Ako prebieha MRI mozgu u 18-mesačného bábätka?

brigi112
25. okt 2019

Dobrý deň mam synceka 18 mesacneho s ktorym mame ist na MRI mozgu vedela by napisat mamicka ktora uz bola s dieťaťkom neviem co nás caka ako to bude. Bojím sa veľmi

bibina224
25. okt 2019

@brigi112 ahoj ja chodim na mri sama, ale kamoska chodi s dietatkom, niektore deticky to znasaju dobre ine horsie, nebyva pri nom ked idu na vysetrenie, ma co robit, ale uz si zvykli :/

nika82
25. okt 2019

tak 18 mesacne ti nevydrzi lezat bez pohnutia, ja si myslim ze ho prispia , ked sa budes objednavat povedz ze sa jedna o male dieta a poridia co robit

eliska13
25. okt 2019

@nika82 urcite ano pri mozgu sa nesmie ani pohnut

@brigi112

felycity
25. okt 2019

neviem, či to tak ešte funguje, na Kramároch , sme boli hospitalizovaní, od polnoci už nemlo dieťa jesť a ráno mu robili MRI - zvyknú deti jemne uspať, teda na krátku dobu , rodič čaká vonku, po prebratí ostáva dieťa ešte na pozorovaní... / P.S: robili nám v aj v Nemecku, žiadne stresy, že nemôže jesť a vyslovene žiadali,a by som so zdravotnou sestrou bola vo vnútri pri MR len na porovnanieI/

brigi112
autor
25. okt 2019

@felycity ahoj
Ale moje dieťa ma epilepsiu ale sme uz od aprila bez záchvat a preto sa bojim ci da mu to nevrati

brigi112
autor
25. okt 2019

Môj ma tam cystu a aj epi... Ale sme uz bez záchvat len sa bojim ci sa to nevrati alebo daco joj bojim sa velmi

felycity
25. okt 2019

@brigi112 very, že sa bojíš, žiaľ v tomto nepomôžem, ale snáď dr. vedia si s tým poradiť

erika_smile
25. okt 2019

@brigi112 podľa mňa by s epi nemal ísť do mri, zisti si to všetko riadne a isto bude trošku prispatý, všetko si zisti keď sa budeš objednávať 🙂

kacena4
25. okt 2019

@erika_smile prave ze ludia s epi chodia pravidelne na MRI
@brigi112 ahojko neboj MRI vam idu robit preto aby skontrolovali cystu ci robi problem prave kvoli epi ci to ma nejaky suvis - teda predpokladam. nakolko eeg sa robi na stanovenie elektrickej aktivity mozgu kde sa teda zisti epilepsia ☹ tak nasledne s MRI si pozru podrobne cely mozog nie cez vyboje ale tkanivo mozgu ktora cast je zodpovedna za to epi a nasledne suvislosti - neviem to odborne vysvetlit ☹ sorry takze neboj drobca prispia sirupom (vacsinou - zalezi od dlzky vysetrenia) pocas vysetrenia bude spat a pojdete domov. robi sa to s hospitalizaciou prave kvoli tomu uspatiu1-3dnova hosp. od stavu dietata vysledky dostanete domov dodatocne 🙂 drzim vam palceky nech je to co najlepsie a hlavne spravne stanovena liecba bez zachvatov

narayan
25. okt 2019

Moj bol na MRi stvrty den po narodeni a za dalsich 10dni zas, zvladol to super a to bol novorodenec...a tiez si nemyslim, zeby sa Epi mohla naz5 vyvolat tymto vysetrenim...inak mate ju kompenzovanu liekmi? Ci ste bez nich a aj bez zachvatov? @brigi112

erika_smile
25. okt 2019

@kacena4 to som ani netušila, vau som o niečo múdrejšia, držím vám palce 🙂

kacena4
25. okt 2019

@erika_smile dik presli sme si vselicim lekar casto nevysvetli tak musim googlit nech som v obrze ☹

brigi112
autor
25. okt 2019

@kacena4 joj dakujem velmi pekne ☺️

brigi112
autor
25. okt 2019

@narayan berieme lieky ale sme bez zachvatou

hyberncia
26. okt 2019

@brigi112 my sme boli pre pol rokom. To mala 4r.museli ju uspať,lebo by ti nevydržala, zaviedli potom po uspati(vdýchla nejaký plyn) kanylu a potom ju monitoroval anestéziológ. Trvalo ti asi pol hodinu,potom ako ju prebrali bola trošičku mimo, ale do pol hodinky bola ok behala,hrala sa. My sme boli ambulantné.nemuseli nás hospitalizovať.