Ako správne viazať ortopedické nohavičky?

pistek
9. apr 2008

ahojte baby, prosim poradte mi, ako spravne viazat ortopedicke nohavicky? Stale mam pocit, ze ich drobec nema dobre uviazane. Mame 5 tyzdnov a 3420 kg, sme predcasne narodeny. Zatial mu davam postolky č.1. Ako v nich ma byt plienka ulozena, aby mu spravne fixovala klbiky a zaroven netlacila na chrbatiku. Zda sa mi, ze na vzadu to totiz nema dobre. Ak viete nejaku stranku, kde je to vysvetlene, alebo nakreslene, sem s nou. Vdaka

severka222
9. apr 2008

pistek moja malá má 6 mesiacov a stále nosíme ortopedické nohavice ....viažu sa tak že dáš pampersku , potom 2 alebo neviem koľko ti kázali bavlnených plienok , na to dáš nohavice .. zaviažeš dlhé šnúrky cez bruško a potom to prevlečieš do tých koliesok, ale sú aj také na suchý zips ... to je jednoduchšie, ale myslím že nedržia tak dobre ako tieto klasické ....

lusil2005
9. apr 2008

pistek neviem stranku ale ako hovori severka.
a este - bavlnena plienka ma pretrcat cez vsetky strany postolky aby maleho ten igelit ci co to je zvnutra na postolkach netlacil. das si postolku na stol, na to polozis bavlnenu plienku, na to drobca, chytis spodne snurky spod chrbatika, zaviazes (alebo zapnes - tymi umelohmotnymi koleckami co su na postolkach) cez brusko, potom prelozis vrch postoliek cez brusko (aj cez to uz zaviazane) a zaviazes okolo chrbatika.
no snad som to nevysvetlila moc hotentotsky... 😅

severka222
9. apr 2008

lusil2005 ja som pochopila 😀

pistek
autor
9. apr 2008

Vdaka baby, ja mam tie postolky na suchy zips, vzadu mi na chrbatiku pretrca bavlenena plienka a v podstate aj vpredu na brusko, len po stranach je to rozne, ako sa mi drobec pohybuje. prebalovanie vobec nema rad a vzdy pri tom place, takze musim rychlo konat a v tom zhone to asi dobre neuviazem. No nic, asi v piatok zajdem do detskej poradne, nech mi to ukazu.

gangulienka
9. apr 2008

chod kludne do poradne, mne to tiez moja dr. super ukazala a hned to vyzeralo lepsie...a aj tak som ich nedavala len asi prve 2 tyzdne 😔

lusil2005
9. apr 2008

ja som ich davala dlhsie ako mi kazali lebo moja mala statocne nakladala do plienky a tie postolky s bavlnenymi plienkami boli taka "poistka" aby som ju nemusela stale prezliekat 😅

a suhlasim - urcite skoc do poradne.

severka222
10. apr 2008

mojej malej sú klasické poštolky už malé ... tie na suchý zips nedržia, tak dávame tie gumené plienkové nohavičky

eki
14. apr 2008

ahojte babky,
poraďte mi, kto vie 🙂 - dnes sme boli na sone bedrových kĺbikov a povedali nám, že je to ok, že stačí dávať už len pampersku, alebo jednu bavlnenú plienku. Cez deň dávame bavl. plienky, ale teraz neviem, ako ju mám dať, keď už nemusíme dávať ortoped. nohavičky 😲 . Ako tam tú jednu bavlnenú plienku "upevním"?
Díky 🙂

sue
14. apr 2008

Eki, existujú vrchné nepremokavé nohavičky, kedysi sa volali sandry, videla som ich v tesco, ale majú ich aj v detských obchodoch - nohavičky pogumované na gombíky, po obvodoch mávajú gumičky, sú rôznych veľkostí 😉

eki
14. apr 2008

aha, fakt, to si spomínam, keď som ešte brata prebaľovala... 🙂

martina46
14. apr 2008

eki, to akoze pouzivas iba bavlnene plienky?

sue
14. apr 2008

Eki a POUžíVaš len štvorcovky? My sme tiež bavlňáci, ale používame Popolini a možno by ti sedeli vrchné nohavičky odtiaľ 😉

martina46
14. apr 2008

eki, ak pouzivas latkovky, pozri na http://www.nosime.sk/
urcite nieco vyberies a aj tam poradia 😉

eki
15. apr 2008

hej, používame klasické štvorcové plienky (ako aj my sme boli kedysi zabaľovaní 🙂. Díky, kuknem to..

eki
15. apr 2008

no, v noci používame pampersky

pacica
9. sep 2012

ahojky.dievcata ja sa chystam balit dieta taktiez do klasickych bavl.plienok,len mi prosim poradte,ze ked babo zabalim do plienky a zapnem tou sponkou a na to dam tu postolku,neprecikato to?myslite,ze je to vhodna metoda balenia dietata?mozem to tak zauzivat stale aj ked nebude mat problemy s klbykmi?dakujem