Ako prinútiť batoľa k aktivite?

julinka25
13. mar 2009

Ahojte maminky.
mam skoro 13 mesacnu dcerku a doteraz sa mi sama neposadila, nepostavila, neprevrati sa mi v noci z chrbatika na brusko a naopak,ale musime ju obracat, pri kazdej poradni som to spominala nasej pediatricke, no ona skonstatovala, ze je tazka, preto to nerobi, teraz vazi 12 kil.
Viete mi prosim poradit ako ju naucit, resp. prinutit nejakej aktivite, ked jej ukazujem ako sa napr. v postielke ma posadit alebo postavit, chyti taku zlost, a rev ze mi je luto ju dlhsie trapit. ☹
Mate aj vy nejaku podobnu skusenost?Za kazdu radu velmi pekne dakujem.

lilyk
13. mar 2009

ja by som skusila neurologicku, ta urcite lepsie zhodi Saskin stav ako pediatricka.
inac moja kolegyna ma niekoho v rodine, kde maju chlapceka 2 rocneho, nechodi, nechce sa mu, pohodlny, lebo ho vsade nosia...tak nema potrebu.

sirinka
13. mar 2009

julinka tiez by som sla na neurologiu...to uz je trochu pridlho, ze sa ani neprevracia...

pietra
14. mar 2009

julinka, to je zvlastne, ze vas pediatricka neposlala este k neurologovi. Mam kamosku, co ma synceka o 1,5 mesiaca starsieho od mojej a tusim od 5. mesiacov chodia pravidelne cvicit a su sledovani u neurologa. Maly im zacal aj neskoro hlavicku zdvihat, vsetko robi oneskorene. Len pred nedavnom sa naucil sam posadit, nepostavi sa sam, nechodi, ...
ja byt tebou, tak si vyziadam vysetrenie u neurologa, lebo 12kg nie je zas az tak vela, aby dietatko prestalo byt pohyblive

adulenka
14. mar 2009

ahoj julinka ja by som ti tiez poradila neurologa mi mame podobny problem moj syn ma 15mesiacov a este sa sam neposadi a vsetko mu ide pomaly vo vyvoji este sam nechodi iba za jednu ruku nevie sa este udrzat na miestea asi pred mesiacom zacal chodit po4,aj sme cvicili vojtovku a pravidelne od 4mesiacov chodime na neurologiu a nemyslim ze ma az taku velku vahu urcite skuste toho neurologa

julinka25
autor
14. mar 2009

Ahojte maminky, velmi pekne dakujem za vsetky odpovede, tiez som sa pytala na toho neurologa, no ale nasa Saska pekne chodi sama, tak nasa lekarka povedala, ze ma vyvoj spravny, vtip je len v tom,ze ju musime na zem postavit a ona uz kraca, pekne ide sama bez opory, vie sama zist z postele a to tak, ze kej ju dame na brusko tak sa posuva smerom ku kraju postele a krasne si zide dole a kraca.len ide o to, ze sama nema snahu aby sa napr. sama otocila na brusko, alebo sa sama posadila, u nas je aj ten problem, ze sme nechodili po styroch, urobila som asi chybu, ked bola mänsia mala som je dlhsie nechavat na brusku, lenze ona neznasala tuto polohu, teraz napr. miluje spat na brusku.

other_side
14. mar 2009

julinka, ja si to neviem celkom dobre predstavit.. takze pekne chodi.. ale nic ine sa jej moc ani nechce ucit... no tak je to potvorka leniva 😉 tak ju rano nevyberaj z postielky, skus ako dlho by to vydrzala tam lezat, len tak bez pohybu.. otocenia.. a ty sa tvar akoby nic 🙂 sama musi na to prist ze ten pohyb potrebuje, ze nemozete robit vsetko za nu.. teda pokial je to len o tej lenivosti 😅

julinka25
autor
14. mar 2009

other_side...presne tak, sama pekne chodi, ale len ked ju postavime na zem, viem, znie to cudne a nepredstavitelne, no unas to tak funguje 😝 🙂 Uz som to skusala milion krat ju tak dlhsie nechat, no ona dovtedy bude kricat, kym to nevzdam a yberiem ju odtial, ukazujem jej stale pri kazdom zobudeni ako sa ma dvihat, len neviem, ci jej to ukazujem spravne...neviete mi nahodou poradit, ci neexistuju nejake obrazky alebo video ako dietatko ucit sa zdvihat a pod.?

trixi
14. mar 2009

julinka, nemyslim si, ze si urobila chybu. Nas Matej tiez nelozil a mierne naznaky lozenia zacinaju u neho v tychto dnoch. Pri polohe na brusku dostaval hystericke zachvaty, tak som ho netrapila. Tiez pekne chodi, posadita sa posadi a aj sa sam postavi. Teraz zacina spavat na brusku, skor na styroch s vystrcenou prdelkou. Teraz je vela deti, ktore preskocia lezenie.

other_side
14. mar 2009

mozno skuste kupit vasiu babiku, ktora bude ohybat nozicky aj v kolienkach, ohybat sa v trupe, otacat hlavickou a tak podobne.. taku nejaku pevnu a zaroven ohybnu.. na nej jej to skus ukazat a povzbud ju aby to skusila s nou 😉 inac ma nic lepsie nenapada 🙂 ale to je sranda ze kafre na nejake vstavanie a pritom pekne chodi, to je dobre znamenie ze ju nic neboli, a ty sama si myslis ze sa jej len nechce? 😅

julinka25
autor
15. mar 2009

Ahojte maminky.Vsetky ste zlate, velmi pekne vam dakujem 🙂
Other_side dobry napad s tou babikou, jednu taku mam, to este ja som sa snou hrala, je taka ohybnejsia, tak vyskusame co to spravi, inak dnes sme si povedali ze ju nezdvihneme ked lezala na chrbatiku, no ste mali vidiet ten zalostny pohlad, ale pekne som jej ukazala, ako sa ma prevratit na brusko, raz, druhykrat sa pozlostila a potom sa uz aj tesila, ked som jej tukla do ritky, hned sa zacala pretacat a potom sup dole z postele, takze si myslim,ze to chce len cas a kooooooopec trpezlivosti 🙂 😝
Môj nazor je taky, ze sa jej asi fakt nechce, lebo je zvyknuta, ze ked troska zamrnci, hned sa jej vyhovie, ale tiez si myslim, ze to bude dobre.Pytala som sa este mojej mamci aka som bola ja, ked som bola mala, tak vravela, ze moc si toho nepamäta, len ze vie, ze som zacala neskorsie chodit, ked som mala rok, este som ani poriadne sama nevedela stat a naopak moj brat ten chodil ako 9 mesacny.Nasa Saska zacala chodit sama ked mala presne 11 mesiacov 🙂 Takze to bude asi nejaky mix genov 😀

lienka79
15. mar 2009

Podla mna vas mala pediatricka poslat na neurologicke vysetrenie...urcite je mala ok...ale mozno by va,m poradila nejake cviky,alebo proste nieco..alebo pre istotu..lebo 13m dietatko by sa malo pretacat v pohode...a nemyslim,ze je to vahou,pretoze kamoskina mala v 15m vazila 13.5 kila a zacala chodit akor,ako moj astpel..
Kazde dieta je individualne..to je faktrt...ale aj tak si myslim,ze to mala vasa pedina konzultovat s neurologom..
A skuste aj vy nieco preto urobit..trosklu ju potrapit,nech sa snazi a neulahcovat....teda v pripade,ze neurolog potvrdi,ze je to len "lenivostou" 😉

sirinka
15. mar 2009

julinka tak sa skus opytat na rehabilitaciu, tam by ti poradili ako s malou cvicit a podporovat u nej tuzbu po pohybe...
ale aj tak je zvlastne, ze sa jej vobec neche sadnut si a tak, pre klud duse, by som navstivila aj toho neurologa.

nasa tiez zacala so vsetkym neskoro...az v 8. mesiaci sa zacala prevalovat, ale potom uz do roka vedela vsetko, sadat si, lozit a v roku zacala chodit...

riskokatka1
15. mar 2009

julinka,nechapem,preco vas este pediatricka neposlala na neurologiu.Treba tam ist co najskor,aby sa nieco nezanedbalo,drzim palce 😉

standu
17. mar 2009

pridavam sa julinka, urcite nech ju pozrie neurolog..odporucila by som cvicit, take nieco jednoduche na fitlopte napr, ale urcite po rehab instruktazi