Ako rýchlo prebaliť malého neposeda?

mirko06
21. máj 2007

ahojte maminy batoliat 🙂
tak ma napadlo začať diskusiu ohľadne nočnej mory môjho muža a to prebaľovanie nášho malého, ktoré mu dávam za trest 🙂
u nás to prebieha asi tak, že malého obidvaja musíme zabávať, ale akonáhle je na chrbátiku tak koniec sveta, hneď sa prevaľuje a snaží utiecť. tak mu musíme dať do ruky ovládač alebo mobil, ale aj to tvoríme rýchlostný rekord hraničiaci so zápisom do guinessovej knihy rekordov, lebo do 10 sekúnd musí mať plienku zapnutú, potom nepomáha ani mobil ani iné.
😀
tak ma zaujíma, aké triky používate pri prebaľovaní tých malých človiečikov vy. 🙂

kitka123
21. máj 2007

No tak u nas to bylo neco podobneho okolo roka a ja jsem to dost rychle vzdala a zacala kupovat ine plenky, ty nohavickove co se nemusi zapinat na boku. Takze postojacky utru ritku, posadim na kolena a oblecu plenku a je to bez stresu

elliana
21. máj 2007

fuu, tak toto ma caka? Moja mala ma 8 mesiacov a uz teraz to je problem, najlepsie je ju prebalovat v kociku s popruhmy, nedvihne sa a ani pretocit sa nema kam

tinakul
22. máj 2007

ahojte,
no ja pri prebalovaní malej dám do ručičiek jej vlhké utierky na zadoček a ona mi počas prebalovania vytahuje a podáva 😉 a tak sa zamestná, že ju to aj baví a ani nezbadá, že ju prebalím... poprípade jej dám preštudovat krémik na ritku - samozrejme zatvorený - a to žužle alebo skúša otvárat 😉
No a po prebalení sa teší, že ona ide s plenkou do koša 😉 Takže to celé berie ako zábavu, lebo aj ona je pri tom zamestnaná 🙂

bibinka
22. máj 2007

aj môjho malého bavilo nosiť plienky do koša, mať v ruke mobil alebo ovládač. 🙂 ale len chvíľku. on sa začína prebaľovať sám, strhne si plienku a v momente mi ujde do inej izby. koniec koncov, už by ju vôbec nemal používať, ale čo už.tak ho začnem naháňať a keď ho "konečne" dolapím, tak ho musím prisadnúť, aby som ho opäť zabalila. no a keď okamžite nenatiahnem tepláky, tak je zase plienka dolu. 😀 ale na nočník ho nepresvedčím, posedí dve sekundy, akože už je hotový a fuk do hája. 😀 . ja verím, že z toho vyrastie, len kedy??? 😅

vikuska
22. máj 2007

ahojte,ja to robim podobne,drobec musi mat nieco v rukach,lebo ak nie tak ma hned ruky v "nebezpecnom naklade". 😀 Prevracat sa mi neprevracia,len obcas sa cely napne ako struna a v takej polohe sa dost tazko natiera zadocek ochrannym kremom,vtedy ho nusim posteklit aby sa uvolnil a tak uz dam plienku bez problemov. 🙂

wladka
22. máj 2007

baby, tie nohavickove mozu byt dobry napad!!! vdaka.. nam nepomoze uz nic. 🙄 . skusala som vseeeeetko mozne, ale 😒 nie a nie.. toto je nas najvacsi problem.. a mamka moja? ta sa len tesi, hovori, ze malinkej sa lubi byt rozbalena.. 😅 je to sice pekne, ale uz mi parkrat oznackovala koberce, podlahu, tak radsej ju zabalim.. 😀

a nocnik? sice je este malinka, ale ani nahodou.. asi sa jej nepaci 😅

mirko06
autor
22. máj 2007

no vidim, ze nie som sama 🙂
utierky a krem na zadocek mu do ruciciek radsej nedavam, lebo to ma raz-dva otvorene a sup do ust, ved tam to podla neho vsetko patri 🙂 a uz vobec nie spinavu plienku odniest do kosa, lebo by ju rozbalil a popozeral, co to tam je 🙂
tinakul: tak to ti gratulujem, ze to mas tak vyriesene 😉

mirko06
autor
22. máj 2007

kitka123: dik za tip, skusim a uvidime, ale je to dobry napad 🙂

leva
23. máj 2007

Ahoj aj mi toto momentalne prezivame.Boj o prebalenie je strasny.Neuveritelne ake su tie deti vrtke.Ked je mali pokakany uz viem co bude nasledovat,samozrejme musim mat vsetko po ruke,miesto toho ze sa kruti ako paragraf si zvikol hned ako ho rozbalim si chytat pindulaka,samozrejme ze ma rucku od kakania,nedajboze si ju ide dat do pusi,normalne si pripadam ako orol,striehnem po vsetkom co pri tom robi.Naraz utieram ritku,ruku,no proste ked ho zabalim,som rada ze huraaaa. 😀 😀

titkovamiriam
23. máj 2007

ja ked zbadam kaku,tak uz napustam vanicku a maly sa v nej po osprchovani vyblazni/aj 3razy za den /a potom sa prebaluje jedna radost. 😀

titkovamiriam
23. máj 2007

no a obcas sa podari aj serblik 😀 😀

leva
23. máj 2007

No teraz veru posledne som ho pod vodickou umyla a bolo fajn.

mirko06
autor
23. máj 2007

no hovorim, vdacna tema 😀

bejula
24. máj 2007

caute maminy 🙂 , pridavam sa k vam to prebalovanie predtym bolo super potom sa to pokazilo okolo roka, ze len po stojacky si dala plienku co moj muz z tooh bol hotovy, potom som to robila ako tinakul -pozdravujem- 🙂 az ked sa jej neobjavil krem v ustach a musela som jej ho rychlo vyberat samozrejme ze som vybrala vsetko a teraz peklo bud je ako struna alebo sa pretaca, takze ked nejde to tak ako chce mama musim ju dat ku stoliku pred TV najlepsie pocas reklamy a tak jej dam plienku, teraz viacmenj ju nechavam luftovat a davam ju na nocnik hocikedy, inac na nocniku my sedela od 6-7 mesiacov 🙂 odkedy vedela sediet.
vdacna tema 😉

liliandax
6. júl 2007

Ahojte maminy. My zazivame toto iste, co ste spominali, prebalovanie je u nas "zabava", ale nie pre mna 😀 Ak maleho omrzi mobil, ovladac, prip. vsetko co moze ochutnat tak mu zapnem vysavac. Maly je z neho hotovy a kym je on prekvapeny, ze co mu to pri posteli huci, ja mam dost casu ho prebalit 😎 Takze vysavac mame pre istotu furt na dosah.

maca793
14. júl 2007

to je mora!!!!!!!!!! 😀
kde sú tie zlaté časy, keď to všetko prebiehalo v kľude 😀
teraz je to o držku 😉
ja malej dám nejakú hračku do ruky aby sa zabavila, bez toho to nejde, lebo je razdva preč aj s holým zadkom. skúšame nočník, ide nám to super,hlavne ráno. 😵

ramzesa
14. júl 2007

Tak ja malu hned supnem do vane pod sprchu. Vanicku jej uz nejaky ten den nenapustam,lebo mi v nej nechce ani lezat, ani sediet 😠 . Tak stoji na protismykovej podlozke, super to vec. Chvilku si pobeha po posteli s holou ritulou a potom bojujeme pri baleni 😅 . Kremiky a tegliky zaujimave uz nie su. Chvilku sme sa skryvali za veeelku plastovu misku, ale aj to nas uz omrzelo. Musime sa obliekat v rychlosti a pocas pohybu 😕 . A ked nemusim, utierky ani nepouzivam, jeden cas fungovalo, ze som jej jednu dala na hranie, ale len pokial si nou nezacala aj ona utierat zadocek 😀 😀 😀 .
No a najnovsie nesedime ani v papamobile, ale krmime sa bud v priebehu tych dvoch minut,co v nom vydrzi alebo pocas pohybu 😠 . A z kociara mi tiez vyskakuje,ked nie je v pohybe, niekedy uz aj pocas jazdy. Mame velku vrtulu v zadocku 😅 .

ramzesa
14. júl 2007

A kremovat, nekremujem, pokial nemusim. A ked musim,tak to musim stihnut v tom najkratsom casovom limite alebo je vsetko od kremu 😅 .

maca793
15. júl 2007

ja zvyknem len krémovať po kúpaní zadoček. bez tak ju teraz nechávam naholo pobehovať po byte, keď je teplo. aspoň si zvykne bez plienky. chcela by som to zvládnuť a odnaučiť ju od plienky do konca tohto roka. 😀
no neviem, či bude chcieť, potvorka 😀

xxmargaretka
18. júl 2007

ahojky..
tak toto velmi dobre poznam..lahnut na chrbatik ani za nic na svete a ked uz sa podari tak sa napne jak struna a nedovoli dat plienku..krem a utierky zabrali len na chvilku a hracka,alebo hoc co ine nema sancu..tak sme presli na nohavickove plienky a tak sa to da zvladnut no som zvedava kedy sa jej znepaci aj to 😀

vela
28. júl 2007

hmm,tak s týmto zápasím každú chvíľu aj ja 😒 všetko zaberá tak pár dní. chvíľu bol v kurze mobil, potom nepoužívaná myška od pc, potom som našla pár pre neho nových predmetov - tipu plastová nádoba na mrazenie ľadových kociek a pod. no proste fantázia pracovala na plné obrátky. teraz už ale nefungujú žiadne predmety. momentálne zaberá, že ho riadne rozjaším a on sa tak veeelmi rád chichoce na plné ústa a má pritom silno zavreté očká. a popritom ako mu furt robím opičky a šteklím ho, ho aj rýchlosťou blesku zabalím. ani neviem už ako to robím, silou vôle 😀 jo, istú dobu fungovalo spievanie 😉

danu
27. dec 2009

ninaanina • Dnes o 23:07
Ahojte maminy, chcem sa poradit, ci nemate skusenosti...Mam rocneho chlapca a ten sa v poslednej dobe strasne nerad prebaluje....To ho musim nahanat po celej posteli, dat mu do ruky to co ma najradsej ...aj ked nerada a s bozou pomocou to zvladam....Mate podobne problemy??, preco to vlastne niektore deticky nemaju radi????

zuzikmeduzik
28. dec 2009

podla mna to beru ako obmedzovanie osobnej slobody 🙂
my tiez pouzivame rozne rekvizity, ale nakoniec vsetky skoncia na zemi
spievanie zaberie nachvilu a potom rozne opicky...najhorsie, ked sa chce pretocit, prebalujeme na pulte a mohlo by to byt nebezpecne...uz sme sa aj "hnevali" kvoli tomu, ale zjavne to maly este nechape
uz aby bol na nocnicku..chystame sa prvykrat skusit v lete

zuza.m
29. dec 2009

no my prebalujeme zasadne po stojačky už od 11mes.teras si ho sem tam dam ešte na pult tam ma nachystane burizony a tak aspon chvilu čuši.hlavne po kupani alebo po spani ked ho musim prezliect na komplet bez toho aby som ho stale nahanala.na nočnik už davame a poviem vam že to vela ulahči .hlavne ked sa vykaka.ešte k tomu kupujeme plienky čo sa natahuju ako nohavičky .pekne za stoja ich vytiahneme a je klud.

jankapiknova
29. dec 2009

zuzka ake su to plienky tie nohavickove?myslim znacka a kde sa daju kupit,neprecikaju sa,lebo ja som uz viacero vyskusala plienok a najlepsie nam sedia tescove tie zelene,lepsie zatial nepoznam.

zuza.m
29. dec 2009

vyraba ich aj tesco,ale inak pampers huggies a ešte nejake v dm drogerii.babylove alebo tak nejako.a snimi som spokojna.inak sami nepači že su predražene teda oproti obyč.plienkam.mne sa maly už davno neprepišal lebo davam aj na nočnik miniem dve plienky denne a jednu na noc obyčajnu. mne sa zdaju fajn hlavne preto že su take na bokoch pružne a mäkke.huggies maš dokonca a suchyzips.

siuzi
30. dec 2009

ahojte,tak týmto asi prejde každý,u nás nočná mora,kopa kriku,aby sme malého zabavili,musel mať v ruke niečo ,čo ešte nevidel-teda super zaujímavé a aj to nie vždy zabralo.neskôr sme tiež kupovali obliekacie plienky alebo balili postojačky 😉

matej911
16. mar 2010

ahojte prosím vás dá sa prebaľovať po stojačky? 😎

mimi198
16. mar 2010

ahojte, tak mozem sa pridat tiez, to iste, uz mam hrozu s toho ked musim ist prebalovat, najhorsie je na tom to ze cim vacsie dieta tym horsie lebo ja uz maleho nemozem vobec udrzat na silu ani nijako je tazky velky a pri prebalovani ma proste prebije. uz vymyslam tiez hocico, uz som mu aj hovorila ze ho spapa hovienko ale akorat sa mi tak vysmeje. no proste boj.

mamutka
16. mar 2010

matej, prebalujeme len postojacky, prip. za behu, odkedy sa dokazal udrzat ledva ledva na nohach, drziac sa niecoho, ja si to inak neviem uz ani predstavit 😀 a to davam latkovky, takze, vkladacka do plienocky, zapnut a vrchne gate na to, takze dat neposedovi jednorazovku nepovazujem za nijaky problem 😎