Ako si zvyknúť na postieľku?

wiki20
20. jan 2013

Dobrý večer. Ja mám taký problém s malým. Vlastne začalo o už v porodnici kde mi povedali že neustále si mám malého prikladat k prsníku aby sa vytvorilo mliečko a stále ho mám mat pri sebe. A ked sme prišli domov tak absolutne nevie spat v postielke. Začne neskutočne jačat a ja nemám to srdce ho nechat plakat. Aj ked zaspí a opatrne ho tam vložím hned sa preberie. Tak 24 hodín je pri mne na posteli a tu spinká. Bez prsníka ani nezaspí. Hladný nieje ale stále musí mat v puse mmoj prsník inak plače. A ani cumel nechce. Neviete mi pomoct ako ho naučím na postielku a aby pýtal papat len ked je hladný a nie len tak z nudy???? 😖

blahova_andrea
20. jan 2013

těžko ti poradím, ale snad tě "uklidní", že některé děti takové prostě jsou, kamarádkám děti takto fungovaly prakticky celý první rok života. zkoušely kde co a nakonec si zvykly a nelámaly nic přes koleno. kamarádka měla synka na prsou snad 20hod denně a já to fakt nepobírala. my jsme zase opačný případ. prso mi malej odmítal, zkončili jsme na UM, první rok života spal krásně ve své postýlce v pokojíčku a v roce se to zlomilo a postýlka musela jít do ložnice a věčně leze k nám.

mimi249
20. jan 2013

@wiki20 aj moja dcerka zaspava vacsinou pri dojceni a to ma uz 7 mesiacov, a nevidim v tom nijaky problem, vobec ma to nezatazuje. Tiez sa niekedy preberie, ked ju prelozim do postielky. Moze to byt aj zmenou teploty (z tvojho narucia na matrac postielky) alebo pohybom - prenosom. Mas ho v perinke - zavinovacke? Tvoj maly urcite neplace len "tak z nudy". Tyzdnove babo by malo vacsinu casu prespat, ak je napapane... prebalene atd. Uisti sa ci mu nic nie je.....moze mat bolest bruska. Drzim palce.

naomi6
20. jan 2013

@wiki20 Záleží na tobě, jak to chceš. Pokud ti to nevadí, tak je pro mimčo moc dobře, že je stále u tebe. Prostě tě potřebuje, celou dobu byl pěkně v bříšku v bezpečí a teploučku a teď to vyžaduje taky. No a pokud ti to vadí a nechceš, aby si na to zvykl, tak ho to musíš odnaučit. Nakojit, položit do postýlky, pohladit, odejít a tak pořád dokola, až to pochopí a naučí se to. Ale já osobně bych neměla to srdce nechat ho plakat, vždyť je to ještě maličký miminečko. Říká se, že do tří měsíců se mimičo nedá rozmazlit, takže bych to asi teď neřešila a užívala si toho, že chce být pořád u tebe přitulený 😉. Držím palce

vonicka
20. jan 2013

@wiki20 - nechcem aby to vyznelo ironicky, ale s uplnou vaznostou ti napisem - vitaj v realnom svete malych babatiek. To, co ti robi tvoje dieta (pozerala som, ze ma necele 2 tyzdne iba), je uplne normalne arobi to vacsina deti. Nie je podla mna normalne to, co pisu v akoze mudrych knihach o vychove a vyvine deti - ze im staci jest raz za 3 hodiny, ze maju spat v postielke, ze ich staci pohladkat po chrbatiku a oni sa ukludnia. Bludy! Vezmi si to z pohladu toho dietata, preco by sa zrazu malo citit dobre same, ked nikdy same nebolo. Preco mi nemalo chciet casto jest, ked doteraz malo nonstop prisun jedla? Aj my, kebyze sa zrazu ocitneme na uplnej cudzej planete, by sme boli velmi radi, ak by sme mali po ruke stale niekoho, koho pozname. No a tvoje novonarodene dieta pozna iba teba. 🙂 Ozaj, z nudy urcite jest nechce, chce jest preto, lebo to potrebuje. A ajked je to kazdu hodinu alebo pol hodinu, je to uplne v poriadku. Tieto prve tyzdne a mesiace s babatkamimozu byt naozaj narocne, ale na vyber zial nemame 🙂 ono to ubehne pomerne rychlo, aj ked sa ti to tak teraz nezda. Good luck 🙂

katren
20. jan 2013

@wiki20 nema este ani 2 tyzdne a ty uz toto riesis? nepoviem keby ma rok, ale 2 tyzdne??????? 😕 😕 😕 nasa ma 2,5 mesiaca a stale je pri mne....a to mam este dalsich 2 stuplov.....
vyskusaj manducu alebo satku....tam moze spat a ty si spravis co treba 😉

ssassi
20. jan 2013

kup si šátek, hacku a taky by mohla pomoct http://www.kosmas.cz/knihy/173873/nejstastnejsi...

leni78
20. jan 2013

Ty nemáš problém s dítětem. Je to přirozené chování, Tvé dítě je naprosto v pořádku. Na postýlku ho jen tak nenaučíš, člověk je jako opice a dítě jako opičátko.

ela9
22. jan 2013

Ahoj my taky spime vsichni v jedne posteli a je to prima aspon nemusim vstavat k nocnimu kojeni.

stanislavao
22. jan 2013

nas starsi syn v zivote nespal v postielke, nechcel tam spat, buchal sa, ked nahodou tam aj spal, vzdy tam vydrzal len chvilku, spaval s nami na posteli. cize nedavajte ho nasilu do postielky, ked tam nechce byt. ani vt by ste nechceli byt niekde, kde vam neni prijemne. ale zaspavanie s prsnikom, to by ste ho mali odnaucit. je to este male babatko, ale to sa bude potom s nim tahat aj ked bude vacsi. nech sa napapa, odgrgne a dajte mu dudlik. ja som deti uspavala v kocari. aj vo vnutri v kocari a bolo to super, lebo ked sa aj zacali mrvit, preberat, vedela som ich hned pohodjat a spali dalej. vy sa musite prisposobit dietatu. tyzdnove dieta sa nikdy v zivote nebude prisposobovat vam. ono nevie, co od neho chcete a nemate mu to ako vysvetlit. mama je na to, aby sa prisposobila.

pacica
23. jan 2013

Ahoj tak lahko take mimi veru nenaucis.skus cez den ho tam davat

lakukacka
19. feb 2013

Dobrý den a ahoj,
prosím o radu!
Jak naučit spát miminko v postýlce?
Když jsme malého přinesli domů z porodnice, v postýlce spal. Ale potom ve 2měsících začal strašně plakat.
Takže od té doby spí s námi. Ale chtěla bych, aby spal ve své postýlce. Jsou mu 3měsíce.
Jak ho to naučit?
Nemám na to, abych ho dala do postýlky a nechala plakat..
Vůbec nechce dudlík, zkoušeli jsme několik značek a tvarů. Ale dáme dudlík a malý má dávící reflex nebo se rozvraci.
Neusne jinak než na prsu a když ho do postýlky přendám, je okamžitě vzhůru a pláče.
Jak ho naučit spát v postýlce, jsou mu 3 měsíce? zatím mi nevadí, že spí s námi, ale co až povyroste? Jak ho to pak odnaučím? Navíc aby pak nespadl z postele

kacenkaharris
12. jún 2013

Miminka nesaju len od hladu, ale sanim si uspokojuju i ine potreby, uzkost, samotu, vycerpanie, nadviazanie kontaktu s mamou atd. a nevidim dovod, preco by sa im v tom malo branit v tak utlom veku. Miminka sa urcite nenudia a neplytvaju energiu na cinnosti, ktore ich oberaju o tu energiu urcenu na rast a vyvin.

monika15
13. jún 2013

@wiki20 je to normalna otazka ktora sa ma riesit na ziaciatku nie ked uz ma rok a hysteria bo nemoze spat s maminiou cecou.... somarina.....
drzim ti palce musis skusat a skusat a skusat.....
mi sme davali na noc do postielky od 1 noci odkedy sme maleho doniesli domov......
a je to tak lepise pre nas oboch.... on prespal od 11 do 6 ked mal par mesiacov len
a teraz spi 7.30-7
nie som macocha co nema rad svoje dieta .... je stale s nami v spalni 🙂 a nikdy nebol nijaky rev, plac proste on sa tak naucil.....