• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako sa prihovárate svojim bábätkám?

18. februára 2012 
maminky ako sa prihovárate svojim bábetkám my malému hovoríme bumbášik alebo bumi, miláčik a lásenka :slight_smile:
19. mar 2008 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
a ešte ked sa o ňom s niekym rozprávame tak náš pokladík :wink:
19. mar 2008 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Elise, krásna téma :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Macko, anjelik, miláčik, macinko, chrobáčik, bubáčik, medvedík, krtko, bambuľko, láska, Martinko, Matinko, Macík, dieťatko, chlapček zlatučký... moja jediná radosť, zlatíčko najmilšie... no rôzne :sweat_smile:
Moja mamka: "moja láška" :grinning:
Môj otec: kamzík (on je zas bobor :grinning: ) ale to jw na dlho :sweat_smile:
19. mar 2008 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
"mijenko zlatenko krasňanko" (Krasňan = priezvisko) - keď sa neotočí na obyčajné oslovenie "Marek", tak toto zaberie určite... :grinning: :grinning: :grinning: (všetky tri slová za sebou a s patrične milou intonáciou :grinning: :grinning: )
19. mar 2008 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
babina mu hovorí drobček :wink:
19. mar 2008 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Anjelicek,pokladik,srdiecko,lasenka,slniecko,milacik,šušinka,bumburička,pipinka,bambulka......a tak. :grinning:
19. mar 2008 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moj manzel ma speci oslovenie: "Brčko zapráskané."
19. mar 2008 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj mi toho mame viac, asi ako kazda mamina :wink:
Maki, Makino, Marko, Makuľko, Lásočka, Bobaňka, Máčik, šelma zubatá, šmydlinôžka :wink:
19. mar 2008 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dandina, aj my máme šelmu zubatú :grinning:
maličkú voláme bába Lila, liluška-piluška, barbi, boba, bobaša, mazňoš, smejko, špuňto, krpaňa (to ju tak volá staršia dcérka podľa telenovely,čo práve beží na markíze), miláčik, lásočka ... atď, vlastne každú chvíľu inak
19. mar 2008 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja volam svoje deti normalne menom a rozpravam sa s nimi ako s normalnymi ludmi.
19. mar 2008 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
sonoga anikdy ich neosloviš inak iba menom? ale zdrobneninu mena používaš však? :wink:
19. mar 2008 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja volam dcerku-žabka :slight_smile:
19. mar 2008 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja svoju volam opička a ona vtedy zacne vydavat zvuky ako opica :grinning: :wink:
19. mar 2008 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mišiak, mišiačik, murko, zvedavec, partizánik...
19. mar 2008 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sonoga a ako sa rozpráva s nenormálnymi ľuďmi? :astonished:
19. mar 2008 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja večšinou hovorim Marekovi ze "Marek" ziadna zdrobnenina ...
19. mar 2008 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som prednedavnom povedala malej milinko :slight_smile: a neskor ked som ju oslovila jej menom, tak mi povedala, nehovor mi Leonie, ja som milinko :grinning:
19. mar 2008 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My volame maleho vsetci len po mene. Jedine mu zvyknem hovorit, Neal, Ty si mamickine najkrajsie a najlepsie slniecko a mamicka Ta ma najradsej na celom svete. Inak naozaj vzdy len menom, mna to nejako netaha volat ho inak.
20. mar 2008 o 05:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mišiačik, Zlatko, Môj najdrahší, čečeridlo :sweat_smile: , synok, synko, miminko.......... fuuu toho ešte je :grinning:
20. mar 2008 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mišulo, Miško, miláčik, drobec, hladoš :grinning: , krpec

A je toho asi aj viac, ale teraz si na vsetky mena nespomeniem.
20. mar 2008 o 09:14  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tamča, Tamariačik, Bibiška, žabka, pokakanček, urevanček....
20. mar 2008 o 10:28  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zarka, Zarinka, Princess, Sunshine, Zlaticko, Zazrak a koooopa dalsich :slight_smile:
20. mar 2008 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rany,ranu,bibi,bibinka,hadik,certidlo.... :wink:
20. mar 2008 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaduska, Mirka volam Mirko, lebo sa mi zda byt dlhe Miroslav (mohla som mu dat meno Miro). Ked bol maly, volali sme ho Miro. A Zinu volam Zina, lebo sa mi zase zda smiesne zdrobnovat na Zinka. a ved dieta to nevie rozlisit, ci ho volam zdrobnene alebo nie. hlavne ide o to, ako sa k nim spravam. mohla by som ich volat Zinuska a Miricko, ale keby som sa k nim spravala zle, bolo by im to prd platne.
20. mar 2008 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
drobček, drobačik, macko, macik, žradielko moje chutnučké :grinning:
20. mar 2008 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak u nas je toho dost, ale par:
bud menom: Kika, Kikuska, Kikusa.
a dalej: moja lasocka, laska, drobec, kuratko, kura, potvorka, certik, zlaticko... :grinning:
20. mar 2008 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Terezka, drobček, chrobáčik ,chrustik, prďolo :grinning:..a občas miško :grinning:...miláčik, anjelik :wink:
20. mar 2008 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak mi napadlo pri tejto teme: ked mala moja sestra 2 az 4 roky, vymyslala si, ako ju mame oslovovat. Nestacilo jej obycajne Michalka. "Ja nie som Michalka, ja som Mišel!" Ale vyhoviet jej, bolo tazke, ona si stale vymyslala nove mena, hoci aj take z rozpravok. Casto sa stalo, ze sme prijali jej hru na mena, ale dopadlo to takto: "Ja nie som Misel, ja som Ronny!" No, bola s nou zabava... :wink:
20. mar 2008 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja moju volam simča sima simka šunečka cibulek riťuška miluška
20. mar 2008 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maťo, Maťko, Mačo, Mačiak, mačiatko, maťuliak, opica, kura, kurčaky, kikino, brčo, brčiak, .....
Miško, Mišino, Miš., Mišiak, mišiatko, baletka, prekrižnôžka, ...

a väčšinou, keď sa o nich rozprávame, tak sú to naše kuratá alebo kurčaky :grinning: a tých prezývok je taaaaaaak veľa, každý mesiac vznikne nová :grinning:
20. mar 2008 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
macko, macíček, macinko, miláčik, mojko, zlatko, zlatúšik, zlatinko, anjelik, drobček, kuriatko, lásočka, nezbedník, synček, synáčik, pampúšik, pampúšiček, a ani neviem ako...poklad, pokladíček, žabiatko...slížik, Alexko, Alexinko, Alexino, Alexíček pampúšiček...
Ale najčastejšie mu hovorím, že je moj anjelik najsladší a že ho ľúbim najviac na svete.
21. mar 2008 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok