Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako rozprávajú vaše 16 mesačné deti?

14. máj 2020

Ahojte maminky chcem sa opýtať, ako rozprávajú vaše 16 mesačné detičky ?? Moja hovorí iba mama a baba, predtým vravela aj tato a dede ale teraz nič.Ked niečo nechce tak krúti hlavou že nechce ale nevraví k tomu že ne ne iba krúti hlavou a tak isto ak niečo chce tak krúti hlavou že ano ale zasa nepovie k tomu že ano.Alebo kýva papa ale nehovorí že papa. Ako ju motivovat aby začala trošku viac hovorit?

bagre
14. máj 2020

Normálne sa s ňou rozprávaj, spievaj, čitajte knižky, ukazuj, sem tam sa opýtaj keďže rozumie viac ako hovorí. Ale nič extra motivujúce nie je - treba to nechať na ňu 😊, ono to príde 😉

simona92101
14. máj 2020

Kamaratkin syn do 3 rokov povedal max 5 slov,kyval hlavou,rozumel vsetko ale nehovoril.nastupom do skolky sa do mesiaca vsetko zmenilo

mogaa
14. máj 2020

Dieťa musí dozrieť a samo musí mať potrebu sa dohovoriť, inak nepomôže nič....naša má skoro 2,5roka a tiež zrozumiteľna, ahoj, čau, mama, baba, dede, nejde, nechce, daj a pár ďaľších základných....ale inak len jej hatlaninka......bude ti vysvetlovať aj 5minut a zakončí to """ noooo"""keď chce zopakuje keď nechce neprinútiš ju...hlavné je že dieťa rozumie a má snahu sa dorozumieť, ostatné príde samo.....ak s plienkou, ukáže že potrebuje ísť už keď je pocikaná alebo pokakaná v plienke.....bez plienky byť nechce, nohavičky nechce - len plienku....

sunny8
14. máj 2020

Moja ma 2 roky hovorí vo vetách ale mám kamošky čo majú starsie deti jedna má 5 ročne dievčatko a nehovorí skoro nič do škôlky chodí a nezistili jej žiadnu vadu na logopedii ... 🤷 Je to na samotnom dieťati kedy dozreje a rozbehne sa

lavender21
14. máj 2020

Moja staršia rozpráva vo vetách od dvoch rokov, teraz má skoro tri. ešte nevie r a k, niekedy jej ťažko rozumieť. A ešte žijeme v ČR, rozpráva po slovensky, tak občas jej cudzí nerozumejú. Mladšia má 16 mesiacov, začala spájať dve slová dokopy: bojím auto, vie povedať mama, tato, baba, dedo, havo, papať, papala, tatala(kakala), vtáčik, bojím, auto, dobre, eviem (neviem), prepáč, ahoj, nic- keď sa jej opýtať čo robí 😀 stále ma prekvapí niečím novým. Ale to má všetko od sestry, ona v jej veku takto nerozprávala...

anastazia93
14. máj 2020

Ahoj. Dieťa v tomto veku je na 1 slovnej úrovni, preto je dobré hovoriť na dieťa len o úroveň vyššie ako je samo. Teda v tomto prípade 2 slovné. Viem že to nejde vždy, ale keď si čítate, snaž sa komentovať obrázky len 1-2 slovne. Komentuje čo robí ona, opäť len 1-2 slovné. Veľa robte zvuky. Aj citoslovcia a zvuky zvierat sa v tomto veku rátajú ako slová.
Niekedy jej daj na výber : chces čajík alebo vodičku?
Nech aspoň ukáže. Aj gestá sú v tomto veku veľmi dôležité. Sú to prediktory reči. (Najprv je gesto, potom slovo, potom spojenie gesta a gesta alebo gesta a slová až potom 2 slovné výpovede) .
Teda zhrnutie:
1. Hovor pomaly
2. Jedno až dvojslovne
3. Veľa čítajte
4.komentuj čo robí: (jeeeej. Bábika. Bac. Spadla.. aha. Havo., )
5. Neskôr dávaj výberové otázky.

veronice
14. máj 2020

Moja čoskoro 16m rovnako ako tvoja 😁 neriešim to. Pride jej čas 🙂 čítame si, spievame, rozprávame... Ved jej sa ten jazyk raz rozviaze keď bude na to pripravená 🙂 upokojujem sa tým ze síce nerozpráva ale rozumie všetko jasterica 😁 keď jej poviem nech uprace hračky alebo niečo prinesie alebo v knižke zvieratká všetky ukáže... Takze nechávam to na nu.

daganov
14. máj 2020

@mogaa to musí byť zlaté, ako vysvetľuje aj minút s zakončí to tým "noooo"

Tu začni písať odpoveď...

Odošli