Ako riešiť, že dieťa nechce spávať zakryté?

dorry26
12. júl 2019

Ahojte maminky 🙂 prosim ako riesite ked Vam babatko nechce byt v spacom vaku a po chvile co je zakryta perinkou alebo dekou sa hned odkope? V dlhom pyzamku sa mi poti a rano vstavala cela mokra tak mava kratke. Mame 8m . Dakujem za rady

mariah0307
12. júl 2019

@dorry26 ahoj... My sme zakryvanie vzdali asi pred 5 mes... Akokolvek tvrdo spala mala a som ju zakryla, v momente sa odkope... Takze v zime body pod pyzamko a teraz podla toho jak moc je teplo.. uz neriešim... Ruky nohy ma teple 😃

arcticcode
12. júl 2019

Toto máme od začiatku. Proste sa odkope a potom keď trošku tuhšie zaspí, tak ho zákerne prikryjeme :D

dorry26
autor
12. júl 2019

:D presne az na to ze nasa aj ked tuhsie zaspi tak hned zacne nohami kopcovat vylozi si ich na perinu a spi

mariah0307
12. júl 2019

@dorry26 ano...tak...takze mu sme to vzdali :D.. svagrinami mi povedala ze jen deti vydrzali zakryte v 3rokoch, dalsej maly mal 4 a stale spi odkopany, tak neviem, uvidíme :D

pininka1
12. júl 2019

U nás to isté, nakoniec už ani v spacom vaku nechcela.byt, tiež sme to vzdali teraz v lete, v zime jej však dávam celé pyžamo dupackove.

bubbinaa
12. júl 2019

Dávaj napriek poteniu dlhé pyžamko, nemusíš zakrývať asi evidentne nechce byť zakrytá. To prejde keď trošku podrastie 🙂

siska25
12. júl 2019

@dorry26 dcera 7 rokov, od narodenia doteraz neznesie byt zakryta. Ak ju aj teraz prykrijem v momente je na paplone. Uz to vobec neriesim. V zime kurime trosku viac, v zime ma tielko a dlhe pyzamo, v lete podla teploty, bud len dlhe pyzamo alebo kratke. Najmladsi syn to iste. Prostedny ten zas miluje spat zakryty, vonku horucavy a on sa zakukli do paplona a spi.

bogierka
12. júl 2019

ako ak nie je vonku ani vo vnutri zima, tak ju proste nechajte tak. rano ked sa zobudi treba vyskusat, ci je tepla hlavne teda rucicky a nozicky a ak hej, tak to proste netreba riesit

st44
12. júl 2019

Aj moja mala bude mat 2 a tiez som to vzdala, zakryjem ju a o 10 sek sa otoci a paplonik ma pod sebou. Raz sa mi podarilo ju zakryt a spinkala zakryta skoro 2 hodiny. To bol asi rekord.

lucinka1988
12. júl 2019

@dorry26 môj maly to robí od narodenia, keď ho v noci prikryjem, hneď sa preberie a odkope, takze to neriešim, teraz spava v krátkom pyzamku bez ponožiek, stále otvorené okno, niekedy ma nás ranom chladnejšie nožičky, ale nie je chorý z toho a keď mu je lepšie odokrytemu, neriešim to..Aspoň môj maly nie je ten typ, čo by bol ticho, ak by mu niečo vadilo...Ma 15mesiacov.

larisalarisa
12. júl 2019

Môj má skoro tri a pol a doteraz sa vždy odkope. Už to ani neriešim 😀

siska53
12. júl 2019

@dorry26 jaj no.. este vo vaku chceli byt, edte ako tak,ale v lete som ich tam nedavala..
Ked sa odkopali, co uz.. chorí nebyvali..teraz maju 7 a 9r.a stalr sa odkopu.

lubik87
12. júl 2019

Naša 18 m rovnako , na spodok dávam ovčie runo neprikryvam už vôbec a má dlhý overal . V detskej je tak 20/ 21 stupňov

evittam
12. júl 2019

@bogierka Nemusi mat teplé ručičky ci nozicky. Skusa sa u malych deti vzdy na siji. 😉
@dorry26 Proste je jej teplo tak sa odkope. 8mesacne dieta uz nie je bábätko. Teplotu si dokaze regulovať.

lubik87
12. júl 2019

Naša 18 m rovnako , na spodok dávam ovčie runo neprikryvam už vôbec a má dlhý overal . V detskej je tak 20/ 21 stupňov

saja1
13. júl 2019

@dorry26 my sme na tom rovnako, 20 mesiacov. Neznesie nic, nedavam, je tepla. Urcite by som ju netrapila v lete dlhym pyzamkom aby sa spotila, ved z toho skor prechladne.

mon29
10. júl 2020

@dorry26 Moja dcerka ma 6 rokov a asi od 3 mesiacov sa nezakryva.. moze akokolvek tuho spat, ked ju prikryjem nestihnem z izby vyjst a uz je odokryta..

marcella6
10. júl 2020

Náš 10 mesačný tiež nechce byť zakrytý. Aj ponožky si stále dole dáva cez deň. Najspokojnejší je úplne nahý 😁
V noci ho stále zakrýval no i tak ho nájdem odkryteho...

dorry26
autor
11. júl 2020

Ja malej 20m davam kratke pyzamko na spanie a spava odokryta vobec nieje studena. Ano ked je viacej dni dazd alebo chladno tak jej dam dlhe gate ale neznesie ani ponozky ani perinu a ked chce sa zakryje aj sama. Nejako som to aj prestala riesit.