Ako oprať cestovnú postieľku?

katka1778
12. nov 2012

Kúpila som v bazári cestovnú postieľku chicco. Model neviem, ale je to tá taká základná klasika. Na matraci aj na postieľke je na visačke piktogram prania v rukách - poťahy ale nie sú odnímateľné. Nepomôže ju ani "rozobrať", a tak poťahy zvliecť, lebo niekde sú miesto šróbov nity. Pôvodná majiteľka vraj čistila postieľku kefkou, ale predsa len - je tam aj sieťka, vrecko na hračky... Najradšej by som to oprala. Dalo by sa to oprať vo vani vcelku aj s konštrukciou? Neuškodí to kovovým častiam? Mali ste aj vy takú postieľku? Ako ste ju čistili?

simca06022011
12. nov 2012

Ja som ju umyvala komplet s konstrukciou.. inak sa to neda. A niekedy je to naozaj nutne.. len ju potom v ziadnom pripade neskladaj, treba ju nechat dlho susit...

evickapooh
12. nov 2012

ano aj ja ju som umyvala komplett poskladanu.... normalne hubkou na riad, s tekutym cistiacim prostriedkom ako Ajax.,samozrejme zriedeny s vodou..ked sa velmi peni potom utri viackrat mokrou handrou...aby nezostali mapy(flaky) od cist. prostriedku.no do vani pod. sprchu by som ju nedala lebo kovove casti by mohli zhrdzaviet a to moze nechat flaky na latke co uz neodstranes alebo len tazko...