Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako riešite zlosť detí?

jana2210
8. nov 2012

ahojte maminky,chcem sa Vás spytat,ako riešite situaciu ked vas dieta capne,či jej akože vratite,či sa jej to paci,alebo to ignorujete???
Mám 16 mes.dcerku,ktorá je velmi zlostná ked jej nieco nedám,alebo sa jej nepodarí 😝 tak sa cápe sama,ale vyfasujem aj ja 😒
vadcinou to riesim tak,že si ju nevsímam ked sa hodí o zem alebo zmením temu na niečo iné!!robím spravne??dakujem 🙂

la_bambulka
8. nov 2012

@jana2210 ahoj 🙂 mam rovnaky problem a rovnako stare dieta 🙂
ked ho nieco nahneva, hodi sa o zem a bucha si celo o nu, ked sa to da, tak ho zoberiem a snazim sa zaujat ho niecim a hovorim mu, ze ho bude hlavicka boliet - ci to aj chape, neviem 🙂, niekedy si aj hryzie do rucky, co ma taku zlost a bije aj mna - tak nan trochu zvysim hlas, ze to boli aj jeho aj mna a rychlo hladam nieco, co ho zaujme ....
Ci robim spravne? Neviem, no robim co viem ...
🙂

zvedavamt
8. nov 2012

My sme si hadzanie o zem a ine srdky nevsimali a mame to osvedcene aj od kamosiek. Treba len vytrvat.
Ak bucha , hryzie a bije, to uz riesit treba. Nie nasilim vracat naspat,ale vysvetlovat, kym to pochopi, ze take veci sa nerobia. Ci by sa to jemu pacilo,keby mu to iny urobil a tak podobne. Ja odmala dcere prizvukujem, ze to co da ona, tak to sa jej aj vrati. Obcas poukazem na nejaky priklad,ked sa tak stane a postupne jej to dochadza a uz poucuje aj ona ine deti.
Drzim palce.
Skuste aj rady z tejto knizky
http://www.ulozto.cz/xWBJwdH/kevin-leman-8-knih...
je ich tam vicej o vztahoch,ale aj o detickach

saza007
8. nov 2012

Zlostenie ignorovat, ignorovat, ignorovat, pripadne zaujat niecim inym. Ak ta udrie (alebo pohryzie, atd), klaknut si k nej, chytit za ruky, pozriet do oci a velmi vazne a zretelne povedat - to sa nesmie/ bit sa nesmie.. atd... ziadne 'vratit naspat''
A hlavne pevne nervy, vela trpezlivost a vytrvat 😅

ivkarrbt
8. nov 2012

Ahojte aj moja mala ma 20mesiacov a robi tiez toto .Ked jej poveim nemozes pusti sa do revu a ide ma capnut sa vadim nanu a ked ma udrie robim sa ze placem 😀 a vravim jej ze to boli 😒 ale ona potom zbada a robi mi moje moje a hladka ma a ja jej potom vysvetlujem ze to nemoze ze to boli bibika .A s tym hadzanim na zem moj maly teraz uz 4rocny robil od malicka tak sme ho dali na postel alebo do postielky(aby sa neudrel) a nyvsimali si ho.ked som bola nedavno u psychologicky tiez mi toto radila ze si nevsimat vobec nepovolit ak place ze nieco nemoze vysvetlit ze preco a hlavne strucne ze nevysvetlovat litanie 🙂 a ze nepovolit lebo ze ako nahle povolim uz sa to bude robit stale ze ono zbada ze to funguje tak sa bude hadzat vzdy ale ak nepovolim po case pride nato ze to nepomaha a zacne s nicim inym 😀 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli