Ako spinkajú vaše ročné detičky?

domigb
4. feb 2012

Mamičky kedy chodia spať na noc vaše asi ročné deti,ako dlho im to trvá..?Spinkajú v postielke? A čo cez den ako dlho spia? 🙂 🙂 🙂 Moja ročná dcéra si vyžaduje spánok medzi nami..Dám ju občas do postielky,ale v tej sa zobudí aj 1000 krát za noc..je to velká cestovatelka,čiže ju asi budia zábrany na posteilke...Nám to nevadí,lebo postel je velká,ale uvažujem či ju neskúsiť dať do postele pre deti s jednou zábranou a z druhej strany bude pri nás...čo ma ale viac zaujíma je ako večer vaše detičky zaspávaju..Dcéra zaspí o 23:00 niekdy skor,ale aj neskor..Musíme pri nej ležať,kedže po neustálych pokusoch nechať ju samú zaspať sa nám zajakávala...: 😒 Spí raz cez den niekedy 2 hodiny niekedy aj tri... 🙂 Dakujem za vaše postrehy

sante81
4. feb 2012

ked mal rok, tak spával 2x denne, tak chodieval spávat večer okolo 20.30, naučila som ho zaspávat v postielke a samého, asi ked mal 8-9 mes, nikdy by som nedovolila aby dieta spalo so mnou v manzelskej posteli, to by som sa nevyspala uz vôbec a po celom dni mám nárok aspon v noci v klude sa vyspat.

zaneta08
4. feb 2012

Môj 8,5 mesačný malý zaspával večer sám v postieľke od narodenia. Koncom roka bol chorý a odvtedy si vyžaduje moju prítomnosť, kým nezaspí. Zaspávanie mu trvá cca pol hodinu, vkuse sa pretáča na našej posteli, mení polohy až kým sa neunaví a vtedy ho preložím do postieľky. Neznáša prikrývky, takže ho prikrývam, keď zaspí, ale potom sa budí a dovtedy rumázga, kým ho neodkryjem. To sa zopakuje niekedy aj 3 krát za noc. Nerozumiem tomu, lebo mne je bez periny zima. A cez deň spinká 2x hodinu a pol, tiež v postielke, ale uspávať ho musím na rukách alebo v kočíku. Kým bol menší, bol úplne bezproblémový, teraz si uvedomuje už to, že je sám a vyžaduje si moju prítomnosť.

zaneta08
4. feb 2012

a spať chodíme okolo 20-tej po kúpaní, zaspáva okolo 20:30

viki2912
4. feb 2012

ahoj,ja mam rocnu dcerku...prave spinka.)no vecer chodi spat okolo 20.30...drzi sa ma rukou cez mriezku v postielke a pocuvame ci uz hudbu,alebo ja jej spievam...do pol hodky zaspi,ale predtym sa este poriadne v byte vybeha...aspon od siedmej.pred deviatou je uz ko a zyva.pocas dna spi len raz,doobedu,asi hodku...teraz si lahla lebo doobedu nespala,mali sme tu opravarov dnes.Vstane ratam do stvrtej urcite,ak nahodou nie,zobudim ju.spinka v postielke,tiez velmi cestuje,nozky si prepchava cez mriezky....obcas spava nepokojne,to je vtedy ked jej idu zubky,vtedy sa budi kazdu hodku s placom...kvoli tomu jej vtedy davam nurofen na noc,to utlmi bolest....minule zle spinkala lebo mala anginu a bolelo ju hrdielko...ale inac,nestazujem sa,spava dobre...ked bola uplne malinka,spavala 12 hodin vkuse,bez prestavky.sme nevedeli,ze dieta doma mame...s vekom a zubkami,spi horsie..ale co uz,len vydrzat.postel nekupujem ,bojim sa ci by nespadla a je zvyknuta na psotielku svoju...pokial ti spi tak vela cez den,mozno preto zaspava neskor.moja spi ovela menej,ae do deviatej je vzdy tvrda....neviem,kazde dietatko je ine,ma svoj rezim... 🙂

pallacinka
4. feb 2012

Ahoj Dominika, nasa mala tiez spava s nami v posteli, ked sme ju skusali davat do postielky tak si vzdy vynutila, aby sa vratila k nam. Az vcera sa nam prvykrat stalo, ze zaspala na obed aj vecer sama v postielke, doteraz sme ju vzdy museli uspavat my, niekedy to trvalo 5 minut no niekedy aj pol hodinu. No a vecer chodi spinkat okolo 19 a vstava rano medzi 6-7. Vasa mala kedy vstava? Mne sa 23:00 zda pre take male dietatko velmi neskoro, neskusali ste jej to posunut na skor? Kamila spi este asi hodinu doobeda a 2 hodiny poobede, v skolke vraj este aj tretikrat hodinu.

karmelka77
4. feb 2012

Skuste ju dat do vacsej postele, my sme tak zrusili postielku lebo tiez velmi cestoval a robi to doteraz a budil sa na to ze sa buchal o tycky tak sme to poriesili tak ze sme ho dali na klasicku valendu a z kazdej strany ma nejaku zabranu aby nepadol a krasne spinka lebo ma priestor. Neriesila by som to spanim medzi Vami alebo pristupom z postielky na vasu postel...raz naucis a budes mat problem oducit...aj ked tu vela mamiciek ma na to iny nazor, ale toto je moja skusenost...a co sa tyka casu na spanok - umoznit jej byt do 23.00 hore bolo dost nestastne riesenie, treba ju nejakym sposobom ustvat navecer, okupat dat papat a spat, ale toto je vec ritualu naucit ju aby po urcitych cinnostiach isla spat🙂))

li_la
4. feb 2012

No nás malý sa o 23:00 obracia na druhý bok. Spávať chodí o 20:00, niekedy trošilinku skôr, keď je unavený.Neskôr určite nie. Vstáva okolo 7:00.
Cez deň spí dvakrát - od 10:00 do 11:30 a druhýkrát - od 15:00 do 16:00-30.
Spí zásadne vo svojej postieľke, aj keď tiež začal v poslednej dobe cestovať, ale keď idem spať ja, tak ho len preložím nižšie, aby si nebúchal hlavičku a vrch postieľky. Niekedy sa preberiem aj v noci a posuniem ho a všetko je ok.. 🙂

luciferkax
4. feb 2012

Ahoj, ja myslím, že zaspávať po desiatej hodine by dieťatko nemalo.... nie som zástancom budenia počas denného spánku... aj ked neviem ako by som to riešila. Moj eprvé dieťa bol, teda aj je, dobrý spáč, má tri a pol roka, síce občas vynechá obedný spánok, ale vstáva o ôsmej, od dvanástej do druhej spí a o ôsmej, pol deviatej večer spí zasa 🙂 🙂 zaspávali sme ho pri nás, po zaspatí putoval do postielky. ked sa v noci zobudil, dali sme ho ku sebe.... teraz má svoju postel napojenú k našej 🙂 ešte nemá vlastnú izbičku, tak sme to riešli takto. Mladší bude mať čoskoro rok, spáva dvakrát denne niekedy len raz, vstáva cca o siedmej, o pol 11-pol12 spí, niekedy kratšie, okolo tretej, pol štvrtej zaspí na pol hodinku a večer okolo pol ôsmej, ôsmej ide spať. Zaspáva na prnsíku, potom putuje do postielky. V noci hoč asto dojčím, ked sa zobudí pred polnocou, tak ide spať do postielky, neskôr ho tam už nenosím, spáva pri nás. Toho že ho od toho nenaučím, sa nebojím, hádam s nami nebude spať do puberty, ked bude ich čas, prestanú spávať s nami, teraz si užívam to, že som z každej strany oblkopená chlapmi 🙂 môžem ich kontrolovať, či sa nikto neodkopal, ked sa zlé sníva, len pohladím, ja si spoločné spanie neviem vynachváliť 🙂 🙂 🙂

jajuska1411
4. feb 2012

nas maly ide spat okolo pol osmej pricom predtym si upraceme spolu hracky ak sa to da tak nazvat 😉 urobime mliecko a uz vie ze sa ide hajkat..zaspava pri nas vlastne aj spava s nami len niekedy ho prenasam do jeho postielky lebo ako pises ty milion krat je v nej hore priom ked spi so mnou alebo medzi nami podla toho ako tato robi je v noci maximalne 2 krat hore su noci kedy prespime cele ale aj ked sme kazdu hodinu hore zavisi to podla zubkov 😠 .a spat chodime uz len poobede ked sa napapame a spime ako kedy cca1-3 hodiny.

sirael
4. feb 2012

Nasa mala zaspava cca o siedmej vecer. Spinka do siedmej do rana. Cez den spinka jeden spanok a to vacsinou len pol hodinu. Viac nechce. No a vecer, mame od narodenia ritual - o pol siedmej kupeme, potom sa napapa a do hajan 🙂 Pokazilo sa nam to trosku a prd dvoma tyzdnami zacala vymyslat, ze spat nechce a spravili sme chybu, zobrali sme ju do obyvacky. No a takto nas zacala kazdy vecer trenovat - dali sme ju hajat, ale rev ako sirena, lebo chce ist do obyvacky, tak isla. Ale to bola hore do desiatej. A uz som povedala DOST! fakt nie! Nemoze byt predsa hore od rana od siedmej, do noci! Ved aj my si musime trosku oddychnut a mala tiez. Tak som ju dalsikrat z tej postielky nevytiahla, aj ked teda plakala dost dlho, ale bola som pri nej. Nikdy ju nenecham zaspavat samu, pretoze to place neskutocne a na to srdce nemam. Ale dam do postielky, bud hned zaspinka, len co ju parkrat pohladkam, alebo si chvilu chodi po postielke a hlada "polohu" 🙂 Zaspinka niekedy hned, niekedy do pol hodiny. Ale nikdy sme nase spanie neriesili v nasej posteli. To myslim nie je vobec dobre a take ponocovanie tiez nie. Nam velmi pomaha nas ritual - kupanie, papanie a spinkanie a taktiez to, ze cez den spi minimalne 🙂

lentila.g
4. feb 2012

@domigb my mame rovnako "starého" synceka a úplne totožné spanie s vami.zrušila som mu spánok a on si večerný posunul namiesto 23h na 2 h rannu a to bolo 2 týždne skúšania tak sme sa vrátili k pôvodnému rituálu a teraz si to klop klop sám upravil a chodí spať medzi 21-22h.tiež nás všetci napominali ale len kým sa presvedčili ked boli u nás alebo my u niekoho že môžme robiť čokoľvek zmeniť sa to nedalo.no a my spime raz tak že v postielke,mame jednu bocnicu odmontovanu 😎 a pritisnutú k posteli ale niekedy je aj medzi nami.cez den spime v kociku(bee+-ako vy ako si spomínala v inej téme,a tam cez obed potiahne aj 2-3 h čo ináč nie)

zuzanockamt
4. feb 2012

@domigb moj syn ako rocny zaspaval medzi 19:00 - 21:00 a rano sa budieval dost skoro ... medzi 4:00 - 6:00, spava od narodenia s nami v posteli, takze postielku neriesim, vyhovuje mi to velmi a cez den spaval 2-krat cca po hodinke ... a do 14.mesiaca som uspavala zasadne na rukach, inak sa nedalo alebo v nosici, v satke

domigb
autor
5. feb 2012

Dakujem vám vaše posterhy a rady...Si predstavte,že včera som ju dala spinkať o 20:30 a ona spinkala... 🙂 🙂 🙂 Popravde ked zaspí až o 23 ráno vstáva už o 9:00 čo myslím,že nie je žiadna sláva a su aj noci ked je hore napríklad okolo štvrtej,sice nepače len oči má otvorené...Natrápili sme sa s tým spánkom už od narodenia..v čase ked mala len spinkať,mi nespala skoro vobec,plakala kvôly kolikám do troch mesiacov...Sme ju mali aj natočenú ako 3 mesačná nasilu otvára oči,len aby nemusela spinkať 😀 V kadom prípade dakujem vám nejako to musím poriešiť...aaa vidím,že je nás tu viac 🙂
@lentila.g ano teraz spíme na obed v beečku už spinkala aj tri hodiny,čo sa jej nikdy predtým nestalo...ale zvláštne je,že vonku mi v kočíku nebude spinkať...Vy spíte aj von v kočíku? 🙂

lentila.g
5. feb 2012

@domigb pospime aj vonku ale nikdy nie tak dlho.ale teraz vonku chodíme v cameleone.ale my sme bee kupovali ked mal 3 mesiace lebo vanicku odmietal kvôli 5 týždňom trvajucim soplom a odvtedy tam spáva lebo ako to ma trosku zdvihnutú opierku tak mu to vyhovuje.
Včera sme nechali bee v aute lebo dnes ideme k babke na obed a nechcelo sa mi ho vynasať(nemáme výťah)tak absolútne ani náznak po spaní..možno divne ale jednoducho fungujeme len takto so spanim..

kbeata
6. feb 2012

@domigb ja mam postielku prisunutu k posteli,bocnu mrezu som dala dole,ale spi vlastne nalepeny na mne 😉
vecer sam okolo siedmej odpochoduje do kupelne,potom flasa so sunarom,niekedy pri nej zaspi,ale lezim s nim,tam sa este asi patnast minut prevaluje a zaspi
niekedy zlezie,ale o pat minut sa vrati,na obed tak isto,ale nevydrzi spat ani dve hodiny, 😒
viem ze sa to na jar zmeni,ale takto to zatial funguje u nas 😉

domigb
autor
6. feb 2012

@kbeata ozaj? zmení sa to na jar?odkial vieš? 🙂 🙂 🙂 nezávidím a uplne chápem,akčné deti to sú.. 😝

kbeata
6. feb 2012

@domigb 🙂 myslela som ze bude dlhsie svetlo,viac budeme vonku,teraz ledva idem raz za den nachvilu al.do obchodu,a potom aj este ze bude zas o nieco starsi,iny,ine zaujmy a tak podobne,mozno bude so mnou v tej posteli aj pozerat telku do desiatej 😀,a rano dlhsie spat 😀

pastelka99
6. feb 2012

@domigb
čo sa týka zajakávania, to máš na mysli asi plakanie až tak, že prestane dýchať ???mám ročnú dcérku a robila to tiež, neboj sa, každý máme pud sebazáchovy a aj tvoja malá ho má, keď ti to urobí, nechaj ju nadýchnuť ,neboj sa , ona sa nadýchne, ja viem zle sa toto číta, no poznám to, je to hrozné :( ale ináč to nejde, musí z toho vyriasť , alebo tak, že jej budeš musieť dať poriadne na zadoček, no to asi používaj keď bude staršia a bude mať rozumček ....
čo sa týka spinkania, naša spí od malička vo svojej postieľke tak ako aj ja s ockom vo svojej 🙂 , spí s nami v spálni, zatiaľ,....
moja rada je zo skúsenosti iných mamičiek, nedávajte si ju k sebe do postele, robíte zásadnú a vážnu chybu !!!
musí spinkať vo svojej postielke a keď nechce, nechaj ju plakať, musí to pochopiť ...
naša malá ležká už o 19:45 v postieľke,umytá, napapaná a tak o 20:00 už spinká, v noci sa mi síce budí, ale čo
už :(
cez deň ide spinkať po polievke o 12stej, niekedy zaspí hneď niekedy nie, no spí do 15:30 pravidelne ...snažila som sa zaviesť u nej takýto režim, keďže, poobede keď spí chcem variť alebo pratať, po prípade mať čas pre niečo iné ...no a večer mať čas pre seba a muža a hlavne v kľude oddychovať ...

jerryjanka
6. feb 2012

@domigb tak to maš podobne ako ja. aj ked by som ju nedala cely den spať tak mi nezaspi proste skôr ako o 10 večer, ak spi raz tak vtedy už je unavena ak spi dvakrat potiahne aj do polnoci, rano spi do 9-10 ako kedy
nezabijem sa kvoli tomu, lebo aj na hlavu keby som sa postavila ona inak nezaspí, ma to tak od malinka. proste sa tak nastavila. každe dieťa je ine, inak zaspava pri mne prekladam ju do postielky a rano ju davam zasa k nám

domigb
autor
6. feb 2012

@kbeata budem aj ja dúfať... 🙂
@pastelka99 dakujem a chápem,čo mi chceš povedať,ale ja som učenie na postielku skúšala a nie raz..jedno dieťa sa to naučí za noc iné za týžden,mne to trvalo vyše mesiaca a nič..aj večerné zaspávanie nechala som ju porevať strácala dych no musím ju vziať k sebe...Proste su deti a deti..aj ja mám vo svojom oklí detičky,ktoré spia cez den 3-4 hodiny....U nás to je nereálne od narodenia sa jej nestalo aby spala viac ako dve hodiny cez den(aj to tie dve hodinky spinká posledný mesiac) do 10 mesiacov jej stačil denný spánok 30 minút niekdy len raz ..to sa nedá naučiť,že máš spať tak spi-aspon si to myslím a vidím to na svojej dcére.Uprimne závidím ten oddych,čo máš pri dcére,ja to zatial nepoznám,ale verím,že to jedneho dna príde... 🙂 🙂 🙂
@jerryjanka ano rozumiem proste su asi deti ktoré potrebujú viac spánku a niektoré menej..vydržíme nejak.. 🙂 🙂 🙂

andrealisy
6. feb 2012

nasa mala spi od roka sama vo svojej izbicke v postielke od 7mej do 8-8.30. Cez den spi len 1.5hod.

pastelka99
6. feb 2012

@domigb
nestrácaj hlavu 🙂
ináč toto, čo píšeš , sa mi podobá mojej dcérke, ona totiž len nedávno začala pekne cez deň spinkať teda max 3 hoďky ...predtým to bolo raz za deň asi 20 min ako píšeš aj ty ...ja som sa tiež čudovala, či jej to stačí , vieš , keď som sa tešila, že už spinká a šla som niečo robiť tak už bola hore :( poznám to :( , naša malá potrebuje stále niečo robiť , sama mi nebude napr. v ohrádke, čosi, strašne je uškriekaná a všetko si tým škrekotom vydobíja, hrôza :( čiže cez deň to ja mám tiež pestré, preto som rada, že večer zaspí vtedy ako má , no to sme sa tiež dlho učili ...treba ju dávať v jeden čas napr skús o 21:00 a rob to tak každý deň aj keď plače, seď pri posteli a čakaj, nechaj ju plakať ...ja si pamätám ako som ja nechala malú vyplakať, mala vtedy 4 mesiace a dovtedy zaspávala na rukách, prechádyali sme sa po byte a to myslím vážne, v ten večer som ju nechala plakať , sedela som pri nej, dávala jej cumeľ a dookola to isté, nepodarilo sa , na druhý deň tiež sa nepodarilo a ani potom, no potom už áno...nebolo to hneď ako teraz čo píšem, že mi zaspí sama bez problémov, no bolo to kolísaním postele, máme takú čo sa dá aj kolísať , potom sme asi do 8 mesiacov sa po večeroch kolísali až keď zaspala som vyšla z izby, no mali sme to aj my ´tažké kým sme sa dostali do tejto fázy ...ale dostali sme sa ....

katkaag
6. feb 2012

😅 Náš drobec, ma dnes presne 13 mesiacov , a asi od 9-10 mesiaca spava s nami v posteli, predtým som ho davala pekne do postielky ale kedze sa budil v noci na "cicik " aj 5 krat, co uz tiez nebol najlahsi..riesila som to tým ze som si ho dala k sebe do postele..pravdaze tym som si ulahcila kojenie, nemusim vstavat hore dole a maly hned na ciciku zaspi a ja sa len otocim a spim dalej...nevyhoda je len ta..ze manzel sa odstahoval z nasej postele 😢 kedze maly strasne ale strasne cestuje...a tak sme mojho mužícka vzdy vytlacali 😅 ....Spávať chodi vecer o tej pol 8mej az 8mej....no a do nedavna cez den spaval 2 krát....ale kedze si poobede pospal a vecer bola katastrofa ho uspat...asi 2tyzdne dozadu sme presli na jeden denný spanok...niekedy si pospi 2 hodinky, niekedy este viac a niekedy je to len hodina...ale vravim je to len cerstve tak hadam sa to este nejak ustali...ale inak nam ten jeden spanok za den pomohol...tod nasa skusenost 😀

mitchelstown
16. feb 2012

ja mam 9 mesacnu dcerku a veru vzdy spi so mnou v posteli a nestazujem sa aj ked sa zobudi 6krat za noc, lebo jej rastu zubky. Je to krasne sa pozerat ako mala zaspava, a po 9 mesiacoch stale nemam dost.Nikdy by som ju nenechala plakat samu v izbe. V detskom telicku sa vyplavuje stresovy hormon a dieta je v neustalom strese. Nejdem nikoho presviecat ani kritizovat, len vlozim link na celkom dobru stranku a kto bude chciet, precita si 😉 http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

happy8051
16. feb 2012

moja 16 mesacna dcerka stale spinka dvakrat denne. spinka v postielke, ale musim ju tam prekladat, pretoze zaspava v kociku., to je jediny sposob ako zaspi. nikdy nespala so mnou v postli, akurat teraz ked bola chora sa dvakrat stalo ze pri mne zaspala. spinka od 19:30_07:00

adulienkaa
17. feb 2012

ahoj môj syn do roka cez deň zaspával len v kočiariku a to iba vonku..a večer zase iba vo veľkej posteli pri TV a musela som ho prekladať.. 😒 jeden deň keď sa nedalo vôbec ísť von som ho uložila do postielky ľahla som si vedľa neho a otočila som sa aby si myslel že aj ja spinkám..a asi po pol hodinke mrnčania zaspal aj on..tak som to skúsila aj večer po kúpaní a tiež krásne zaspinkal.. 🙂 musel len vedieť že som pri ňom blízko.robila som to asi ešte mesiac tak, že som vedľa neho zaspávala..a on si zvykol tak som skusila ho uložiť a odísť..a nič žiaden plač..a odvtedy krásne zaspinká sám v postieľke aj večer aj ráno.. 😉 držím palec..vyskúšaj..večer chodíme spinkať po kúpaní okolo siedmej a na obed ho dám spinkať keď spapá polievočku okolo pól dvanástej.. 😉

ducci
23. feb 2012

my mame 11 mesiacov, a spime 2x za den, ras cca 45 minut medzi 10 -11.00 a potom asi hodku medzi 15.017.00 hod, zaspava na rukach :( a trva jej to vacsinou tak 10 minut, okolo takej 21.00 a v noci je to zakazdym inak 🙂 niekedy super a niekedy aj 5-6 krat hore...

martuska75
23. feb 2012

zle, ale niekedy super a vtedy je len 5-6 krát hore 😀

tina2010
23. feb 2012

Ahoj(te) 🙂
Moj syn spi od narodenia sam vo svojej postielke. Prvy rok som s nim spala v izbe a vobec som sa nevyspala! Budil sa neskutocne casto (cim bol starsi tym to bolo sice lepsie) Prvy pol rok som k nemu musela vstavat aj 20 krat!!!!!! Odkedy som sa od neho 'odstahovala' spi vyrazne lepsie. Vacsinu noci dokonca prespi cele. (teraz ma 15 mesiacov). Podla mna mu pomohol od narodenia pevny rezim. Vecera o 5tej, citanie knizky, kupanie, kojenie (este kojim) a sup do postele. Pri kojeni mu spievam, ale to je len cca 2 minuty, ulozim m
ho, dam pusu a odidem z izby. Ziadne uspavanie pol hodinove. Je to velmi zive dieta, takze o 5tej uz pada dolu nosom (aj ja), preto ho davam spavat tak skoro. Spi 11-12 hodin. Sice skoro vstavame, ale to sa mozno tiez zide, ked zacne chodit do skolky 🙂 Cez den spi dva krat, rano o pol9tej a poobede o pol2hej, vzdy asi tak hodinku. Neviem si predstavit, ze by bol s nami tak dlho hore, ako tu pisu niektore mamicky. Kedy si oddychnete??!! Nikdy nespal cez den dlhsie ako dve hodiny a ked to boli tie dve hodiny, tak to uz som sa bala, ci je ok.

mia258
23. feb 2012

Moja má rok a pol, spinká 2x denne. Cez obed spí tak cca 2 hodinky a večer zaspí o siedmej večer a spí až do rána (s výnimkou keď nám idú zúbky, alebo je chorá...). Spí sama, vo svojej izbe, vo svojej postielke.