Ako skoncovať s uspávaním na fitlopte?

5. mar 2022

Ahojte.

Viete mi poradiť ako skoncovať s uspavanim na fitlopte? Keby som vedela že ta fitlopta je také zlo nikdy na ňu nesadnem. Malý má 6 mesiacov ale keď bol maličký po narodení mával hrozné koliky a na fitlopte sa vedel upokojiť, ďalej počas laktačnych štrajkov som si ho na nej ukludnila a nakojila a postupne som zisťovala že na nej dokáže aj veľmi rýchlo zaspať tak sme pri tom ostali. Vždy som sa upokojovala tým že aké to mám fajn oproti iným mamám ktoré s deťmi pochodujú po byte a hojdaju na rukách že však ja len sedím. Ale už má 8 kíl a ja už nevládzem mám pocit že ho na nej budem uspávať naveky.
Už nepozná ani iný spôsob zaspania. Ráno Fitlopta, poobede a podvečer kočík a pred nočným spánkom fitlopta a tam je problém ako náhle ho položím spiaceho za 30 minút je hore lebo už ho nič nehojda. Keď ho napríklad vezme muž sadne s ním na loptu on a o minútu už zase spí, mne je pohodlnejšie dať si ho na prso a uspať znovu tak pár krát si cucne a spinka. A o tom že niekedy zaspí len tak že ho položím a zaspí sám len snívam.
Ďakujem za každú radu 🙂

zapalkazapalkova
5. mar 2022

Ahoj, v 1.rade je to len obdobie 😁. Mne syn tiez tak casto zaspaval, ale potom z toho vyrastol. Ale napr super vec je Hacka/hojdavak... To mame pri dcere a ked sa trochu zobudi, tak ju tam pohojdam a spi dalej aj hodinku a nemusim ju drzat na rukach, ale sedim na kresle a citam knihu 😂

diamond007
5. mar 2022

Prosto.. jeden deň boj a pochopi. Uspavate ho odmalička len za behu tak to pôjde ťažšie.
Najskôr by som začala ho len ukludnovat na fitlopte a takého v miernom spánku dávať do postieľky a uheglat postieľku... Ak mu nechcete robiť sok

carodejka008
5. mar 2022

Tiež tvrdím že je to len obdobie, uspavala som tak do 11 mesiacov na všetky spánky..potom prišiel večer kedy som ho na lopte nevedela uspať, stále sa mrvil a plakal, tak som ho zúfalá dala do postieľky a tam zaspal do 5min..máš 2 možnosti, buď ho dáš do postieľky a necháš chvíľu plakať, chvíľu na rukách upokojiť a dokola kým nezaspi alebo to urobíš ako ja a budes čakať kým ti sám nedá najavo že už stačí fitlopty

1gabriela13
5. mar 2022

Ahoj,píšem ti ako mama čo má za sebou odskakane 3 roky na fitlopte 🤷🤣...pre mňa to ale bolo pohodlné. Ako sa odnaucila ? V 3 rokoch sama povedala že nie. Odvtedy o fitlopte ani počuť nechce,pritom aký je zlý spáč ja by som ju rada na nej aj uspala. Veľa síl.

proximaa
5. mar 2022

My sme dlho uspavali v nosici na kazdy spanok. Postupne sme odnaucali sposobom, ze sme meho ulozili do postielky, nechali ho tam, trochu mrnkal a ked zacal viac, vzdy sme ho zobrali a uspali v nosici. Upozornujem, ze sme ho nikdy nenechali naozaj plakat. Postupne sa cas pre danim do nosica predlzoval, az zaspal sam. Celkovo to trvalo asi tri mesiace, kym sme nosic odlozili uplne

silvike
5. mar 2022

Praveze za mna fitlopta super. Ja som sedela, maly na rukach, sme sa pohojdali pospievali, zaspal a nastastie celkom rychlo a sup do postielky. Nezobudil sa. Moj sa odnaucil asi cca v 1r. ked uz bol taky zdatnejsi, vacsi a uz sa mi tam vselijak skladal, vrtel, prehadzoval a dlhsie zaspaval, aj mi bol uz tazky, tak som fitloptu zrusila a zacala ho uspavat v kociari. A to bolo tiez super. Takze u nas na fitlopte cca do 1rocka.

eva233
5. mar 2022

Z fit lopty sme prešli na kočík/ nosič a nakoniec do postieľky. Chce to len čas a trpezlivosť. Jednoducho ak si raz povieš, že od dnes tvoje dieťa bude spať v postieľke tak 2-4 týždne si na to bude zvykať aj to dieťa. Bude vymýšľať, mrnčať a to zaspavanie bude trvať určite dlhšie ako na fit lopte. My sme najskôr zrušili večerné zaspavanie na lopte a pri ostatných sme prešli na kočík a nosič. Na to všetko sa treba pripraviť a jednoducho to vydržať. Dobra pomoc je v tomto chlap. Ak je ochotný nech uspava on. Chlapi sa vedia viac odosobnit a aj deti pri nich menej vymýšľajú. Takže aj keď dieťa plače, chlap vydrží väčšinou dlhšie a nevráti sa k starému spôsobu a dieťa postupne pochopí, že fit lopta už nebude.

domka222
5. mar 2022

Keď mal 10 mesiacov, už to môj chrbát nezvládal. Tak som si ľahla s ním do postele. Bol to boj asi týždeň. Ale potom som ho dávala už rovno do postieľky a ľahla k nemu, keďže bola pri posteli.

andreadobrocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sakaca
6. mar 2022

Nosič, nosič nosič, bez nášho Rischina by som bola stratena. Zlomilo sa to okolo 9 mesiaca kedy postupne začala zaspávať aj po leziacky v posteli ale musela som byť s ňou

autor
6. mar 2022

@andreadobrocka
@sakaca myslíte uspať v nosiči a preložiť potom do postieľky? Ako vyskúšať môžem ale mne sa zobudi už len pri tom ako vstavame z lopty a dávam ho dole z rúk 😀

sakaca
8. mar 2022

No tak vyklopit nemusíš, mne sa to tiež podarilo minimálne krát, ale par krát vyskúšaj a uvidis

ella_bella
11. máj 2022

@sakaca Prosím ťa, a čo robíš, aby ti v tom nosiči dieťa zaspalo? Tiež by som sa chcela výhľadovo zbaviť fitlopty, ale v nosiči mi dieťa zatiaľ nezaspalo nikdy. Skúšala som dlhé prechádzky, zatancovať po byte... Nič 😕

sakaca
11. máj 2022

@ella_bella pri staršej stačilo pochodit sú pri mladšej dojčenie v nosici

beata_k
11. máj 2022

@sakaca A to sa ako dojci v nosici? Sa obavam, ze ma to caka. Dik

ella_bella
12. máj 2022

@beata_k Na facebooku je skupina Nosenie detí s láskou, mne odtiaľ vždy niekto pomohol s nastavením nosiča aj s dojčením:

https://www.youtube.com/watch?v=407puPbE3YI

Popustíš bedrový pás a dáš si ho nižšie, aby dieťa dočiahlo.

beata_k
12. máj 2022

@ella_bella Dakujem 🙂

lienka.7
12. máj 2022

Tak ze prestaneš. Jednoduché. A nezabudni to vymeniť za nosič šatku alebo dalsiu inu blbosť. Dieta ma spat v postieľke. Ako si ho naučíš, tak budeš mat.