Ako ste odplienkovali svoje detičky?

bibinka100
16. apr 2015

Nejaké rady čo vám pomohlo?

sonka_d
16. apr 2015

Trpezlivost a vela davok prania 🙂 Po zobudeni zoberies na nocnik. Tym to zacina.. uz okolo 10 mes.mozes kludne zacat. Ked babo pochopi, ze tuto cikat. Nosis na nocnik aj kazdu hodinku.. a potom skusis bez plienocky ostat (okolo 18mes) - a prave nehody su ta chvilka, ked cloviecik pochopi ze nieco sa deje a je to mokreeee... a niekedy medzi tym sa zacne pytat alebo signalizovat aj same...

gabrielita1610
16. apr 2015

tak v 18 mesiacoch bol maly cez den bez plienky ,ale to som chodila stale s nocnikom za nim ,stale IDES CIKAT? 1500x za den a on neprotestoval a tak sme to zdokonalili ,najlepsie je to v lete ked mohol behat po dvore a chodil sa vycikat na jedno miesto sam ,tak si dokonale uvedomil to cikanie a v noci bol bez pienky mesiac na to ,neviem ako je to mozne lebo cez den ho to naucis ,ale na noc bez pliekny sa musi dietatko same nastavit....ja som mu davala plieknu a tri noci po sebe bol suchy ,potom uz krical ze ee ,tak sme to skusili opolnoci som ho dala cikat na nocnik po spiacky asi tyzden a potom uz ani to , od dvoch rokov som ti viac ani neriesila ,prespi celu noc bez cikania....dcerka ma uz osem ,ale pamatam sa ze cez den bola tiez takymto sposobom naucena cikaniu ,ale plienku mala do troch rokov .......zelam vela stastia

lalaboo
16. apr 2015

hlavne trpezlivosť a neporovnávať svoje dieťa s inými!

ichbinich
16. apr 2015

Co pomohlo? Kopec pradla: gatiek, pancuch, nohavic, handra, kybel a nocnik 😉 😀 A opakovat ako pokazena platna: na buduce povedz popredu a sadnes si na nocnik 😉
My sme sli na ostro, hned do gatiek. Prvy den som ho prezliekala snad kazdu pol hodinu, na druhy den lepsie, na treti den celkom dobre. Asi po tyzdni maval uz iba nehody, ale zvycajne povedal sam popredu.
Motivaciou bola minca za kazdy den, ked sa mu bude darit hlasit popredu. To dostal raz 50 centov, raz euro, a pod. Po dvoch tyzdnoch sme sli spolu do obchodu, vybral si male auticko a bolo. Uz to bolo prenho uzatvorene, mince nepytal, mal svoje auto a bol spokojny, my tiez, lebo to super klaplo.
Do jasli som tiez doniesla viac nharadneho oblecenia, oni vedeli, ze je cez den bez plienky, tak v tom pokracovali. Na spanie mu este plienku zo zaciatku davali.

acer11
16. apr 2015

vonku,alebo na vodovzdornej podlahe 😎 a veľa suchého prádla.... vek nerieš,individuálne 😉

siska53
16. apr 2015

Cas.. Muselu dozriet a potom.to uz slo rychlo. Na rozdiel od predoslych marnych pokusov.

sisaka
16. apr 2015

ja som sa drzala checklistu - da sa najst na zahranicnych strankach, podla ktoreho sa da zistit, ci je dieta uz pripravene. Ked som videla, ze udrzi moc, plienka ostava dlhsie sucha prejavoval(a) zaujem o WC, nocnik, bol(a) schopna hlasit, ze vykonava ci vykonal potrebu, zacala im vadit plienka a dalo sa s nimi normalne komunikovat, tak som zobrala plienky a uz sme sa k nim nevratili. Zaobisli sme sa bez pobehovania na holo, nahanania na nocnik, nuteneho sedenia na nocniku, kvanta pocikaneho oblecenia, .... dcera sa odplienkovala v 21 mesiacoch - den aj noc, syn v 30 mesiacoch den, po 2 mesiacoch aj noc, vobec ma netrapilo, ci niekto odchytava moc v 6. mesiacoch, ci nuti dieta v 12. mesiacoch vysedavat na nocniku, nechala som to na deti a usetrila som si kopec casu, prace a stresu