Ako sa vyvíja zdokonalovanie chôdze dieťaťa?

10. feb 2022

Ahojte maminy, zaujíma ma ako sa vyvíja také to zdokonaľovanie chôdze dieťaťa. Dcérka začala chodiť asi pred týždňom ako 17 mesačná, celkom rýchlo z ničoho nič sa pustila, vie zastaviť, otočiť sa, čupnúť si, postaviť sa. Chôdza je taká skôr medvedia, rúčky hore a tackavo dopredu a samozrejme pády 😁 ako dlho trvá alebo môže trvať kým začne byť chôdza stabilnejšia? Ako dlho sa vyvíja chôdza? Nikde som sa nedočítala a zaujíma ma to. Ďakujem 😊

lienka9
10. feb 2022

Syn zacal popri nabytku zhruba v 11 mesiacoch,pustil sa v 14tich.ale taka tarbava chodza urcite este pol roka..to je podla mna aj kvoli plienke :D po odplienkovani v ca 2 rokoch frcal uz uplne normalne,tak neviem ci dozrel alebo ta plienka to spravila 🙂

brankovamama
10. feb 2022

Syn začal chodiť ako 10 mesačný, predchádzalo tomu 4mesačné štvornožkovanie. Prvé papuče sme mu kupili ako13mesačnému, keď už mal stabilnú chôdzu, chodil pevne a padal minimálne. Takže od prvých krokov tak 3 mesiace to trvalo u nás

stvura
10. feb 2022

Juj, no tak to ma kazde dietatko ine, nejako by som sa na tvojom mieste tym nezatazovala, ona bude pomalicky napredovat. Cca tak mesiac, dva kym bude uz pekne krasne chodit sama. Moji boli-stale su velmi aktivne deti a zacat chodili velmi skoro - najmladsi dokonca ako 10 mesacny, uz v 14m lietal na tom mini odrazadle z Dracika ako sidlo. Mna tiez ked som mala prveho velmi trapili otazky ako mas ty - moj prvy syn napr. vobec nestvornozkoval, ale potom som si povedala ze ved je v tabulkach, tak ok.
Ak by si dlhsiu dobu videla ze stagnuje a nejako nenapreduje tak sa porozpravaj s pediatrickou - znama takto podcenila chodzu a potom chodili na rehabiltacie (dieta jej zacalo chodit az okolo dvoch rokov a velmi zle naslapovalo)

naty2020
10. feb 2022

Tiež malinká začala chodiť v 17m a cca mesiac chodila na široko a tak jak macko... Potom sa to upravilo a všetko je ok...

mela_12
17. jún 2022

@naty2020 ahojky naty, citam ze tvoja malinka chodila na siroko..aj nasa chodi velmi na siroko a uplne ma tie nozky od seba.. vam sa to upravilo samo? Tiez to mala tak velmi na siroko? Dakujem 😊

naty2020
17. jún 2022

@mela_12 ahoj, veru že chodila ako keby mala tri plne pampersky bolo to až komické 😂 upravilo sa to behom mesiaca max dvoch úplne samé a jak už mala istotu tak začala chodiť pekne 🙂 neviem jak veľké máš bábo?

mela_12
17. jún 2022

@naty2020 nasa ma 14 mesiacov a chodi tak dva tyzdne ,ze len chodi😄 a tie nozicky uplne od seba dava,presne ako kebyze tam ma plne pampersky a si to tak obkracuje 🙈tak to som rada ze sa to tvojej upravilo 😊.lebo pozerám aj na ostatne deticky a u nikoho to tak nevidim 😅 ani na internete som nic nenasla.. my sme teraz neni na slovensku do konca jula,tak ju ani nemam komu moc dat skontrolovat.

naty2020
17. jún 2022

@mela_12 daj tomu čas upraví sa to... Keď sa vrátite na SK a nebude sa ti niečo zdať ľahko ju dáš skontrolovať fyzioterapeutke 🙂 ale v 14 mesiacoch netreba naozaj stresovať 🙂

mela_12
17. jún 2022

@naty2020 dakujem velmi pekne 😊