Ako predĺžiť ranný spánok?

dadka26
18. jan 2013

ahojte,nas maly ma 5 mesiacov. doteraz spavalsuper,budil sa vnoci na krmenie, ale kedze spi snami,nacucol sa a bolo.posledne tyzdne sa mi ale budi uz o 3.-4.tej a nechce spat:( je hore,od prsnika sa odtahuje, zlosti sa az je bordovy nechce byt v posteli. velakrat je hore az do 8.mej, potom zaspi na 30 min, zobudi sa a je pri plnej sile opat:( dava to zabrat, mate nejake triky, ako to riesit? je jedno,ci ide spat o 20.tej alebo 22.hej, budi sa stale rovnako:(

zivika
18. jan 2013

@dadka26 mne sa maly takto budil vzdy, ked mu isli zubky a nepomohlo nic, len to vydrzat...po case bol klud, potom bol zase stale hore a tak dokola

sasrnka
18. jan 2013

@dadka26 moze ho aj boliet brusko. Moj syncek sa tak budil pravifelne o druhej 😉 Upravila som si jedalnicek, malemu som masirkovala brusko, pomoze aj teplucky obklad, a najradsej mal, ked som ho drzala v naruci. A kedze som bola unavena a cakala ma este dcerka, tak som si obcas vypomohla kocikom, ktory mal korytkove sedenie/lezanie. Upozornujem, nespal tak dlho, len do dalsieho kojenie(kojili sme sa dooost casto 😉, potom zasa postielka. Ale niekedy bolo pocut, ked tam spinkal, ako si vyprdkal a spinkal dalej. Alebo sa zobudil a pokakal. Nam to proste pomohlo.

dadka26
autor
19. jan 2013

@sasrnka hej,moze to byt tym bruskom,vacsinou sa budi na kakanie, problem je,ze potom uz nechce spat:( abyt hore kazdy den od 3.tej je dost brut:(

ktalcikova
20. jan 2013

ja len aby si vedela že v tom nie si sama, naša má 20mesiacov a dnes vstavala o 4-tej čulá ako rybička a včera už o pol druhej ráno a vydržala byť hore tri hodiny, vypýta sa cikať a už je hore 🙂 tiež nechápem prečo, a neviem ako to budem do budúcna riešiť 😉 😉 😉

sasrnka
21. jan 2013

@dadka26 mi hovor 😉 Ja som tak bola pri dcerke, lebo sa stale kojila a ked sa odstavila, tak som si pospala par meiacov, zasa tehu, mne bolo zle, zle som spavala a co sa narodil maly, tak je to este horsie. Tiez sme mali taketo vstavanie o druhej v noci a teraz, to je kazdu 1,5-2 hodiny hore na kojenie, ked konecne zaspi, tak zasa dcerka sa zobudi a zobudi potom maleho, takze zasa kojit... pri mne nezaspi, stale by cucal a teda po hodine mam toho dost... A momentalne mame fazu, ze je unaveny, ale nevie o osmej zaspat a tak niekedy je aj do pol jedenastej hore...

something
21. jan 2013

My vstavame o 6 a posledne dva dni o 5. Tak som povedala rano, ze ako fajne bolo ked vstaval o 6 😀 To ako pekari vstavate..my sme robotnicka trieda, my nemusime do pekarne. Tiez sme boli minule hore od 3-5 a potom sme pospali 30 min a normalna fungovacka, takze ak ma niektore zarucneny recept ako dlhsie spat tak sem s nim 😀