Ako prekonať pocit osamelosti na materskej?

emanon
12. jan 2021

Ahojte,
som na MD so 4mes. dietatkom, ktore sme tuzobne ocakavali. Po jeho narodeni sa vsak zo mna stala uzkostliva mamicka, ktora velmi citlivo reaguje na plac, ktora pomaly kazde rano vstava s pocitom, ci to vobec sama doma zvladnem.
Najhorsie vsak pre mna je, ze sa citim osamelo a opustene, kym nepride manzel z prace. Nemam sa s kym normalne porozpravat (nepocitam blabotanie a prihovaranie sa babatku), ani von sa mi nechce ist, hoci kocikovat idem, lebo to drobec potrebuje, no nebavi ma to, kedze kazdy den chodim po tej istej ulici v dedine (nemame chodniky, vacsina ulic je do kopca, stale sa vyhybam autam).
Chybaju mi socialne kontakty, premyslam nad pracou, ci o nu pridem, kedze na moje miesto vybrali nahradu. Chyba mi robit nieco zmysluplne, nejaka sebarealizacia, som bez nalady a k nicomu sa neviem 'dokopat' (zaoberam sa dietatom,no citim sa zle, lebo ma to nebavi a niekedy to robim ako automat).
Poradte, ako si spravit tieto dni krajsimi.

tinkerbell
12. jan 2021

@hederamonstera ty sa už radšej nevyjadruj, máš vôbec deti? Každá mala pred materstvom inú predstavu, než je skutočnosť.

tinkerbell
12. jan 2021

@emanon hlavu hore, je to len životná fáza, ktorá bude trvať určitý čas, nebude to naveky. Ja som pri prvom mala tiež také pocity. Deti rýchlo rastú, potom budete chodiť s malým na výlety, do mesta na zmrzku a ak korona pominie, tak aj do materského centra, detských kútikov a na ihriská.... Bude to jednoduchšie. Nájdi si nejakú činnosť, ktorá ťa vyživuje - čo ťa baví a napĺňa. Ak je to len práca, tak sa do nej vráť skôr, nemusíš čakať 3 roky.

ivkabudka
13. jan 2021

@cool123 presne to som zažila..sama v cudzej dedine (a nie som typ ktorá vidí len dieťa ,kašičky a veci okolo toho ..musí byť aj "svoje")..u svokrovcov ..bolo nás v dome 12...moji rodičia ešte mladí..práca záhradka ..ďaleko ..našťastie som veľký čitateľ,takže knižky aj popri kojeni ..😉a učila som sa variť 😂😂😂prispievala do mamičkovského časopisu ..pred 22 rokmi nebolo toľko možností ako teraz..že Modrý koník..internet 😉a veľa prechádzok ..v každom počasí a každý deň viackrát ...
A to ešte máte teraz maminy dobre ,že aj tatovia sa starajú ...môj muž v živote ani plienku nevymenil ani nevedel ako nám deti vyrástli ..ale zase ...postavil nám svojpomocne dom 👍
Zvládneš to neboj sa ..veď už si jednu ťažkú vec zvládla ...pôrod 👍✌️👌
Držim palce a prajem veľa spokojnosti a zdravíčka 😍👍

sono2
13. jan 2021

@emanon Ja som v zahraničí a môžme sa stretnúť s jednou domácnosťou. Chodím normálne na hrisko s deťmi. Na sk sú hriská zatvorené? Pochybujem. Veď kamarátky nemáš? Sa stretnem s jednou čo je zodpovedná. Normálne sa bavia ľudia medzi sebou na ihrisku nikto neni pri nikom meter.
Rodina? Sestra sesternica?
Toto celé bude ešte veľmi dlho trvať. To nemá so zákazom nič. Veď ľudia chodia do obchodu normálne. Prečo by si nemohla s niekým byť
vonku? Nemáš kamarátku čo je tiež takto zatvorená, s tou by som sa stretla. Mám staršiu v škôlke malú doma a stále sme niekde.

emanon
autor
13. jan 2021

@sono2 byvam na dedine, odkial nepochadzame ani ja, ani manzel, nikoho tu dokopy nepoznam. Do obchodu si zajdem, samozrejme a ihrisko, ktore tu je pri skole, je momentalne uzavrete, navyse, moje babo na ihrisko nedorastlo. S kamoskami si semtam napisem, no nie na dennej, ani tyzdennej baze.

somtu2019
13. jan 2021

Žiadno,odznie alebo sa povlečie stebou najďalej,vl.skusenosť

lucia_ma
13. jan 2021

Inak len taka moja osobna skusenost sice ako bezdetnej ale zila som nejaky cas vonku a bolo to super behom pol roka som poznala ceeeluu kopu ludi nikdy som nemala problem ze som sama kamosi z kazdej strany boli to ludia akoby viac menej podobni ze tiez v zahranici ako "pristahovalci" ale aj domaci super a ked som sa prestahovala do ineho mesta vramci sr som bola v kulturnom soku..aki su ludia uzavreti vo svojich krukoch poznaju sa od detstva co je super ale absolutne uzavrete ked som aj spoznala novych ludi nebolo to akoby naozajstne priatelstvo nechapem to..vsak sme zvlastna kultura aj ked na druhej strane pohostinna..

sono2
13. jan 2021

@emanon bože tak pozvi k sebe niekoho dajte si vínko, veď toto potrvá ešte mesiace ak to vôbec skončí. Ako som písala. Niekoho zodpovedného.

emanon
autor
14. jan 2021

@somtu2019 kedy to u teba odznelo?

1angelika
15. jan 2021

@emanon to ťa prejde, zvykneš si na novú situáciu, dni sa už predlžujú, príde jar, krajšie počasie, určite sa aj s niekým vonku zoznámiš...keď sa ukľudní situácia s covidom prihlás sa niekam s dieťatkom, na baby plávanie, cvičenie..tam sa odreaguješ od stereotypu, nájdeš si nové kamošky..bude lepšie neboj 😍