Ako sa prihovárate svojim bábätkám?

elise
19. mar 2008

maminky ako sa prihovárate svojim bábetkám my malému hovoríme bumbášik alebo bumi, miláčik a lásenka 🙂

elise
autor
19. mar 2008

a ešte ked sa o ňom s niekym rozprávame tak náš pokladík 😉

sue
19. mar 2008

Elise, krásna téma 😵 😵 😵
Macko, anjelik, miláčik, macinko, chrobáčik, bubáčik, medvedík, krtko, bambuľko, láska, Martinko, Matinko, Macík, dieťatko, chlapček zlatučký... moja jediná radosť, zlatíčko najmilšie... no rôzne 😅
Moja mamka: "moja láška" 😀
Môj otec: kamzík (on je zas bobor 😀 ) ale to jw na dlho 😅

maja22
19. mar 2008

"mijenko zlatenko krasňanko" (Krasňan = priezvisko) - keď sa neotočí na obyčajné oslovenie "Marek", tak toto zaberie určite... 😀 😀 😀 (všetky tri slová za sebou a s patrične milou intonáciou 😀 😀 )

elise
autor
19. mar 2008

babina mu hovorí drobček 😉

alionuska
19. mar 2008

Anjelicek,pokladik,srdiecko,lasenka,slniecko,milacik,šušinka,bumburička,pipinka,bambulka......a tak. 😀

tinusi
19. mar 2008

Moj manzel ma speci oslovenie: "Brčko zapráskané."

dandinda
19. mar 2008

Aj mi toho mame viac, asi ako kazda mamina 😉
Maki, Makino, Marko, Makuľko, Lásočka, Bobaňka, Máčik, šelma zubatá, šmydlinôžka 😉

jaduska
19. mar 2008

dandina, aj my máme šelmu zubatú 😀
maličkú voláme bába Lila, liluška-piluška, barbi, boba, bobaša, mazňoš, smejko, špuňto, krpaňa (to ju tak volá staršia dcérka podľa telenovely,čo práve beží na markíze), miláčik, lásočka ... atď, vlastne každú chvíľu inak

sonoga
19. mar 2008

tak ja volam svoje deti normalne menom a rozpravam sa s nimi ako s normalnymi ludmi.

elise
autor
19. mar 2008

sonoga anikdy ich neosloviš inak iba menom? ale zdrobneninu mena používaš však? 😉

alenik
19. mar 2008

ja volam dcerku-žabka 🙂

nitka
19. mar 2008

ja svoju volam opička a ona vtedy zacne vydavat zvuky ako opica 😀 😉

zuzula28
19. mar 2008

mišiak, mišiačik, murko, zvedavec, partizánik...

jaduska
19. mar 2008

sonoga a ako sa rozpráva s nenormálnymi ľuďmi? 😲

maaja
19. mar 2008

aj ja večšinou hovorim Marekovi ze "Marek" ziadna zdrobnenina ...

langkofel
19. mar 2008

Ja som prednedavnom povedala malej milinko 🙂 a neskor ked som ju oslovila jej menom, tak mi povedala, nehovor mi Leonie, ja som milinko 😀

briketa
20. mar 2008

My volame maleho vsetci len po mene. Jedine mu zvyknem hovorit, Neal, Ty si mamickine najkrajsie a najlepsie slniecko a mamicka Ta ma najradsej na celom svete. Inak naozaj vzdy len menom, mna to nejako netaha volat ho inak.

zuzkafuny
20. mar 2008

Mišiačik, Zlatko, Môj najdrahší, čečeridlo 😅 , synok, synko, miminko.......... fuuu toho ešte je 😀

deina
20. mar 2008

Mišulo, Miško, miláčik, drobec, hladoš 😀 , krpec

A je toho asi aj viac, ale teraz si na vsetky mena nespomeniem.

gangulienka
20. mar 2008

Tamča, Tamariačik, Bibiška, žabka, pokakanček, urevanček....

bybi
20. mar 2008

Zarka, Zarinka, Princess, Sunshine, Zlaticko, Zazrak a koooopa dalsich 🙂

ivka19
20. mar 2008

rany,ranu,bibi,bibinka,hadik,certidlo.... 😉

sonoga
20. mar 2008

jaduska, Mirka volam Mirko, lebo sa mi zda byt dlhe Miroslav (mohla som mu dat meno Miro). Ked bol maly, volali sme ho Miro. A Zinu volam Zina, lebo sa mi zase zda smiesne zdrobnovat na Zinka. a ved dieta to nevie rozlisit, ci ho volam zdrobnene alebo nie. hlavne ide o to, ako sa k nim spravam. mohla by som ich volat Zinuska a Miricko, ale keby som sa k nim spravala zle, bolo by im to prd platne.

weroni
20. mar 2008

drobček, drobačik, macko, macik, žradielko moje chutnučké 😀

januliak
20. mar 2008

tak u nas je toho dost, ale par:
bud menom: Kika, Kikuska, Kikusa.
a dalej: moja lasocka, laska, drobec, kuratko, kura, potvorka, certik, zlaticko... 😀

julova
20. mar 2008

Terezka, drobček, chrobáčik ,chrustik, prďolo 😀..a občas miško 😀...miláčik, anjelik 😉

tinusi
20. mar 2008

Tak mi napadlo pri tejto teme: ked mala moja sestra 2 az 4 roky, vymyslala si, ako ju mame oslovovat. Nestacilo jej obycajne Michalka. "Ja nie som Michalka, ja som Mišel!" Ale vyhoviet jej, bolo tazke, ona si stale vymyslala nove mena, hoci aj take z rozpravok. Casto sa stalo, ze sme prijali jej hru na mena, ale dopadlo to takto: "Ja nie som Misel, ja som Ronny!" No, bola s nou zabava... 😉

otrivinkajanka
20. mar 2008

ja moju volam simča sima simka šunečka cibulek riťuška miluška

katrin
20. mar 2008

Maťo, Maťko, Mačo, Mačiak, mačiatko, maťuliak, opica, kura, kurčaky, kikino, brčo, brčiak, .....
Miško, Mišino, Miš., Mišiak, mišiatko, baletka, prekrižnôžka, ...

a väčšinou, keď sa o nich rozprávame, tak sú to naše kuratá alebo kurčaky 😀 a tých prezývok je taaaaaaak veľa, každý mesiac vznikne nová 😀

dominica
21. mar 2008

macko, macíček, macinko, miláčik, mojko, zlatko, zlatúšik, zlatinko, anjelik, drobček, kuriatko, lásočka, nezbedník, synček, synáčik, pampúšik, pampúšiček, a ani neviem ako...poklad, pokladíček, žabiatko...slížik, Alexko, Alexinko, Alexino, Alexíček pampúšiček...
Ale najčastejšie mu hovorím, že je moj anjelik najsladší a že ho ľúbim najviac na svete.