Ako sa zbaviť cumlíka u 3 ročnej dcérky?

nataliaslivkova
15. máj 2012

ahojte babenky, moja mala bude mat v lete 3 roky a nie a nie sa zbavit cumľa ..co mam robit?chvilu je bez neho a uz ho pyta a bude plakat a prosit az kym jej ho nedam..aj ked ju zamestnam nejakou hrou alebo tak vydrzi max pol hodky a zas si ho pyta...aj do skolky s nim ide aj ked tak ked jej ho nedam tak vydrzi ale je cely den smutna a len pridem po nu do skolky uz sa ma pyta ci som jej doniesla dudulku...: 😝 ako ste sa zbavili cumlov??uz sa jej aj vsetci smeju po cestach aj v obchodoch ale nic..tvrdohlava...uz aj rybycky aj pes aj kadeco ine ich zožrali ale nic ..je schopna prosikat a plakat aj hodky v kuse..:(

digysa
16. máj 2012

Precitala som si pozorne 2 krat, co si napisala a z Tvojho prispevku usudzujem, ze nie tvoja dcera, ale TY sa nedokazes zbavit dudla. Radsej jej ho das, aby neplakala a neprosikala a ulahcujes si zivot tym, ze chuda dieta natahujes, az kym sa jej nezacnu smiat aj rovesnici... ☹

Dudlik nosi aj do skolky....Ako jej to mozu ucitelky dovolit? Ved deti v skolke rozpravaju, spievaju, recituju, kladu otazky uctelke.... Tvoja dcerka co potom robi v skolke, ked vravis, ze vydrzi bez dudla max. pol hodinu?

Dievcata tu napisal zopar zaujimavych trikov vid: @igiana, @nice202, @karamel, @amstelka, @irriss , @tinki

Tak si jeden vyber.....ale rychlo
A ked to nedokazez, tak poziadaj o to manzela....muzi su na taketo veci silnejsi.... 😵

stanislavao
16. máj 2012

nasmu matuskovi zjedlo cumlik plysove prasa, ktore dostal na vianoce. on mal velmi rad prasiatka a takto sme to uhrali. brucho parat nechcel, tak cumel ostal tam. 🙂 🙂 🙂 A nikdy v zivote nemali moje deti dudel vonku na ulici, nikdy. to je hrozne skarede, ked dieta po ulici chodi s dudlom a podla mna zbytocne. ved vonku je mnoho podnetov, co dieta mozu zaujat a nie dudlovat dudel.

vinifred
16. máj 2012

....vyhodili sme ho z okna,lebo ho začala hádzať o zem,keď sa jedovala..3 dni jej chýbal,potom si zvykla..u druhého sme ho zobrali rozkúsaný a ani si nevšimol..prežili sme oboje,len keď sa rozhodneš,nesmieš popustiť.. 🙂

sante81
16. máj 2012

s cumlom je to ako s nočnou flasou - písem o svojej skusenosti, čakala som 2a pol roka ze sa syn nočnej flase vzda, pil aj kazdu hodinu a ja som vzdy povolila ked plakal, vstavala som na krmenie, ktory bol len hlupy zvyk a marne som čakala na den ze ho to prejde samé, nepreslo, potom som si povedala dost. jednu noc flasu nedostal a reval presne 2 noc, potom ešte dalsie 3 ale uz s prestavkami a uz 3-4mes spí ukázkovo 12hod celu noc.
s dudlom som na tom podobne, cez den si na dudel ani nespomenie ale bez neho nezaspí. ze to doslo az sem, je len moja chyba a tiez sa mu ho v najblizsích dnoch chystám vziat. poplače si zase den 2 a dudlik zahodíme. skusala som aj nechat v obchode za kinderko, dáme sestričke dudku, dudel zjedol havo, a milion príkladov ale pokial sa ho nevzdá on sám, tak to zas len budem natahovat a čím skôr tym lepsie.

szdan
16. máj 2012

ja som ho pred malou vyhodila, s tým, že som jej povedala, že je už veľká slečna a veľké slečny už dudušky nenosia. Keď sa naň opýtala, povedala som, že už je vynesený v kontajneri. Tiež sa snažila chvíľu si ho vyplakať a vymraučať, ale proste mamina nesmie cúvnuť. Možno je i pre silnú vôľu maminy lepšie, ak cumlíky skutočne vyhádže a žiaden jej doma nezostane 🙂

lucka1987
16. máj 2012

nasledovne : vezmi cumlik, zahod cumlik, do kosa a aj vsetky zalozne, ktore schovavas doma v pripade nudze. a cumlika viac nebude. chvilku placu, chvilku prosikania, mozno nejake nervy, hodenie sa o zem a podobne kusky, a o dva tyzdne si ani nespomene na nejaky cumlik.. samozrejme patricna pochvala adresovana dcerke potesi . teda pokial bude bez cumla tak tyzdne dva.

sasrnka
16. máj 2012

Malinka vie, ze plac zaberie. Ale ja som prese taka ista ako ty, ze nemozem pocut svoje dieta plakat 😉 Takze asi ziadne rychle sup do kosa a rev si, dieta moje, u vas asi nezaberie. Mozem ti napisat, co sme urobili my. Nasa mala mala cumlik uz len na spanie, cez den nie, ale i tak sa ho nechcela vzdat. Ale uz bola rozumna, tak som jej vysvetlila, ze by mohla dat cumlik Mikulasovi do cizmicky a on jej za to prinesie urcite nejaku malinku hracku( v tej dobe mala vyhliadnutu v hrackarstve malinku babiku so psikom 😎 ). Takze mala natesena odniesla cumlik, nasla si sladkosti a hracku.... vecer si sice spomenula, ale to sme ju uz uchlacholili. Vyronila slzicku, ale ziadne place a vrieskanie nebolo. Deti treba nejako inak zaujat, motivovat... Skus niecim, co ma najradsej. Ze vecer da na okno cumlik a potom si tam najde nieco dobre....zoberiete ju za to na vylet, do ZOO... mozete spolu kupit balon s heliom a tam priviazat cumlik a vypustit ho(len maj po ruke dalsi balon, aby za neplakala zasa, ze odletel balonik 😉 )
Ty poznas najlepsie svoje dieta 😉

fliperka
16. máj 2012

U nas zafungovalo ze som povedala ze tata zobral prec (my spolu uz nezijeme, a co povie tato, tak to je pre dcerku svate, tak som to vyuzila), mala presne 2 roky a len mi polozila kontrolnu otazku ci ozaj tata zobral prec dudu a ja som jej to potvrdila ze ozaj tata zobral dudku prec a odvtedy si na nu ani nespomenula a to bola tiez zavislacka .... dokonca sama ludom vypravala ze tato zobral uz dudu 🙂 .... no u nas oddudlovanie ukoncilo poobedny spanok ☹,
A inac aj sme sa tak odplienkovali, povedala som ze uz je velka a ze tatino zobral prec plienky a pekne zacala chodit na serblik 🙂 ....... tak mozno navod pre slobodne mamicky

hirjak
16. máj 2012

Téma bola uzamknutá z dôvovodu duplicity