Ako prikryť dieťa?

alexandra28
5. okt 2014

Ahojte mamičky. Máme taký problém. Začínajú nám chladnejšie noci a náš drobček nechce byť prikrytý. Pokiaľ nechodil dávali sme ho do spacieho vaku ale teraz sa to nedá. Pred spaním tancuje a behá po postieľke čo v spacom vaku nemôže. Keď ho prídem zakryť keď už zaspinka (zaspáva totiž sám) tak sa zobudí alebo je do 10 minút rozkopaný. No keď ho chcem prikryť znovu tak už spinka na paplone a ja už musím vziať druhý paplonik. Chcela som naň našiť uška a na obliečku gombíky ale nepôjde to lebo malý sa celú noc točí po postieľke. Keď sa v noci zobudím tak ho opäť prikrývam ale málo kedy sa mi podarí vytiahnuť niektorý z paplonikov z pod neho takže opäť siaham po deke alebo nejakej prikrývke. Pre istotu mu obliekam pančušky body a pyžamko ale keď príde zima neviem či to bude stačiť. Jasné budem aj topiť ale predsa keď človek spí tak mu je chladnejšie. Budím sa dosť často v noci len pre to aby som ho skontrolovala či nemá studené ručičky a zakaždým ho prikrývam. Ďakujem za každú vašu skúsenosť.

brumka
6. okt 2014

@yanni nemyslela som tak klimu al e ze chlad je nebezpecny z klimy, muz ju neznesie lebo ma problem s trojklannym nervom a maly ofuk mu staci aby ho seklo

yanni
6. okt 2014

@brumka no ved aj ja myslim klimatizaciu. Mne napr. vobec nic nerobi. Ale viem, ze ked je horuco a idem niekde na shoppingy, tam je automaticky klimatizacia, tak mam v kabelke tenky svetrik. A ziadny problem. 😉
Ale zase su ludia, ktorych ofukne vonku len slaby vetrik a uz su chori. Kazdy sme iny.

marionmarion
6. okt 2014

@simca06022011 ano, vypina sa kurenie, nie na celu noc, ale vypina sa, bezne mame v noci 3-4 hodiny studene radiatory a predstav si v noci nam netecie ani tepla voda, dokonca ani vlazna. Barak mame nezatepleny, a byvame hned na prvom poschodi, cize zima ide aj odspodu, nie je izolacie od prizemia, takisto nemame plastove okna. Neraz som sa minulu zimu zobudzala ze ma triaslo od zimy aj pod hrubym paplonom a ked som zatvarala okno, naschval som sa pozrela kolko mame stupnov. Takze mudre recicky si mozes nechat, teplomer dokazem odcitat aj bez tvojej pomoci 😉

marionmarion
6. okt 2014

@yanni neviem od akeho veku to dieta dokaze, ale moje je na to este asi male ( 2,5 roka) a bezne mava uplne ladove ruky, nohy, krize, ked ho zakryvam...keby som necitila ze je studeny, tak to neriesim, tiez dieta zbytocne nebabusim, ked netreba...

yanni
6. okt 2014

@marionmarion neviem ti povedat. Ono je to individualne ako vsetko. Nas krpcek zacal stahovat paplon na seba ked mal tri roky. Teraz ma 4,5. a 8 rocny velkac to ma uplne v pazi. Ale ten je nejaky "iny", tomu je furt teplo. Behal by stale len v tricku a kratasoch. Uz to neriesim. Pokym nie su tze stale alebo casto chori, tak uz sa nad tym ani nezamyslam. darmo hovorim, daj si ciapku, natiahni si ponozky.... 😠

zuzkat1
6. okt 2014

@jankastubka 22st a davas pancuchy...Ved vonku je menej a ja som este pancuchy nedala ani tej pol rocnej... Ved sa upiekla

marionmarion
6. okt 2014

@yanni u nas to iste, maly neznasa ponozky aj papuce, beha nonstop bosi po studenej podlahe, nohy ladove, ale uplne, ze ja som si uz necitila nai prsty, ale jemu je to jedno..a ked mu aj nahodou obcas tie ponozky dam o pat minut ich najdem niekde smarene do kuta 😀 ciapky detto, rukavice som skusila raz a na dasiu zimu som uz dalsie ani nekupovala 😀 uz to prilis neriesim, kedze chory nebyva, tak snad mu to ozaj nevadi...a budem strasne rada ak sa nauci zakryvat sa sam, konecne sa vyspim 😉

tichanska1
6. okt 2014

A isto nevie chodiť v spacom vaku, náš sa v ňom v pohode prechádza v postieľke a vie si ho aj vyzliecť keď chce a to má rok a mesiac presne ako tvoj malinký.

jankastubka
6. okt 2014

@zuzkat1 no ked ma tenke teplaciky a cely den sedi na studenej zemi tak dam. Je ine ked vonku sedi v kociku a nie na zemi.
Ja by som najradsej nedavala, ale ked mne je zima na nohy bez papuc, tak ako musi byt jej.

zuzkat1
6. okt 2014

@jankastubka ja dam pod nu deku...papuce nenosim ani ja ani dcerka..ale my sme dost horkokrvne

tortelinka
6. okt 2014

@alexandra28 podľa mňa ho moc obliekaš, nikdy ma nenapadlo obliecť niečo iné ako pyžamo, už vôbec nie pančuchy a body k tomu 😕 tak spávajú decká u nás v škôlke, akurát s rozdielom že spávajú vonku 🙂

egiginka
6. okt 2014

@alexandra28 ... kupit, alebo na spacom vaku usit nohy, spravit z toho overal a chodidlo nechat take vyhrnovacie,. ked bude chodit tak vyhrnute a ked zaspi, tak len zahrnies a bude mat nozku prikrytu;)...

zuzankasm
6. okt 2014

Pančuchy,body a pyzamo ? Preboha a vonku mu co obliekas ?

egiginka
6. okt 2014

@alexandra28 ... respektive ani netreba usit nohy, len rozparat spodok ten spravit bud na zips, alebo vyhrnovaci na gombik, gombiky. 🙂

michaela80
6. okt 2014

@alexandra28 nasas ma vyse 4 roky a spinka tielkove bodynko, pyzamko a ponozky.. kym zaspi staihne ponozky a spi komplet odkryta...tiez ju zakryvame kadecim kedze spi aj na paplone a toci sa po celej posteli.. teraz spala u nasich s mamou na posteli a mama vravela ze ked ju nezakryla aspon 50 x tak ani raz..ze vkuse sa odkope ..a jej to nevadi absolutne... uz to neriesim... dokonca ked sme ju v noci odpienkovali tak sa sem tam pocikala.. a ani na to sa nezobudila... dalej si spokojne spala v mokrom pyzame..to len boli nervy stale ju kontrolovat ci nahodou nebola nehoda...

monkovec
6. okt 2014

my v spálni skoro nikdy nekúrime ani v zime len keď je riadna zima aj to len pred spánkom a na noc vypneme aby sa dalo v izbe dýchať a Šimon spí v bodýčku, tenké tepláčiky a žiadne ponožky ani ja by som ich nezniesla na spánok.

kykuska
6. okt 2014

...pancusky by som asi väčšim detom nedavala🙂)nasi sa tiez odkryvaju, ale len tak sa naucia ze ked im bude zima tak sa sam prikryje, neviem aku mavate zimu ale kedysi boli doby v dreveniciach a deti nepomrzli, ked sa drobec odkope tak ho prikry, ale podla mna sa nic nestane ak to nebude zakazdym v noci...

siska53
6. okt 2014

@jankastubka aj mne je zima.bez papuc..no moji najradsej behau len v ponozkach..tak ich vkuse "buzerujeme"..
Ale nocne prikryvanie neriesim uz..aj ja som sa odkopavala a teraz sa skor babusim.🙂
Onak ked si spomeniem na moju au-pairsku rodinu..pani aj mala rano na studenej dlazbe bose, tusim mali na pyzame zupan a dakedy ani ten a ja v pyzame po vylezeni postele na sebe este sveter,ponozky a teplaky.
Ta ich mala nikdy nebola chora,resp.vynimocne..

Ja som akurat davala detom,kym sa plazili na body a teplaciky dake letne nphavice na traky alebo svetrik (aby mali chranenu hrud a brusko). Ale ked zacali lozit,tak uz mali len body a teplaky v chladnych mesiacoch. My mame byt na zapadnu stranu,takze mame vseobecne teplejsie,no parkety byvaju chladne tak ci tak. A zas otuzovat sa tiez trochu musia. Syn je este ak horkokrvny,lahko sa spoti.

jankastubka
6. okt 2014

@zuzkat1 no moja mi na deke nevydrzi sediet zial. Ale uz dufam coskoro zacne chodit tak bude menej v kontakte s podlahou.

alexandra28
autor
6. okt 2014

Baby všetkým vám ďakujem za názor. Tak asi ho necham spinkať tak ako spinka doteraz, bez toho aby som k nemu vstávala. Totišto ja som veľky zmrzľuch a aj v lete spím prikrytá až po uši a asi preto chodím prikrývať aj malého. Ale ak ho neprikryjem je studený ako taká žaba. Ešte raz ďakujem pekne všetkým.

zuzkat1
6. okt 2014

@jankastubka tak moja este nelozi ale pancuchy doma nedam ani potom... Ja si to neviem predstavit ale ja doma v zime v lete len v tielku a tenuckych nohaviciach...a furt mi je teplo...

najpaplon
6. okt 2014

@alexandra28 Dobrý deň, je normálne, že deti sa v klasických prikrývkach často odkrývajú, pretože je im teplo. Odkrývanie ako také nie je dobré, pretože pre organizmus nastáva teplotný šok, nevraviac o tom, že sa takto opakuje viackrát počas noci..... Naša lôžkovina tento problém úspešne rieši, pretože má termoregulačné vlastnosti. Vďaka technológii Outlast dokáže odobrať vzniknuté teplo a v príp. potreby ho vracia späť = pod ňou nikomu nebude ani horúco ani zima, ale proste akurát. Navyše má laboratórnymi testami potvrdené antibakteriálne účinky vďaka zatkanému striebru v tvare šachovnice a preto je vhodná aj pre alergikov a astmatikov. Od kedy ju používa moja 4. ročná dcérka už nebýva skoro vôbec odkopaná. Vankúš je navyše ortopedický z tzv. lenivej peny a prispôsobí sa tvaru hlavy aj krčnej chrbtice. Nech sa páči skúste nakuknúť do nášho fotoblogu.

dendy1
23. okt 2014

@alexandra28 @katarinamarkova 🙂 pancusky, body a pyzamko.....tam je problém...je mu teplo.
my máme v izbe okolo 20 a malá tiež nie je zakrytá....ja po uši a ona ma poprosí či si môže "vybrať " nožičky 😀
neznesie ani ponožky. len pyžamo na holom tele. aj to niekedy vyťahuje nohavice nad kolená 🙂
Príliš ho na noc obliekaš, je mu teplo.