Ako sa ovládať pred hnevom pri bábätku?

nonni
21. jan 2008

ahojte chcem sa poradit,mam malu dcerku ktora ma dokaze niekedy strasne rozculit,az tak ze sa bojim,ze sa jedneho dna neovladnem.Neviem ci je to hormonmi,ale stavalo sa mi to aj ked bola este male babatko,v noci nechcela spat a cez den tiez,ja som byvala strasne unavena a nervozna,a stalo sa mi par krat ze som jej aj "capla" po plienke,alebo som na nu zvysila hlas,alebo som jej dala niekedy nasilu dudlik do pusy ked jej stale padal a ona sa na to rozculovala.Vtedy tomu este nerozuemla,ale urcite so mna tu nervozitu citila.Ja som chcela strasne spat a ona stale plakala a nie a nie prestat.Pytatm sa preto,ze mame na ceste babatko.Lubim svoje deti,ale zaroven sa bojim co vsetko dokaze clovek v amoku,ked je pod srtresom a vycerpany 😒

mersedesa
24. jan 2008

objavila som ešte jedno homeopatikum konkretne pre vytažene mamičky volaju sa SÉDATIF PC (pokoj všetko zvladnem)nevyvolavaju navyk ani ospalost.potlačaju nervozitu a napätie,... 😉

dreamgirlxxx
4. okt 2011

prosim, ak vie niekto poradit.... mam 8 mesacneho synceka. nikdy som netusila, ze som cholericka povaha, vyplavalo to na povrch az pri dietati. od zaciatku mam problem s ovladanim hnevu a nervozity, ale odkedy maly papa prikrmy, tak je to este horsie. nechce len tak nieco zjest, trva to velmi dlho kym ho prehovorim k par lyzickam.... viem, ze to chce cas a ze musim byt trpezliva, ale nedokazem to, som nervozna a vybuchnem. aj so spinkanim cez den sa trapime, aj s tym ze nevie byt ani chvilocku sam, po chvili ho hned vsetko nudi a ja musim byt nonstop pri nom a nosit na ruckach..... casto prepadam nervozite a hnevu. viem, ze to vsetko chce svoj cas a trpezlivost, ze ked zacne sam sediet a lozit, zabavi sa. Ja len neviem, ako sa mam ukludnit, ked na mna pride hnev. Uz som rozmyslala aj nad psychoterapiou, ale nemam dat kam dieta. Homeopatika Sedatif som uz uzivala, ale na mna celkovo ziadne homeopatika nikdy nezabrali. nechcem byt zla na svoje dieta a nenavidim sa za to.... som uz zo seba dost zufala.... hlavne ked si uvedomim, ake vymodlene a ocakavane bolo moje babetko, je mi zo seba na nic, bojim sa coho vsetkeho mozem byt v hneve schopna.... mam strach, ze to bude horsie a ublizim svojmu dietatku. prosim, ak ma niekto akukolvek rada, velmi to pomoze..... popripade, ak vie niekto o dobrom terapeutovi v BA, mozno by sa tam dalo zajst aj s dietatom...DAKUJEM vopred

syslica
5. okt 2011

@dreamgirlxxx O dobrom terapeutovi bohužiaľ neviem, ale možno by ti pomohol kontakt s inými mamami, myslím ozajstný, nielen virtuálny. Taká osobná výmena skúseností veľa pomôže. Navštívte so synčekom napríklad nejaké MC alebo podobné. Tvoje pocity mi veľmi pripomínajú mňa, keď bol starší syslík ešte bábo, pretože on bol fakt "náročné dieťa" (aj je 😉 ) Netrúfam si, dávať si fundované rady, ale u mňa vždy zaberá nereagovať impulzívne (chce to roky tréningu a ako tak sa mi to darí až pri druhom syslíkovi), v momente najväčšieho hnevu radšej odísť aspoň na WC, prípadne udrieť radšej seba ako dieťa... veru stáva sa aj to, že si radšej vrazím päsťou do stehna akoby som ich mala biť ... a na záver malé povzbudenie: ja keď som sa pediatričke sťažovala, že syn nechce vôbec spávať, jedno či v noci alebo vo dne, neustále ho musím vláčiť so sebou a vyžaduje 20-hodinovú pozornosť denne, tak som sa dočkala odpovede: Buďte rada, je jasné, že máte inteligentné dieťa! (čo sa fakt aj potvrdilo, posudok mám čierne na bielom, len je to neskonale náročné 😒 )

mamabiba
5. okt 2011

čaute babule, pripájam sa aj ja do Vášho klubu "nesupermám". Ja mám jednu 8 ročnú, ktorá poslednú dobu papuľuje ako na bežiacom páse. Už má aj výstrahu, že dostane cez tú pusu a bojím sa, že tá výstraha nebude iba výstrahou. Ke´d bola menšia..cca 3-4 roky, vedela ma tak vyprovokovať, že som jej musela jednu capnúť. Ona víťazný úsmev na tvári ja na nervy, ale dajako to prešlo a teraz znova. Vtedy ešte mojim útočiskom bolo WC. Tam za mnou nesmela a ja som mala pár minút pre seba. od tých 4 rokov až do teraz mi stačilo poriadne nakričať. Bože tá puberta teraz dajako skoro začína...nemáte ten pocit?
Moja 2 mesačná je tiež taký nespavko. Na ňu síce ešte nekričím, ale už som pár krát použila prísnejší tón hlasu. No ale ona je veľmi dobručké babatko. Síce nespí, ale vie sa prepozerať. Poprípade, aby som ju stále nenosila na rukách, používam klokanku a je pokoj. Dudlík mi zásadne odmieta, lebo z neho nič netečie, tak načo by ho mala cmúľať 😀 . Jej dudlíkom je moje prso, čiže koľko x kojím aj 45 min, pretože keď ju "odpojím" nastane krik. A úplne nadovšetko milujem, ke´d dojde mužíček domov a opýta sa ma, čo som celý deň robila, buď sa zašije dakde na dvor, alebo ľahne na gauč a tvári sa nesmierne unaveno.

veronka
5. okt 2011

@dreamgirlxxx presne tie iste problemy sme mali aj my, s tym spanim to uz je u nas iba obcas tak, dnes tiez nechcel spat,ale riadne ma vytocil,tak som ho obliekla, dala do kocika a vonku zaspal, podotykam doma bordel ale dieta sa vonku vyspalo a ja som si aspon trochu vyvetrala hlavu

denisa196
20. sep 2014

@mersedesa zdravim chcem sa len opytat na tie homeopatika ci mate s niektorymi skusenost ci mi viete povedat aj nazov a ci sa daju aj bez predpisu ja mam doma dcerku poidobnu tej vasej strasny nervak a nespac uz som niekedy naozaj na pokraji s nervami dakujem