Ako rýchlo prebaliť malého neposeda?

mirko06
21. máj 2007

ahojte maminy batoliat 🙂
tak ma napadlo začať diskusiu ohľadne nočnej mory môjho muža a to prebaľovanie nášho malého, ktoré mu dávam za trest 🙂
u nás to prebieha asi tak, že malého obidvaja musíme zabávať, ale akonáhle je na chrbátiku tak koniec sveta, hneď sa prevaľuje a snaží utiecť. tak mu musíme dať do ruky ovládač alebo mobil, ale aj to tvoríme rýchlostný rekord hraničiaci so zápisom do guinessovej knihy rekordov, lebo do 10 sekúnd musí mať plienku zapnutú, potom nepomáha ani mobil ani iné.
😀
tak ma zaujíma, aké triky používate pri prebaľovaní tých malých človiečikov vy. 🙂

matej911
19. apr 2010

no my použivame jedno razove plienky a jak mu mam utret ritulu

mychaella
22. apr 2010

Ahojte , my mame tiez tento problem, prebalovanie je u nas boj... tiez prebalujeme ako mamutka postojacky alebo za behu, ritku utierame ked stoji, alebo ked je velmi pokakany tak ho supnem do vane a vysprchujem ritulu tam sa drzi aked mu spievam tak si pri tom tancuje a potom uz len obliekam plienku a oblecko veeelmi rychlo. 🙂

matej911
22. apr 2010

no ja som mu dal dole plienku po stojačky a potom som ho lahol na postel a on si ritulu dal utriet ale plienku si ani za svet nechcel dat plienku po leziacky čudne 😕

matej911
22. apr 2010

mimi 198 ket vas proste prebije ja som sa rospraval s jednou mamičkou v parku a povedala my že mala tie iste problemy jak vy a ona to dieta neprebalila 10 min a potom plakal ze ma zaparenu ritulu a odvtedy ma pokoj

ludmilabb
22. apr 2010

my tiez bojujeme so zakladanim plienky, riesim to momentalne posediacky, lebo poleziacky nehrozi, nezabera ani krem do ruky, ani dialkove, jednoducho ked citi ze ide na chrbat reflexivne sa zvrtne ne brucho, samozrejme aj posediacky jaci kym jej plienku zalozim, mne by ani nevadilo ze sa vrti ale ten vreskot a nervacenie pri tom...paradoxne rychlejsie zalozim latkovku ako jednorazovku 😝

mychaella
22. apr 2010

u nas tiez poleziacky nehrozi, to je rev, vzpieranie a hotovo, u nas neplati to, ze ked mu plienku neprebalim tak bude zapareny, este je maly a aj tak to nechape a nastastie sa nezaparuje ak ho nemam kde prebalit a ma dlhsie plienku. takze pekne postojacky, niekedy mam pocit, ze to ma divne zapnute ale este sa neprecikal a zatial je to ok, teraz v lete budem ucit na nocnik tak uvidime a mozno by nebolo od veci vyskusat plienkove nohavicky co sa natahuju ako gatky, malo by to byt jednoduchsie ked dieta stoji ako mu zapinat plienku. tak popozeram ake maju a poskusam 🙂

yfca
18. júl 2010

Ahojte,
ja som pri prvom synovi nad tym nemusela vobec rozmyslat, on je take pokojne dieta... Ale druhy to vsetko zmenil 😉 Mne sa este necha prebalit vcelku bez problemov, aspon zvacsa, ale ked ho chce prebalit niketo iny (babky, tato), koniec sveta! Tak som nad tym fakt rozmyslala, cim to je, no a zhrnula som to na svojom blogu:
http://www.elefantino.sk/prebalovaci-boj/
Tak mozno niekomu daktory napad pomoze. Bola by som rada.
(Inak pouzivam tiez latkovky...)

moon1979
18. júl 2010

no moj maly ma 4 mesiace ale uz teraz zacina cvicit pri prebalovani - vykruca sa hore dole, staca ako paragraf a obcas robi aj mostiky. sice vydrzi kym ma mokru plienku v klude lezat, ale akonahle ho cpem do cistej, tak kym mu ju zalepim to je hotovy boj 🙂

sisaha
18. júl 2010

😀 , tento problem je asi vsade. U nas na chvilu zabera mobil na ktorom je pustena nejaka melodia - najnovsie stiahnute z youtube - gummibär - "cho ka ka o". To je u nas hit, na ktory neskutocne rada tancuje. Tak som si to stiahla do mobilu a pri prebalovani zapnem a do 10-15 sekund som hotova. 😅

lujza123
25. júl 2010

Postojacky alebo na rukach vyzlecem teplaky, plienku, ocistim ritku, nanesiem krem na par sekund polozim aby som zapla plienku ( jednou rukou pridrziavam malu druhou zapinam plienku)hracky, kremiky, obrusky do ruky zaberaju par sekund ked je rozospata, mobil zasadne nedavam.... mala nema este ani rok a uz jeden stihla znicit

lujza123
25. júl 2010

Skusala som neuspesne vsetky mozne finty, xsichtiky, nove hracky, melodie...........jedine co by mozno pomohlo by bolo magneticke body a zelezna podlozka 😀
Ale postojacky nam to uz ide velmi rychlo

matej911
4. okt 2010

@lujza123 ďakujem za typ vyskúšam ho prebaliť na rukách

lujza123
5. okt 2010

@matej911 este pomohlo oblepit stenu pri prebalovaku nalepkami zvieratiek...a robit ich zvuky...to ju na par sekund zabavi 😀

matej911
5. okt 2010

@lujza123 to sa dá aj odlepiť to ani newiem. a prebaliť na rukách nám nešlo lebo stále kopala nožičkami

aliska19
6. okt 2010

ja prebalujem momentálne na zemi na deke, lebo ked sme na posteli slečna sa rozbehne hned zliesť🙂)alebo si urobím copík vo vlasoch a hraá sa s ním kým ju prebalím:🙂)Taktiež ked je najohršie a nedarí sa používam tie naťahovacie nohavičkoé plienky..dávam ich aj ked spinká, lebo nepretečú ako obyčajné.

beru30
7. okt 2010

Ahojte,
ja mam tento problem odvtedy co sa zacal prevracat, zajtra ma 10 mesiacov a je to coraz horsie a horsie. Akonahle sa priblizim k prebalovaciemu pultu, tak sa hned dviha, pretaca a najnovsie zacal cuvat. Nepomaha ziadna normalna hracka, ani hudobna, ani spievanie a uz vobec nie nejake akoze usmernovanie 🙂 a skoro vzdy sa rozplace. Je to dost narocne, ale zatial som nenasla ziadny trik, tak snad z toho vyrastie. Uz teraz sa desim toho ako ho budem oducat od plienok 😒

pe
6. jún 2011

super, ze tu takato tema je a ze som si tu nasla nejake rady, musim to postupne poskusat, to moje lezuna neposedne len caka, kedy rozbalim plienku a v momente sa pretoci a uteka prec a casto aj s poriadne zakakanou ritkou... faktom je, ze si moc neviem predstavit to prebalovanie postojacky, lebo ja zakazdym davam aj kremik na zadocek a to sa postojacky dost zle, nie? aj vy davate stale krem, ci len ked vidite zacervenany zadocek?

emanka
6. jún 2011

@pe ja dávam stále krém a to má malá už 2 roky, je to prevencia proti zapareninám. A keď mala rok, tak tiež to bol horor pri prebaľovaní a ja blbá som ju vtedy naučila na dudel 😠 Len vtedy sa ukľudnila a vydržala ležať kým som ju prebalila. No ale potom už si pýtala dudel aj inokedy a nemohli sme sa ho zbaviť.
Takže, skúšajte baby čokoľvek, len nedávajte dudel 😒

pe
6. jún 2011

@emanka a co pouzivas aky kremik? no moja lucka dudel vobec nechce, takze musim naozaj vymyslat nieco ine, vacsinou ju zabavia tie najvacsie blbiny, cistiace obrusky, kadejake nadobky z kuchyne, ale furt to treba obmienat... strasny teror 🙂

16kristina02
6. jún 2011

Ahojte, u nás bol tiež problem s prebalovaním. Googlila som všelijake rady a pomoci ohladom prebalovania neposedov 😀 a par rad sa nám osvedčilo, dať na ručičky ponožky, alebo lyžičku do ruky, šišku zo stromu,... u nás najviac tie ponožky a lyžička pomaha 😉

emanka
6. jún 2011

@pe stále používam Nivea baby, od narodenia 😉

@16kristina02 tie ponožky sú super nápad, škoda, že som o tom nevedela skôr, to by Leu určite zaujalo 😉

zuzanocka11
8. jún 2011

@pe Ahoj,krém dávam stále a prebalujeme tak,ze si ho posadím na kolená,pod ním je bud uterák alebo podlozka jednorázová a pouzívame natahovacie nohavickové plienky z DM.malý medzitým pozerá rozprávku,alebo mu dám nieco do ruky,,,,,my sa takto prebalujeme uz pol roka,zvykol si a nevadí mu to.predtým to bola tragédia,vzdy mi utiekol,a posledná kvapka bola,ked s pokakanou ritkou sadol na nový gauc z brúsenej koze 😠 ale teraz je klud,prebalíme raz-dva,bez problémov.

lumimi
8. jún 2011

ja som na svojho neposedníka vymyslela minulý týžden fígel - vždy si zakusnem medzi zuby nejaku jeho hračku (tak aby som ju neoslintala) a on sa mi za nou natahuje a pritom nezdrhá preč a ja možem zapnut plienku, volakedy zaberalo spievanie ale prestalo, a občas zabere aj ked zakusnem do balička vreckoviek

zuzana315
13. jún 2011

@lumimi tak na tych vreckovkach som sa z chuti zasmiala, ked som si to predstavila 😀 u nas to vyzera tiez nejako podobne, no hotova psychiatria 😀

vierasab
13. jún 2011

Ahojte, práve niečo podobné riešim - my tomu hovoríme striptízové číslo, vždy keď dáme malú do pyžamka a do plienky tak sa vyzlečie - úplne celé a ociká postieľku, tak som sa rozhodla, že kúpim tie jednorázové plienkové nohavičky, čo môžeme dať malej postojačky, a nedá si ich len tak ľahko sama dole 🙂 no len aby nás neprekvapila 🙂 teraz som niekde na nete videla, že sú aj tie lídlacke toujours - 5tky nohavičkové, ale u nás som ich nikde nevidela, neviete náhodou kde ich môžem kúpiť?

miriiama
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bejbinka
15. aug 2013

U nas je to podobne - boj o zivot 🙂 Parkrat za den si to ulahcim tak, ze ju prebalujem, ked tutka z flasky, vtedy to ide uplne v pohodicke - cucka mlieko alebo kasu a to, ze ju prebalujem ju nezaujima. Ked sa ale pokaka, to uz je horsie, lebo treba prebalit hned 🙂

adriku
18. aug 2013

ja mám tiež čo robiť pri prebaľovaní s mojim malým športovcom 🙂 zatiaľ nemám žiaden trik ako na to, asi budem musieť vydržať do odplienkovania 🙂

moon1979
18. aug 2013

@adriku
@bejbinka
treba kúpiť "pants" plienky a je po probléme 🙂 navlečiete ako nohavičky a nemusíte sa báť, že ju zle nasadíte kedže sa dieťa neustále vrtí 🙂

bejbinka
18. aug 2013

@moon1979 vdaka za tip, s tymto nemam skusenosti...popozeram v obchode a budem musiet vyskusat...ja uz ked viem, ze ju mam prebalit, normalne mam z toho hruzu 😉 niekedy aj mangel asistuje, ale vacsinu dna som sama, takze sa trapime ako vieme same dve.