Ako prinútiť dieťa ostať v posteli a spať tam?

kalamity
12. sep 2009

Ahojte mamicky. Chcela by som vas poprosit o radu. Mojho 2-rocneho syna chcem uz davat spat do velkej postele, nie do postielky. Lenze mame OBROVSKY problem - maly totiz odmieta zostat lezat v posteli a akonahle sa od neho vzdialim, zdrhne z nej a v izbe si zacne velku robit velku zabavu. Ak v posteli aj ostane, tak v nej nevie bez pohnutia lezat, ale sa vrti, nema sekundu pokoja a robi v nej kraviny.... A tak nam obedne zaspavanie trva cca. hodinu, niekdy aj viac a obcas sa dokonca nezaobide bez buchnutia po zadku. Poradte mi, prosim, ako maleho naucit, ze v posteli sa pokojne lezi a spi a nesluzi na zabavu? Dakujem!

len.petra
12. sep 2009

Skus mu precitat rozpravku a snad sa natolko ukludni, ze zaspinka 😉 a uz sa mu nebude chciet pobehovat po izbe

ivusa82
12. sep 2009

kalamity...skusala si dat mu do postielky macika..pripadne jeho oblubenu hracku...ze budu spolu spinkat,,ze musi byt tisko..lebo macko sa zobudi...alebo take nieco?? my este nemame vlastnu postel,,tak nemam skusenost,,toto ma napadlo 🙂

evka
13. sep 2009

ahojky pridavam sa k teme len ja mam trosku iny problem mala mi nechce byt v kociku a ma 3 mesiace neviem co by som na nu vymyslela a takto sa nikde nepohnem hlavne ked musim tu starsiu zaviest do skoly ,keby bolo teplo tak ju dam na ruky ale ked je zima no neviem ,poraditemi ako na nu ? 😅

atrami
13. sep 2009

kalamity,
najstarší syn poobede nespával od 1,5 roka a prostredný od 2 rokov. Nechávala som ich tak. Ani v školke s tým nemali učiteľky problém. Nechali ho v herni a nakoniec zistil, že je tam sám a nudí sa, tak si išiel ľahnúť. Najstarší syn nikdy v školke nespal, len ležal. Teraz je už školák a chodí spať podľa svojej potreby. O 21:00 sa oloží spať sám.Ak mu spánok nechýba, tak syna nechaj tak. Každé dieťa má inú potrebu spánku.

evka,
ak máš možnosť otoč malú tvárou v smere jazdy, možno ju zaujíma, čo sa deje naookolo. Alebo skús babyvak.

mkr
13. sep 2009

včera jsme byli u tchýně a malá spala v cizí postýlce, takže jsem tam s ní zůstala hladila jí a zpívala, zkus něco podobného, ale nenechávala bych malého bez spaní, takhle malé děti ještě spánek potřebují

pralinkan
13. sep 2009

kalamity, mé malé to také trvá než usne a to i večer. vždy když má jít spinkat, trvá jí to cca hodinku než konečně usne. nechávám ji tak, protože pohádka ani hlazení nepomáhalo a vím, že se vždy po max hodince ukolíbe 🙂 prostě si jí nevšímám po tom, co ji uložím a dám pusinku na dobrou noc 🙂

bublinkajasminka
13. sep 2009

my sme učili dcérku zaspávať samu ked mala 6 týždňov a odvtedy to klop-klop funguje..niekedy nezaspí hned ak nie je unavená, pohrá sa a potom sa uloží 😔

dididi30
13. sep 2009

ahojte, my sme dcerku naucili na velku postel az ked sa narodil maly 😀 do v tedy spavala s nami, postielka jej nic nehovorila 😅
syn ten tiez spi s nami, postielka je na neozehlene pradlo 😖 😅 ale tiez by som ho na nu rada naucila, velka postel je v nedohladne 😎 🙂
ale co by som dala za to keby sa naucil v postielke spat, nemusela by som pri nom pri zaspavani lezat 😒

ako vam je dobreeee 😵

dukie
13. sep 2009

Taky bych potřebovala s tímhle poradit. Malej nikdy nechtěl být v postýlce (snad jen první 3 týdny to docela šlo), se spaním (usínáním) jsme měli naprosto všechno špatně, ale to bylo věcí jeho vývoje, to sem nepatří. Výsledek je ten, že spí s náma (jedině tak se v noci hodinu co hodinu nebudí a nepláče...), a to ho ještě večer (i během dne) musíme uspávat tak, že všechno v bytě povypínáme, zhasnem a lehnem si s ním. Když je unavenej, tak do 5 minut spinká, jindy to trvá třeba i 30 minut... 😕 Už jsme si zvykli, ale je nám jasný, že to není v pořádku, že by se měl jednak naučit usínat sám... druhak spát ve své postýlce (upřímně... nejsem náročná, stačilo by mi to druhý...). No ale co už naděláme... jak na to, to tedy nevím. Navíc se v noci děsně vrtí, takže v postýlce naráží neustále do šprušlí... někdy nám připadne, že i naše manželská postel je mu malá. 😀

Takže jestli má někdo nějakou spásnou myšlenku, co s tím... budu jen ráda. 😵

nety
13. sep 2009

Kalamity,mám se svoji dvouletou princeznou stejný problém.Vyleze z postele a bud buší do dvěří a vzteká se,nebo si v pokojíčku hraje.Pokud si hraje,většinou ji nechám být a ona si někde ustele,s oblibou si vytahá peřinky na zem a tam se uloží.Toto je ale ten lepší případ,což se stává málokdy.Většinou řve tak dlouho,než si za ni jdeme lehnout(a to nespinká v pokojíčku sama,ale se ségrou).
Starší dcerka s námi spala do tří let,takže tomu dávám ještě čas.

jahodka11
14. sep 2009

kalamity, nas maly spi zatial v postielke presne kvoli tomu, co tu pises, ale zaspava vzdy s nejakou hrackou, sa ukludni, hra sa a zaspinka...skus nejaku hracku, popripade knizku, nech si akoze cita sam...aj to zabera 🙂
evka-skus kupit manducu, vela mamiciek si to pochvaluje, ja s nou skusenost nemam, mozno, ked budem mat druhe a nebude sa mi chciet vsade trepat kocik 🙂

sakura77
14. sep 2009

no u nas je to to iste,aj ked uz lepsie
maly od 6-tich tyzdnov zaspaval sam v postielke,nepotreboval ziadne "ceremonie"proste sa zhaslo dostal pusu a spal-krasne to fungovalo-kym sme ho nedali do velkej postele-to vybehoval z nej,hral sa,potom prisiel ze chce cikat,ze sa chce napit a polubkat ocina,maminu-no proste tristo dovodov aby mohol "zdrhnut"-trvalo to snad aj dva mesiace,a veru som mala nervicky na franforce,ale postupne to robil menej a menej,teraz sme skoncili na postupe-precitam rozpravku-hned po precitani vyleti jak raketa za tatinkom dat pusu,ulozim ho,aasi tak minut sa chce drzat za ruku(teda chcel by aj dlhsie,ale nenatahujem to) a potom konecne zaspi.no nie je to taky veget ako predtym,ale oproti tomu dvojmesacnemu labzovaniu uz pokrok-a tiez si pyta oblubene auticko a drzi si ho celu noc-co predtym nepotreboval nic

lada82
14. sep 2009

ahoj Kalamity - nas maly opustil postylku v roce a pul, aby ji uvolnil miminku - s usnutim silene problemy. Pribehl za nami treba 30x... hral si tam, skakal, plakal, vriskal... pohadky cteme vzdy, to nepomaha... plysaku ma mraky- nepomaha... nakonec jsme to vyresili - prestal chodit odpoledne spat a vecer usne unavou pri te pohadce cca okolo 20.h... a je klid... zadne sceny, zadny plac

veronikap
14. sep 2009

u nás zabralo vysvetľovanie, že každý má na spinkanie svoju postieľku.. nevravím, že to zabralo hneď, ale aj keď prišla v noci za nami, tak sme s ňou pekne išli späť do jej izbičky a stále dokola sme jej vysvetľovali, že ona má svoju postieľku a mamina s ocinom svoju.. a že za nami do postele môže prísť, až keď bude vonku svetlo..
začali sme s tým keď mala cca rok a pol... netvrdím, že ako ľahne tak spí, ale keď je už čas ísť spať, tak si ľahne, zažne si lampičku, číta knižku alebo na iPod-e si pozrie obľúbenú rozprávku a keď povieme, že je už neskoro, tak to odloží, zhasne a ležká až kým nezaspí...
viem, že takto to vyznieva veľmi jednoducho, ale "oddreli" sme si svoje... najdôležitejšie je nepoľaviť.. lebo raz to vzdáte a ste zase na začiatku...
rovnako sme ju učili aj samú zaspávať.. predtým bola zvyknutá, že bol vždy niekto pri nej... vybehla z izby možno aj 30x, ale vždy sme jej vysvetlili, že už treba ísť spinkať a že sme hneď vedľa keby niečo potrebovala

draga
14. sep 2009

kalamity...u nás hodně podobné...v malé postýlce usnul krásně sám, ale ve velké musím být u usínání s ním...vyprávíme si co jsme dělali a co budeme dělat a cca do těch 20minut usne...odpo i večer...dokonce po obědě usíná líp jak pak večer 😎

katcok
29. jan 2010

odporúčam prečítať si knižku koncept kontinua, možno Vám to osvetlí prečo deti nechcú byť v posteli alebo v postieľke sami :o)

jankapiknova
29. jan 2010

myslim ze to je aj zvyk,nas spava tiez s nami,postielku sme zlikvidovali.Šimonko zaspaval v postielke ked bol maličky ale mama leniva,davala si ho nad ranom pri seba a pomalicky sa to posuvalo,skor a skor chcel ist za nami,az nakoniec bolo okolo 23.00 a uz bol pri nas a prisiel den ze tam uz nezaspal vobec. Myslim ze to je len a len moja chyba ze tam nespava 😒 , uvidime ked mu kupime postel 😕

ria80
29. jan 2010

Mám pocit,že se to tady trochu odklonilo.Původně to bylo o tom,že dítěti nedělá problém být samo v postýlce a usnout.Ale jak ho tam udržet,když vyleze a jde si hrát?
Taky už na to začínám myslet,jak to budem dělat.ted je v postýlce,tam si povykládá se zvířatama,zaspívá si a usne.Ale když bude ve velké posteli,už vidím,jak si vyleze a jde si hrát.Co pak?

lante
29. jan 2010

Ja som sa tiež toho obávala tak sme kúpili takúto posteľ:

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/1007...

takto sme ju dali

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

a je to v podstate ako postieľka len véééliká. Ale základom je, aby vôbec dieťatko spávalo samo v postieľke.
Aj Vili sa niekedy dlho hrá, a cez deň ak do pol hodiny nezaspí tak ho vyberiem a ide spať až večer.
Niektoré detičky spávajú menej iné viac.

No a k tomu prinúteniu. Buď by som ho nedala cez deň spať, aby bol večer úúúplne grogy, alebo ak tým nikoho neruší, tak nech si behá....snáď potom nezaspí na podlahe ale si ľahne do postele 😀

ria80
29. jan 2010

Lante,a jak je ta ohrádka vysoká?A on se od té zdi neodšoupne,když se snaží?

ria80
29. jan 2010

Ale líbí se mi to

jankapiknova
30. jan 2010

Ta postel je pekna ale je to v podstate vymena postielky za postielku, ked mi nechce spat uz v postielke tak nebude ani v tej vacsej, je to v podstate to iste 😉 .

lenulin
31. jan 2010

no tak my jsme měli problém že v postýlce se všude se bouchal a byla mu malá a stěhoval se k nám do postel jakmile zjistil že jsme v ložnici jak jsme mu dali velkou postel bylo nadšení a spinka v ní celou noc.Jen teď pár dní si usmyslel že nebude usínat vymýšlí kňučí a stupnuje se to včera už jsme ho uspávali 2hodiny já i manžel nepomohlo ani že dostal na zadek musela jsem čekat v pokoji než se konečně unavil když jsem odešla příšerný řev a za chvíli už skákal v obývaku už nevím co na něj vymyslet dřív jsem mu zpívala a do 15min usnul teď si zas něco umanul když začnu zpívat tak řve že tu nechce tak už moje nervi vypěnili má zavřené oči jakmile odejdu už vřeští dřív jsem odešla a usnul i sám

jankapiknova
31. jan 2010

lenulin - preto by som aj ja chcela kupit postel pre maleho,mozno sa mu zalubi a bude tiez spat celu noc v nej pekne, nebudem ho nutit tam spat ale postupne, vela detom sa rata ked nemaju postielku ale taku postel jak rodicia,su vytesene potom 😵

lienka43
31. jan 2010

lenulin - tak nam toto mala robila asi dva mesiace ☹ az sme si povedali dost, nastolili sme rezim precitat rozpravku, zhasnut a spat, prvy tyzden bol narocny ale su to asi dva mesiace a zaspava sama. Je pravda ze spime este v postielke cize nema kam ujst 🙂
My sme to museli uz utnut lebo to co ona kazdy vecer robila bolo neskutocne, nezaberalo nic...

domeenika
31. jan 2010

My mame taky isty problem.. Ja len dufam ze to pride vekom, ked bude ochotna dat si to vysvetlit. Mne neostava nic ine,len malu uplne uspat a pomaly sa vyparit. Lebo vazne nehrozi aby zaspala sama..

capy
31. jan 2010

my spavame na valendach od 6 mesiacov. oni proste neznasali mreze. a v pohode. vecer si s nim lazkam, za pat minut je nebohy a spi az do rana. niekedy sa zobudi, ze musi ist cikat, ale to sa vycika, lahne a nez ja vylejem serblik tak spinka. a starsi ten si ide v noci, ak mu treba, sam na zachod. ten je uz bez problemov 🙂

babulina
31. jan 2010

my sme teraz vo faze ucenia sa zaspavania samej v postielke vo svojej izbe, naprv sme pri nej sedavali potom sme sa posunuli o meter na vedlajsi gauc co je v izbe a teraz sedime v hale tak ze na nas vidi, chvilu sa tam hraje a potom si nakoniec lahne,
fazu zliezania sme riesili tak ze sme ju tam okamzite vratili, niekedy aj 15krat aj s krikom a placom, ale nakoniec pochopila po par dnoch ze ma ostat v postielke,
teraz zneuzivame babiku, kt ma v postielke, lebo mala dostala uloha starat sa o nu aby jej babika spinkala a nezobudila, celkom to dobre funguje, najprv ulozi babiku chvilu sa s nou sice hra, pusinkuje ju ale nakoniec si k nej lahne a zaspi, celkovy proces asi 20 minut, len este ako trupici sedime v hale na koberci, snad v najblizsich tyzdnoch sa nam podari zrusit aj to

berenika39
31. jan 2010

Ha...spřízněné duše🙂)))...nechápu to taky. Petr je super spáč, od malinka spal v postýlce, sám usínal, koupat, najíst,pomazlit, normálně se tam zavrtal s plyšákama a spal.
Spí ted jen po o, 2 hodiny a pak večer od 20.00 do cca 8.00. Bez probuzení, v klídku, max. napít.
Před měsícem jsme mu udělali velkou postel, v malé se mlátil o šprušle. Od té doby usínání děs běs.
Jen náznak,že odejdu, řev, okamžitě úprk,pláče děsně neštastně...přitom tu novou postýlku si zamiloval, má tam fototapetu opice, přes den si tam chodíme číst....prostě a jednoduše to ted dělám tak, že se k sobě přitulíme a počkám, až usne...deset,dvacet minut. Asi to potřebuje, nechat ho tam samotnýho nechci, fakt vidím, že natahuje a je smutnej.

capy
31. jan 2010

dneska zaspal sam ale o hodinu neskor 😅 😅 😅 ale nevadi