa ti to zdá veľa, začni na 15 sekundách. okrem toho - moja skúsenosť je, že deti, ktoré berú matky na ruky okamžite sa naplačú viac. moja mama totiž neznesie, keď náš drobček (4,5 mesiaca) plače. hneď ho berie na ruky. takže keď je u nás moja mama, tak drobec plače takmer stále (ak náhodou nespí). minule prišiel môj muž z práce a opýtal sa ma:
"Prečo je taký ufňukaný?"
"Bola tu mama."
Keď drobcovi dôjde, že babka už (unavená z toľkého nosenia)odišla a nikto nereaguje na jeho herecké plačlivé nálady, tak prestane a spokojne sa hrá.
Aj naše deti mali koliky. do 3 mesiacov som ich všetkých nosila na rukách, keď sa ozvali bolesti. a dcérka mala aj reflux, takže som ju držala aj po každom kojení. a náš najmenší spal prvé dva mesiace na mne, lebo sme mali dosť veľké problémy s kojením a noc bola najvhodnejšia na pokojné papanie. takže si nemysli, že som necitlivá a som zástancom toho, aby deti vrieskali ako o život. len nehádžem všetko z ruky, keď začnú plakať, ale dorobím čo mám a potom za nimi idem. keď je to srdcervúci okamžitý plač, tak idem hneď.

klara333
16. máj 2016

@maz1985 my sme hacku sice nemali, ale cokolvek sme deti potrebovali naucit, resp. odnaucit, tak sme im proste tu vec vzali a bolo. uspavali sme vzdy v postielke, nikdy sme nenechavali vyplakat, ked bolo treba, boli sme holt pri nich a casom prisli do veku, ze to slo uz same. mali sme chvilu obdobie, ked sme uspavali na fitlopte, ale to malo zdravotne dovody. potom sme oducili tak, ze sme fitloptu skratka prestali pouzivat a netrvalo dlho, zaspal maly aj bez nej. a na temu vyplakavacich metod...to ani nemam pekneho slova na to. ono to funguje, decko casom proste rezignuje a zaspi od placu. ale ci je toto cesta, aby som mohla vklude kukat telku vecer, to teda neviem. dieta ma byt pri mame ked to potrebuje a bodka. keby malo byt same, narodilo by sa samostatne. pride vek, ked uz mamu potrebovat nebude a da to aj patricne najavo. nasi maju dva a pol roka, spia sami v izbe, zaspavaju sami a ked im je v noci smutno, pridu za nami a pritulkaju sa. ked boli malicki, boli s nami a ked bolo treba, lezala som pri nich kym nezaspali. a ze som mala rovnako vela prace ako ostatne maminy a casto by som sla radsej zehlit alebo varit na druhy den....priority.

lucia0309
16. máj 2016

@maz1985 hacka je skvela vec. Nam neskutocne pomohla. Teraz maly pred vecernym spankom uz pekne zaspava so mnou na posteli. Len si spolu lahneme rozpravam nieco, nakojime sa asi na 5 krat a potom zaspi bez hojdania. Denne spanky su v satke alebo v hacke. Takze u nas pekne odchadza postupne. Moja babka to tiez pouzivala. Vacsinou do roka a pol. Potom uz deti nechceli v tom spat len sa hrat. Tak to tiez tak beriem. Teraz mame krasne vecerne uspavanie bez nosenia hojdania bez fitlopty. Prislo to same prirodzene a pokojne...maly ma 10 mesiacov. Ja sa neponahlam

bubulka99
12. aug 2020

@maz1985 ahoj prosím ta ako sa ti nakoniec podarilo drobca odučiť od hačky? 🙏🏻