Ako prestať uspávať dieťa v kočíku?

benkovamartina
25. nov 2011

Mamičky,
Matúška 13 mesačného odkedy nekojíme uspávame v kočíku aj cez den aj večer, potom sa prekladá do postielky. Podla knihy "Každé dieťa sa dá naučiť spať" sme ho už 2 krát naučili zaspávať v postielke ale choroba nás vždy pokazila. Už nechcem na neho použiť túto metodu a preto moja otázka:
" Kedy príde do veku, ked sám povie dosť a sám si prestane vyžadovať uspávanie v kočíku alebo máte iné nápady? najlepšie čo najmenej bolestivé...akú míte skúsenosť, ako sa tento neduh vyvíjal u Vás?
Dakujem.

vefi89
25. nov 2011

@benkovamartina ja som donedávna na obed uspávala v kočiary... večer sa naučil zaspávať v postieľke v prítomností jedného z rodičov s tým, že mu hladíme rúčku až keď mal rok a pol..
chcelo to obrovskú dávku trpezlivosti, jednoducho som ho vzala do postele, ľahla si k nemu a snažila sa ho korigovať na spanie 🙂

gumimaci
25. nov 2011

Nas krpec spaval v kociku iba ked sme boli na prechadzke vonku. Doma som ho tak nikdy neuspavala. Doteraz zaspava tak, ze si k nemu lahnem na nasej posteli a spolu zaspime. Potom ho prelozim do postielky. Myslim, ze su este maly na to, aby si samy zacali vyzadovat nieco ine, nez to na co su zvyknuti..

effie81
25. nov 2011

@benkovamartina ahoj.prave som hladala podobnu temu,diki,ze si zalozila.🙂 mame podobnu situaciu.lenze nasa mala od 3 tyzdnov zaspava a spi iba v kociku.aj cez den aj v noci.uz ma 6 a pol mesiacov a ja sa ju uz bojim nechat v noci v kociku.sice prespi noc,ale aj tak.a este k tomu potrebuje aby bol zapnuty vysavac a kocik musi nadskakovat aby konecne zaspala.Vobec nevie zaspat ani na rukach ani ked ju polozim na postel.Postielku nepouzivame uz pol roka.Chcela by som ju naucit spat s nami v posteli ale ona jednoducho nevie zaspat ked nie je v pohybe.Uz som zufala,tak dufam,ze tu prispeju maminy,ktore nas ukludnia,ze raz ich to prejde a zaspinkaju nam aj v posteli.🙂

babul83
25. nov 2011

@benkovamartina Náš starší si až ako dvojročný povedal, že netreba ho uspávať na rukách (u nás sedením na fitlopte a pohojdávaním), ale že si stačí ľahnúť s ním do postele a on mne hľadkal vlásky. Teraz má štyri a stále sa toho dožaduje a ani sa s tým nepokúšam prestať. Nijako ma to neobmedzuje, aspoň si poležím kým on zaspinká. Mladší má 17 mesiacov a ešte sa pohojdávame, zatiaľ starší tíško čaká kedy zaspinká, aby maminka sa aj k nemu pritúlila. Skúšala som si s nimi oboma ľahnúť, ale to sa len naťahovali za sebou. 😝

alka221
25. nov 2011

no asi vas nepotesim damy, ale my sme mali to iste, skusala som ho oducit od toho spania v kociku ked mal rok, ale tie revy..potom som tu hladala taketo podobne temy, a jednoducho som si povedala ze to tak robili ine maminy, ze raz to mojho prejde, a potom som sa zatala, ked mal 13 mesiacov, ze aj keby tyzden reval vydrzim, a proste maly sam zaspal..bez revu, prisiel ten cas tak sa oducil..treba skusat dakedy to bez revu nejde, ale zasadne si myslim ze u pol rocneho dietata by som toto vobec neriesila..nebojte sa raz to vsetko prejde a budete sa tomu iba smiat.. 😝

effie81
25. nov 2011

Ja viem,aspon teda dufam,ze to raz prejde,ani nechcem nejak drasticky skoncovat s tymto ritualom,len sa ju uz bojim nechat na noc v kociku.Sice sa hned zobudim ked sa ona zacne hmyrit,ale predsa.Bojim sa,aby mi nevypadla.No a ten vysavac,to je ta druha vec.Minule nebola elektrina cez den,no to bol teda boj so zaspavanim.So starsim si tiez len lahnem do postele a on po chvili zaspi.Dnes som nevedela uspat malu,tak som ju zobrala do postele a ona iba liezla k braskovi a vykrikovala nanho aby sa s nou hral,takze nakoniec nezaspali.Tiez som rozmyslala,ze ked bude mat takych 10-12 mesiacov tak by sa jej uz mozno pacilo keby sme si lahli do postele a pritulili sa a mozno aj nejak zaspi.

nikolca
25. nov 2011

@benkovamartina noooo my sme mali so zaspavanim strašne problemy,boli dni ked som bola z toho psychycky vyčerpaná,mala v postielke spať nechcela,sem tam zaspala na rukách no ako náhle som ju išla preložiť do postielky v tom momente okale otvorila 🙄 🙂 ,tak sme z pivnice dovliekli starší kočik a davali sme ju spať tam,plakala a plakala a po hodinovom nadrdanim zaspala,chudatko uplne spotená,no a samozrejme ked som ju chcela z toho kočiku preniesť do postielky tak sa zobudila a nasledovala dalšia hodina uspavania,aj v noci sme ju začali nechavať spať v kočiku no ja som sa každu chvilku budila a chodila ju pozerať do kočika,bala som sa že od tiaľ vypadne ☹ ,do roka a pol my spavala v tom kočiku,nie a nie ju naučiť do postielky,ked som ju nechcela dať do kočika a lahla som si s nou do postele začala chytať zachvaty,plakalaaa a plakalaa a len na kočik ukazovala no a samozrejme zas sme skončili tam,potom to akosi samo prišlo,zaspavala nie v postielke ale s nami v posteli,no dnes ma naša malá už 2roky a štyri mesiace a poviem vám že ja si nepamätám kedy mi prespala celú noc,do rána sa aj tri krát budi,ved take dieťa by malo prespať celú noc,vravela som to aj doktorke a povedala mi že na to trebá len pevné nervy 🙂 🙂

benkovamartina
autor
26. nov 2011

My už sme teda neni daleko od ciela, snád za 3 mesiace skúsime zase zaspať spolu v posteli, ak nie, tak zase za 3 mesiace ale ako čítam, okolo 2 rokov by sa to malo podariť...Ved nám vyrastú a ani nebudeme vedieť kedy.

benkovamartina
autor
15. jan 2012

Baby, poteším Vás, my máme 15 mesiacov a malinký sa s kočíka sám pýtal do velkej postele, tam som ho uložila, lahla si k nemu a smievala potichu, sme tam hladkala, on lozil po posteli, sem tam zliezol ale všade bola tma, tak zase prišiel ku mne a lahol si.
Celý týžden to takto išlo bez plaču, sem tam si pomrnkal, uspávanie trvalo okolo 30 minut ale nakoniec vždy zaspal. Kočík som nechala ešte doma ale zakrila som ho vždy večer s dekou aby ho nelákal.
Teraz po 2 týždnoch zaspí za 10 minut, niekedy menej.
Každý den po kúpaní si lahneme spolu do postele, tvárim sa že spím a on ticho leží, dudluje, mení si dudle, sem tam sa napije s čajíku a zachvílu krásne hajááááá.

anazetka
16. jan 2012

Ja som nasu dceru nechala 3 noci vyplakat s tym, ze som k nej po 15 min intervaloch chodila a hned po 3 tej noci spala v postielke v pohode. Bolo to dost na psychiku brutal, musela som sledovat hodinky, pocuvat hudbu aby som sa z toho placu nezblaznila a hlavne sa nevzdat a zabralo to. Teraz je spokojnejsia aj ona aj ja 🙂

sisaha
16. jan 2012

@benkovamartina ja som malej povedala, ze v kociku su polozene veci a nechce sa mi ich prekladat...a odvtedy spime v posteli 🙂

evina1909
16. jan 2012

náš 9 mesačný Alex nespáva v kočíku od 8,5 mesiaca,tiež som ho musela uspávať aj cez deň aj večer,jedného dňa som si povedala dosť.ale musím podotknúť že sa to naučil až keď mal asi 4mesiace(zaspávať v kočíku)Dala som ho do postieľky až keď bol úplne ospalý a toľko sa tam mordoval až asi po pol hodinke zaspal,to isté som spravila aj poobede,avšak večer som si ho dala do našej postele a spolu sme zaspali potom som ho preložila do postieľky..takto som to urobila večer zopár krát a už aj večer zaspáva sám,no občas sa stane že je s nami ale vždy ho potom preložím...samozrejme by sme sa inak nevyspali ale nad ránom si ho už nechávam pri sebe po papaní čo je okolo piatej...a do siedmej, ôsmej spíme už spolu...treba vyskúšať lebo takto uspávanie zaberá veľa času...veľa zdaru,dúfam,že čo najskôr kočík nebudete na uspávanie potrebovať 🙂

slavik79
21. sep 2012

@effie81 ahoj, zaujimalo by ma ako ste to nakoniec vyriesili 🙂 moja dcera ma 4 tyzdne a ja som naopak rada ze sa naucila zaspavat v kociku, lebo uspavanie na rukach bolo pre mna vycerpavajuce, bolesti chrbtice nemali konca a pokial zaspala, ja som uz od bolesti padala z noh...pre mna je ovela pohodlnejsie ked zaspi v kociku, aj to je aj cez den aj v noci, len mam obavy z toho, ze tam spi celu noc, lebo ked som sa parkrat pokusila prelozit, zobudila sa, spustila plac, tak isla naspat do kocika. prespi tam celu noc, na papanie sa zobudi raz a potom dalej pekne spinka..ale naozaj neviem, ci si na to nenavykne az prilis a co potom? ako to dopadlo nakoniec u vas?

effie81
21. sep 2012

@slavik79 Ahoj 🙂
no u nas to zacalo presne rovnako.Spala v kociku aj cez den aj v noci.Ale napriek tomu sme von na prechadzky nemohli chodit,lebo spinkala iba na brusku a vonku som ju vobec nevedela uspat.No ale to nie je teraz dolezite.Mne to dost dlho aj vyhovovalo,kocik som mala v noci pri posteli,ale som sa zacala bat ked uz zacala lozit a stavat sa na nozicky.Vacsinou sa zobudila tak tisko,ze ked som sa pozrela ku kociku tak uz postavala.Takze to boli stresy.Ked mala 13 mesiacov sme boli na dovolenke,tam sme mali tiez kocik so sebou,ale parkrat sa stalo,ze zaspala vecer v aute a bola taka unavena,ze sa ani nezobudila,ked sme ju preniesli do postele,ked sa v noci raz zobudila papat,tak zaspinkala na mliecku normalne v posteli a ked sme sa vratili,tak som ju zacala davat do velkej postele,tam vypila mliecko a bud hned zaspala,alebo sa tam este mrvila ale po case zaspala.Samozrejme musim lezat pri nej,ale to je uz len detail.Takze definitivne sme sa zbavili kocika ked mala 14 mesiacov a teraz uz 2 mesiace spinka iba vo velkej posteli s nami.Ale uz teraz rozmyslam,ze pri tretom ani nebudem chciet mat kocik v byte,aby som zas nespravila tu istu chybu.Budem sa snazit naucit male aby zaspavalo v posteli.Najstarsi s tym vobec nemal problem.
Tak dufam,ze u vas sa to zlepsi ovela skor ako u nas.🙂

slavik79
22. sep 2012

@effie81 ahoj, no aj u nas to vyzera nejak podobne 🙂 kocik mam pri posteli, v noci ked zamrnci, uz aj smatlam na slepo :D ako hovorim, zatial mi to vyhovuje, ved ma len mesiac, mozno coskoro vymyslim nieco lepsie :D ked spala pri mne v posteli, budila sa na papanie asi takym stylom ze otvorila oci a v tej sekunde zacala doslova jacat, ale ked spi v kociku a zobudi sa, dokaze si aj hodinu len tak mrncat a dudrat daco popod nos, az tak jej dam napapat, proste to ide bez placu 🙂 takze asi to bude chciet nejaku dovolenku, aby sa neskor naucila spat na posteli alebo proste niekde inde ako v kociku...inak, ani ten kocik nie je prave idealny, nie je to hlboky kocik s vanickou, ale sportovy, ktory je teraz prisposobeny na lezanie. mala ma rada take stiesnene priestory, preto sa tam citi dobre, ked som ju dala do jej postielky, ktora ma enormne rozmery, bola tam uplne stratena 🙂 dakujem za odpoved, cloveka potesi ze aj iny ma ten isty problem :D :D :D